שתף קטע נבחר

עלו ברשת: ציטוטי וויקי

נהלו את התקציב, נסיך כחול בשחור, היתוש והסניוריטה, דארת' ויידאר בשינקין, האמר בישראל, מישלן ממליץ ועוד אתרים וסרטוני פלאש

פייבוריט: ציטוטי וויקי

 

מיזמי הוויקי, כלומר מאגרי המידע החופשיים המאפשרים לכל גולש להוסיף או לערוך ערכים במאגר - מצליחים לרתום מאות אלפי גולשים מהעולם, שהאפשרות להשפיע על ערכים באנציקלופדיה או במילון תואמת את האידיאולוגיה שלהם, שעיקרה שמירת המידע ברשת פתוח ונגיש לכל.

 

ביתרונות הרבים שמביאה תפיסת הוויקי יש,

כמובן, גם חסרונות רבים (ולו רק משום שהערכים מתעדכנים ללא הרף - לא תמיד בגלל שיקולים ענייניים - וניתן להשפיע על המידע גם על מנת לשפר מגמה עסקית או מתוך כוונות זדון), אבל עם הצלחה קשה להתווכח. את המיזמים האלה מובילה בעולם קרן וויקימדיה, ששואפת לתרגם מהר ככל האפשר את המידע המצטבר בכל מאגר לכל שפה אפשרית, על מנת להבטיח נגישות לכל הגולשים.

 

אחד המיזמים העבריים האחרונים של הקרן הוא וויקי-ציטוט, מאגר ענק של ציטוטים בשפות שונות, שנכתב בשיתוף עם הקוראים. במאגר העולמי יש כבר כ-4,000 ציטוטים, ומאז הופעלה הגירסה העברית, לפני כשנה, נוספו לו כ-340 ציטוטים מקומיים. מה שנחמד במאגר הוא הקטגוריות הלא צפויות: לצד ציטוטים מתבקשים של דליה רביקוביץ' המנוחה,יש ציטוטים נבחרים של נועם חומסקי, מאיר אריאל, ואפילו סדרות הטלוויזיה "חברים" ו"משפחת סימספון",. נחמד.

 

ג'וב: מחפש חלטורה?

 

שימו לב לכתובת הזו - זה עדיין לא אתר מגובש, אבל הרעיון שווה ביותר. מדובר במאגר שיאפשר לכל אדם להציע את כישוריו המיוחדים לעבודות מזדמנות, ומצד שני - יציע שירותים חד פעמיים בתשלום למי שצריך ולא יודע אל מי לפנות כדי לחסוך בעלויות, ובכל זאת לקבל עבודה איכותית.

 

הקונספט מתאים לכל מי שמחפש חלטורות: מאנשי הייטק, שבזמנם הפנוי מעדיפים לעסוק בשיפוצים, ועד סטודנטים, שמוכנים להוביל דירות או לעצב פרוספקטים כדי לגמור את החודש. בינתיים המאגר החדש הזה קולט נרשמים בלבד. בשלב הבא, כאשר המאגר יהיה גדול - הוא יציע את שירותיו לקהל הרחב. כאמור, שווה לעקוב אחר ההתפחות שלו.

 

תקציב:צ'יק צ'אק צ'ק

 

נידאל אגבריה יצר אתר שהוא תוכנה, המאפשרת לגולש לנהל את ההוצאות וההכנסות (בבית או בעסק קטן), ולגשת למידע מכל מחשב. התוכנה בסיסית ובלתי מעוצבת, אולם אין צורך להוריד אותה, והיא ידידותית ונוחה להפעלה. 

 

כושר: ממכון ועד קופון

 

אופנת אורח החיים הבריא הדביקה במהירות את כל מי שמודע לעצמו, ובכל הארץ צצו, יש מאין, מאות מכוני כושר וים של שירותים תומכים - מאופנה ועד רפואה קוסמטית.

על כן, יוזמה כמו אתר כושר היתה רק מתבקשת וצפויה.

 

זהו אינדקס מפורט של כל מכוני הכושר בארץ, בחלוקה לאזורים גיאוגרפיים וערים, לצד מידע מקצועי וכתבות מגזין רבות אודות אימון ותזונה נכונה, וגם מבצעים וקופונים. האתר הושק רק באחרונה, ולכן האינדקס שבו אינו שלם, אבל לנו ברור שהצלחתו בעתיד מובטחת.  

 

רדיו: בעריכה עצמית 

 

איזה יופי: האתר הזה מאפשר לחובבי רדיו לעשות הרבה מאוד פעולות - שדרשו בעבר קונסולות וציוד יקר ערך - על גבי הרשת עצמה. 

 

צריך להזין נתונים באשר לתדרים המבוקשים, להתחבר לשידורי רדיו (של תחנות או כל משדר אחר), ולהאזין דרך האתר או במדיה פלייר (שלח: איציק בן דוד).

 

המלצות: מישלן למטיילים 

 

האתר האיכותי הזה מאפשר לכל גולש לחפש ולמצוא מלונות, מסעדות ואתרי תיירות שהומלצו בידי מומחי מישלן, כלומר כאלה שההנאה מהביקור בהם היא הימור בטוח, נוכח הסטנדרטים הקפדניים של המדריך הזה. באתר אפשר לתכנן מסלולי טיול, להוריד מפות, לקבל הוראות נהיגה וגם מידע על התחבורה והאקלים בעשרות יעדים, בעיקר באירופה. השימוש באתר חינם, אולם כרוך בהרשמה.

 

סרט: לילה בשינקין

 

בואו להכיר את הסרט המדליק שיצר ליאור חפץ, שבסך הכל רצה לבדוק מה יקרה אם דארת' ויידאר האימתני ינחת לפתע באמצע שינקין. המשפחה והחברים התגייסו לעזרתו: האח עדי הפך לדארת' בעזרת הגלימה שאמא תפרה, האחות שירי הוצבה כמוכרת אדישה בפיצוציה שינקינאית, והחבר אור תרם את המקום ואת המשפט "תביאי נובלס".

 

הפקת הסרט היתה כרוכה באישור מיוחד מהמשטרה להנחית חללית ברחוב, אבל הפיצוי היה העובדה שבשינקין, כמו בשינקין, תמיד אפשר ליפול על מישהו מעניין: כך השתרבב לסרט קשיש חביב, שוויידאר לא ריגש לו את קצה המקל, וגם... אביב גפן, שנראה מבסוט מאוד מהמפגש. אמנם מדובר בבדיחה, אבל התוצאה אחלה (שלחה: נועה בן שבת).

 

שטח: כמו האמר בראש

 

בואו להכיר ג'יפ שטח אימתני - ומתסכל. אמנם מדובר באתר מסחרי לכל דבר, אבל מכיוון שברור לנו שלאיש מהקוראים (וגם מהכותבים) של שורות אלה ממילא אין גם את מחציתו הסכום הנדרש כדי לביית לעצמו מפלצת אישית כמו רכב השטח המוצג באתר זה - נמליץ לכם בחום למזמז אותו בעיניים.

 

ההאמר יוצר במקור עבור כוחות הצבא האמריקני, אבל כעת מוצע לכל מי שיש לו באר נפט קטנה בחצר. תחזית: האלפיון העליון בישראל יתקשה בקרוב למצוא חניה לפינוק החדש ברחובות תל אביב, ועל כן יחסום בו את המדרכות סמוך למסעדות היוקרה.

 

דיסק: הראשון של ערן מדר 

 

ערן מדר הוא מוזיקאי צעיר, שמנסה לעקוף באמצעות הרשת את המנגנונים הביורוקרטיים של הלייבלים העצמאיים וחברות התקליטים.  מדר מציע להורדה חינם את כל 12 השירים (כולל העטיפה) מהדיסק הראשון שלו. לשם כך בנה עבורו חברו הטוב, טל סנה, אתר קטן ויפהפה.

 

הצחוקיה - משחקים, בדיחות מקוונות, סרטונים וקשקושים שיגנבו שעה קלה מחייכם עם הרבה צחוקים, אבל בלי שום הצדקה.

 

הארדקור - XXX - נתחיל דווקא בגלריה סקסית בטירוף של תמונות מוקטנות, המבטיחות הרבה אקשן לחובבי פורנו. הורים, לפני שאתם מפציצים במיילים נזעמים: אין סיבה לדאגה (שלח: עמוס).

 

כדור עף - הנה משחק שמאוד הצטערנו להכיר רק עכשיו, ולא בגלגול הג'ובניקי שלנו בצה"ל: בידיכם כדור נייר, לפניכם סל ניירות, ומשני צידיכם מאווררים נמרצים, שמעיפים בכל פעם את הכדור לזוויות לא צפויות. המשימה היא לחשב את זווית הסטייה ובכל זאת לזרוק לסל וחסל (שלחה: עילית  מימוני).

 

צלחות מתנפצות - ולפני שתמהרו ללינק הזה, נזהיר שמדובר במשחק ממכר, שייתן לכם טעימה משיגרת יומם של בני האצולה האירופית והמשחקים האינפנטיליים שממלאים את זמנם הפנוי: מימין ומשמאל משתחררות לאוויר במהירות גבוהה דיסקיות דמויות צלחות, ואתם נדרשים לטעון את הרובה שבידיכם (באמצעות מקש הרווח), לכוון ולנפץ אותן בעודן באוויר. ככל שתצליחו - כך יהיו השלבים הבאים קשים יותר. מגניב (שלחה: אורנה נריה יוגב).

 

היתוש המדליק - קליפ אנימציה מדליק-מדליק-מדליק, על טיפוס אחד, שמתיישב לצפות בסניוריטה סקסית, אבל שני יתושים מפריעים לו במשימה. הרקע: שיר מגניב לא פחות בקצב דרום אמריקני, עם הפזמון הבלתי נשכח מוסקיטו פרזיטו פיניטו, איי קיל יו (שלח: אופיר אלבז).

 

מכונית משמיים - סרטון פירסומת מתוק ומצחיק במיוחד לפולקסוואגן, שיש בו גם אמירה כוללנית - שום דבר אינו בהכרח אקט אלוהי, וכל תאונה של אדם אחד יכולה להיות הנס של אדם אחר (שלחה: נועה בן שבת).

 

כשארוחת הבוקר מתעוררת - סרטון הפרסומת הזה מזכיר קצת את סרטון הפרסומת של סיטרואן, שבו הופכת המכונית לרובוט ענק. העיקרון כאן זהה, רק שהמרכיבים הם ארוחת בוקר פשוטה (שלח: מישל דורושינסקי).

 

הנסיך הכחול - ולסיום, הנה אחד מסרטוני האנימציה היפים ביותר שראינו עד כה: פנטזיה כמעט אירוטית, עם טירה מפחידה, פיות יפהפיות ונסיך מכושף. מדובר באחת היצירות היפות והמושקעות ביותר שאפשר למצוא ברשת. שימו לב: נוכח צבעי האתר (שחור) קשה למצוא את המיקום להפעלת הסרטון. לפיכך הרי הוראות: לחצו על הלוגו בעמוד הבית, ולכשייפתח חלון חדש - חפשו עם העכבר על גבי הרקע השחור את הלינק למסך הנגן הרצוי. מכאן ייטען הסרטון מעצמו. ההנאה, כמו שאומרים, מובטחת (שלח: אלירן כחלון).

 

____________________________________________________

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
דליה רביקוביץ'. ציטוטים נבחרים
צילום: לע"מ
מומלצים