שתף קטע נבחר

יצחק שום מועמד לאמן את בית"ר ירושלים

המאמן מסיים את חוזהו ברוסיה בנובמבר, ואומר: "לא יודע מה יהיה עד אז". בבית"ר מכחישים. שחקני הקבוצה הופתעו לקרוא את התבטאויותיו של גאידמק ב'ידיעות אחרונות'. שחקן במועדון הבהיר: "מותר לבעל הבית לומר מה שהוא רוצה. אני בטוח שאלי אוחנה יידע איך לטפל בזה". יו"ר סכנין, מאזן גנאיים: "גאידמק נכנע לאוהדי בית"ר"

לאחר התבטאויותיו המפתיעות של ארקדי גאידמק ב'ידיעות אחרונות', בהן הביע בין היתר אכזבה מהמאמן אלי אוחנה, נודע היום כי לבית"ר כבר יש במחסנית מועמד מחליף. המאמן הישראלי של אלניה וולאדיקווקז, יצחק שום, עשוי לשוב לישראל בעוד כחודשיים ולהתמנות למאמן בית"ר ירושלים.

 

בין שום לבין ההנהלה החדשה של בית"ר, בראשותו של ארקדי גאידמק, עדיין לא נחתם שום הסכם. שני הצדדים מכחישים את המגעים בינהם, אולם ל-ynet נודע כי המגעים הראשונים בינם כבר נוצרו. חוזהו של שום ברוסיה יסתיים בחודש נובמבר, עם תום משחקי הליגה במדינה. שום עדיין אינו יודע אם ימשיך בוולאדיקווקז, כאשר הדבר תלוי כמובן בתוצאות של קבוצתו, הנאבקת בתחתית.

 

שום אמר ל-ynet: "אף אחד בארץ לא דיבר איתי עד עכשיו. בנובמבר, כאשר ייגמר החוזה, הכל פתוח. לא יודע אם אגיע לבית"ר. אני לא יכול לאשר ולא יכול להכחיש. אני לא יודע מה קורה היום, אז בטח שלא מה יקרה בנובמבר". יועצו של גאידמק, יוסי מילשטיין, הכחיש בתוקף: "אני לא יודע מי זה שום. לא פנינו אליו".

 

שחקן בבית"ר: "אוחנה יידע לטפל בבעיה"

 

בבית"ר ירושלים קשה היה למצוא היום מי שיסכים לומר את דעתו על התבטאויותיו של גאידמק. "נכון לעכשיו אנחנו לא מגיבים", אמר יועץ התקשורת של המועדון, ליאור מאי. נסיון לדובב את מנהל הקבוצה, מאיר פניג'ל, נתקל בתשובה העניינית והמאד-קצרה: "אני עסוק, להתראות".

 

שחקני הקבוצה הופתעו לשמע הדברים, ובעיקר את מה שהיפנה גאידמק כלפיהם ("או שתשחקו או שתלכו למכור פלאפל"). שחקן אחד אמר: "עוד לא עיכלתי את הדברים. גאידמק הוא בעל הבית, ולבעל הבית מותר להגיד מה שהוא רוצה. אני בטוח שאלי אוחנה יידע איך לטפל בזה ולעשות את מה שצריך".

 

שחקן אחר אמר: "אנחנו השחקנים צריכים רק לעשות את העבודה שלנו. זו רק תחילת העונה ואין מה להסיק מסקנות. עדיין מוקדם וצריך לתת לנו צ'אנס. נקווה שיהיה שקט בקבוצה, כי זה מה שאנחנו צריכים".

 

יו"ר סכנין: "גאידמק נכנע לאוהדי בית"ר ירושלים"

 

כשרכש ארקדי גאידמק את הבעלות על בית"ר ירושלים הוא הצהיר כי מבחינתו אין מניעה להביא לקבוצה גם שחקן ערבי. עברו שבועיים והמיליארדר הרוסי שינה את דעתו ובמסגרת דבריו ב'ידיעות אחרונות' אמר: "זכותם של האוהדים לצרוח מה שהם רוצים, גם על ערבים. לא אביא שחקן ערבי לבית"ר בדיוק מהסיבה הזו".


גנאיים וגאידמק בטקס התרומה למועדון (צילום - ששון תירם)

 

יו"ר בני סכנין, מאזן גנאים, לא אהב את הדברים שאמר גאידמק. אמנם בין השניים שוררים יחסים חמים לאור תרומתו הפיננסית המשמעותית של האחרון לקבוצה, אבל לא זה מה שימנע מגנאיים להעביר עליו ביקורת. "צר לי על הדברים, גאידמק עושה טעות", אמר היו"ר. "הוא היה אמיץ כאשר תרם לסכנין, הוא עשה הרבה דברים ואמר שהוא בעד דו-קיום ושהוא עשה הרבה מהבחינה החברתית וקירוב הלבבות בין שני העמים".

 

"אני קורא לו שלא ייכנע, כי אם היום הוא ייכנע לאוהדי בית"ר ירושלים שיגידו לו שאסור להביא שחקן ערבי, אז מחר הם גם יכתיבו לו מי המאמן, מי ההנהלה ומה הם צריכים לעשות", הוסיף גנאיים. "לכן אני מבקש מגאידמק שכמו שהיה אמיץ בהתחלה ואמר שהמטרה שלו היא להביא שחקן מהמגזר לבית"ר, אז שיעמוד בהבטחתו ויעשה זאת".


פורסם לראשונה 07/09/2005 11:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שום. עולה לירושלים?
צילום: איי פי
צילום: טל כהן
ארקדי גאידמק
צילום: טל כהן
צילום: גיל נחושתן
מאזן גנאיים
צילום: גיל נחושתן
מומלצים