שתף קטע נבחר

ההתאחדות עירערה על עריכת הדרבי התל אביבי בר"ג

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל החליט כי מכבי ת"א תוכל לארח את הפועל באיצטדיון הלאומי במחזור הקרוב, אך בקשת ההתאחדות לקיים דיון נוסף בעניין אושרה אף היא. דובר בית"ר: "ציפינו שחוקי ההתאחדות ייושמו באופן שיוויוני"

למרות החלטת בית הדין העליון של ההתאחדות לאשר את קיום הדרבי התל אביבי באיצטדיון רמת גן, נראה כי הפרשה עדיין לא הגיע לסיומה. שלושת דייני בית הדין אמנם קיבלו את עירעור מכבי תל אביב והחליט לאפשר לה לארח את הפועל בשבוע הבא באיצטדיון הלאומי, אולם ההתאחדות נשארה איתנה בהתנגדותה והגישה בקשה לדיון חוזר.

 

ממלא מקום היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד רותם קמר, פנה לאחר פרסום ההחלטה לנשיאות בית הדין העליון של בבקשה לקיים דיון נוסף בעניין - צעד שעשוי להביא לעיכוב בביצוע של ההחלטה. נשיאות בית הדין קיבלה הבוקר (ו') את הבקשה לדיון נוסף, שיתקיים ביום שני בהרכב מורחב של שבעה דיינים, ומלבד זאת גם התקבלה בקשתה של ההתאחדות לא לאפשר מכירת כרטיסים לדרבי, לפני קיום הדיון הנוסף. מכבי תל אביב התכוונה להתחיל למכור כרטיסים למשחק באיצטדיון רמת גן כבר מהיום.

 

בהחלטתם ביום חמישי לקבל את עירעור מכבי תל אביב, כתבו עורכי הדין אורי סלונים, בן ציון כהן וישראל גלעדי: "לא היינו מתערבים בהחלטה זו, אילולא מצאנו במקרה הספציפי מספר נימוקים, שרק בהצטברותם שוכנענו לקבל את הערעור. מדובר בשתי קבוצות יריבות מעיר אחת, המגרש הביתי הינו מגרש משותף לשתי הקבוצות. היריבה, הפועל תל אביב, הודיעה לבית הדין שאינה מעוניינת להביע עמדה בדיון זה, המרחק הפיזי בין שני המגרשים קטן ביותר ולשתי הקבוצות מספר אוהדים רב".


איצטדיון רמת גן, ייארח את הדרבי (צילום: יריב כץ)

 

בהחלטה כתבו עורכי הדין כי מדובר במקרה חריג, אך בכל מקרה צפויה בית"ר ירושלים להתרעם על קבלת העירעור, מכיוון שההתאחדות לכדורגל דחתה רק בחודש האחרון את בקשתה להעביר את משחקה מול מכבי תל אביב, במחזור הפתיחה, מטדי לרמת גן.

 

דובר בית"ר: "יש כאן איפה ואיפה, בית"ר הופלתה לרעה"

 

יועץ התקשורת של בית"ר ירושלים, ליאור מאי, מסר את תגובת המועדון בנוגע להחלטת ההתאחדות לכדורגל להעביר את הדרבי התל אביב לאיצטדיון רמת גן: "ציפינו שחוקי ההתאחדות לכדורגל ייושמו באופן שיוויוני לגבי כל הקבוצות, אולם מסתבר שיש כאן איפה ואיפה ובית"ר הופלתה לרעה. מעניין יהיה לשמוע איזה הסבר נקבל לגבי השוני המהותי בהחלטות שניתנו בשני המקרים הדומים".

 

אוהדי מכבי ת"א: מצפים להורדת מחירים

 

מנהלת אוהדי מכבי תל אביב הגיבו: "אנו מקבלים בהבנה את המעבר החד פעמי לאצטדיון רמת גן וקוראים להנהלת מכבי תל אביב להרים את הכפפה ולהרים הפקה שבצידה האחת תהיה חגיגת כדורגל לעיני יותר מ-40 אלף צופים ובצידה השני הורדת מחירי הכרטיסים והפצת אלפי כרטיסי נוער בכמות מספקת לכל דורש".

 

ראשי המנהלת הוסיפו: "אנו שמחים בשביל הקבוצה על ההחלטה, בשל האפשרות להחזיר את ההשקעה הכספית שנעשתה בקבוצה העונה. אולם בד בבד אנו מצפים כי כמה שיותר אוהדים יוכלו להינות מהחוויה, כדי שלא יהיה מצב כמו במשחק ב'טדי' נגד בית"ר ירושלים בו האצטדיון היה מלא רק במחציתו. אנו סמוכים ובטוחים כי הנהלת מכבי תל אביב והנהלות נוספות יסיקו מסקנות ויורידו מחירים. אנו מקווים שהמשחק הזה יהווה קרש קפיצה לנושא חזרת הקהל למגרשים. כמו כן ברצוננו לשבח את הנהלת הפועל כפר סבא בראשות גבי קצרה שפתחה ביוזמה שלה והודיעה על הוזלת כרטיסים לאוהדי מכבי תל אביב בעוד שבועיים. נקווה שכולם יילכו בעקבותיהם".


פורסם לראשונה 08/09/2005 17:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יועד כהן
הדרבי האחרון, בגביע הטוטו
צילום: יועד כהן
צילום: ערן קמינסקי
איל ברקוביץ', לאחר התבוסה בדרבי האחרון
צילום: ערן קמינסקי
מומלצים