שתף קטע נבחר

שפל חסר תקדים בתמיכה בבוש - 39%

סקר שבוצע עבור סוכנות איי.פי מצביע על שפל חסר תקדים בתמיכה בנשיא האמריקני בשתי הקדנציות: רק 39% שבעי רצון ממנו. 52% אינם שבעי רצון מתפקודו של בוש בכל הנוגע לסופת ההוריקן. 70% סבורים שהוא נכשל בתפקודו בכל הנוגע לעליית מחירי הדלק

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, מתחיל לשלם את המחיר הפוליטי על מחדלי הממשל בטיפול בסופת ההוריקן "קתרינה" שגבתה את חייהם של אלפי בני אדם. שיעור התמיכה בתפקודו צנח ל-39%, וזו נקודת שפל חסרת תקדים בשתי תקופות כהונת הנשיא האמריקני. כך עולה מסקר שביצע מכון הסקרים "איפסוס" עבור סוכנות איי.פי.

 

לפני ארבע שנים, לאחר מתקפת 11 בספטמבר, עמד שיעור התמיכה בבוש על כ-80%. כמעט שני שלישים מהאמריקנים סבורים שהמדינה נעה בכיוון שגוי. פרשנים פוליטיים בוושינגטון בטוחים שהטיפול הכושל של הממשל בהוריקן תרם תרומה מכרעת להידרדרות במצבו של בוש בסקרים, ואכן - 52% אינם שבעי רצון מתפקודו של בוש בכל הנוגע לסופת ההוריקן.

 

נקודות נוספות שנזקפות לרעת הבית הלבן: המלחמה המתמשכת בעיראק וכן טיפול הממשל במחירי הנפט הגואים. שבעה מתוך עשרה אמריקנים סבורים שהטיפול בנושא מחירי הדלק אינו משביע רצון.

 

ביל קיין ממדינת ג'ורג'יה הוא אחד המאוכזבים: "זה ממש מפחיד לראות מה קורה במדינה שלנו. זה טירוף. מה עושים עם הכסף שלנו?".

 

הנשיא התייחס לאסון בנאום הרדיו השבועי, "אמריקה תתגבר על החוויה הקשה ותצא מחוזקת". בוש הקדיש את עיקר נאומו לאיזכור ארבע שנים לפיגועי 11 בספטמבר, "ארבע שנים אחרי, אמריקנים זוכרים את הפחדים, את חוסר הוודאות ואת הבלבול באותו בוקר נורא. אבל מעל הכל, אנחנו זוכרים את נחישותה של ארה"ב להגן על החירות, לשקם עיר פגועה ולדאוג לשכנינו כשהם במצוקה. היום, אמריקה מתמודדת עם אסון נוסף שגרם להרס ולאובדן חיים. הפעם ההרס אינו נובע מזדוניות של אנשים רשעים, כי אם מחרון המים והרוח".

 

בצל הסערה הציבורית על הכשלון המהדהד בטיפול הממשל באסון, הועבר מתפקידו ראש הסוכנות הפדרלית לטיפול במצבי חירום בארה"ב (FEMA), מייקל בראון, ולא ישמש כאחראי על מאמצי החילוץ והסיוע של נפגעי סופת ההוריקן "קתרינה", כך הודיע השר האמריקני לביטחון פנים, מייקל צ'רטוף. יחליף אותו בתפקיד סגן מנהל משמר החופים, תד אלן, שהיה אחראי עד כה לחילוץ בניו אורלינס. בראון היה נתון לביקורת קשה בארה"ב בעקבות התגובה האיטית של הממשל לאסון "קתרינה".


פורסם לראשונה 10/09/2005 22:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שפל בתמיכה
צילום: איי פי
ניו אורלינס לאחר האסון
צילום: איי פי
הסופה הגיעה לוושינגטון
צילום: רויטרס
מומלצים