שתף קטע נבחר

הורים שכולים הקימו אוהל תמיכה בברק

המשפחות השכולות, בראשות יצחק פרנקנטל, ילוו את פיסגת קמפ דייויד באוהל המחאה בכיכר רבין

עדיין אין כיסאות לכולם, אך הם יושבים גם על הדשא, כדי להביע תמיכה בתהליך השלום. חבורת הורים שכולים הקימה אתמול (יום ד') אוהל הזדהות עם ברק בכיכר רבין בתל אביב.
לפורום המשפחות השכולות חברו 120 הורים שכולים. מהלילה הם יגיעו במשמרות לאוהל, במהלך ימי שהייתו של ברק בקמפ דיוויד. את הפורום הקים יצחק פרנקנטל שבנו נחטף ונרצח ב 94' ע"י החמאס, במהלך שרותו הצבאי. מאז סופר פרנקנטל את הימים - 2196 יום מאז חי בתחושת כשלון חזקה. "אני אכזבתי את הבן שלי, ועכשיו אני דואג שזה לא יקרה יותר, לא לילדי הנותרים ולא למשפחות אחרות. אולי בישיבה שלנו כאן נצליח לעורר את דעת קהל. אנחנו שעברנו את הנורא מכל לא חושבים שיש לנו זכויות יתר במדינה, אנחנו רק חיים בכאב נורא שלא רוצים שאחרים יחוו. אנחנו מאמינים ששלום יביא את סוף מרחץ הדמים".
אתמול התקשר לאוהל ראש הממשלה ברק, שאמר לנוכחים בכיכר: "אני נושא איתי את תמיכתכם, המחממת את הלב ומחזקת את כולנו כאן". פרנקנטל הישב לברק: "אנחנו סומכים עליך שתשמור על האינטרסים של ישראל, ומתפללים להצלחת הוועידה".
אורנה שמעוני, המזוהה עם "ארבע אמהות" היתה גם בכיכר רבין כדי להביע תמיכה, "כשהילד שלך לא חוזר הביתה - את מחוסלת, אי אפשר להסביר כמה זה נורא ואיום, זה בלתי אפשרי לחיות. אין מי שיחבק אותך ויגיד לך 'אמא, מה שלומך'. אני יודעת שהעסק קשה, אין לי אשליות או זלזול באנשי הימין. יש לי הערכה אדירה למתנחלים וגם אני רוצה לראות את ההסכם, אך הידברות היא הדרך היחידה והיא זו שצריכה להנחות אותנו".
למרות שהפורום לא הוקם למטרות תמיכה נפשית, הוא הפך את החברים בו למשפחה. זהבה רוזן שאיבדה את ביתה ענת בפיגוע בקפה אפרופו: "הם המשפחה החדשה שלי, אני מתחברת אליהם באופן טבעי, הם מבינים הכי טוב את מה שאנחנו עברנו. כעת אני מרגישה שאני ממשיכה את ענת. את החלום שלה לשלום היא הפקידה בידינו בשליחות, ואני פה מכח אמונתה של ענת. לדרך הזו אני מתעלת את הכאב, וזה המסר שלי לאמהות, מימין ומשמאל".

לפנייה לכתב/ת
ברק אוסורביץ`
יצחק פרנקנטל. שלאחרים זה לא יקרה
ברק אוסורביץ`
מומלצים