שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: בתי הכנסת יהפכו למרכזים חיים

שביעות רצון בימין מהחלטת הממשלה שלא להרוס את בתי הכנסת בגוש קטיף. "הניצוץ היהודי גבר על הציניות של שרי הממשלה. גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביממה", הסביר ח"כ אורלב. ואילו ח"כ שריד תמה: "ההרסת וגם גילגלת עיניים לשמיים?"

"בתי הכנסת יהוו בסיס להקמת היישובים מחדש והם יהפכו למרכזי תפילה חיים כבעבר", כך הגיבו ראשי מועצת יש"ע להחלטת הממשלה הבוקר (יום א') שלא להרוס את בתי הכנסת ברצועת עזה. במועצת יש"ע ברכו על ההחלטה: "התבונה והרגש היהודי הצליחו להבקיע ברגע האחרון את חומת אטימות ליבם של שרי הממשלה". 

 

במברכים ניתן היה למצוא גם את ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל), שהסביר: "הניצוץ היהודי גבר על הציניות של שרי הממשלה. גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביממה. שרי הממשלה חזרו בהם בגלל שנפלה עליהם אימת הציבור ומתוך אינטרסים פוליטיים אישיים".  

 

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר: "אני שמח שהשפיות חזרה לשרי ישראל. במדינה בה נפסק דין על ידי שופטי בג"ץ, שמנותק מהעם ומפלג אותו, חובה על מקבלי ההחלטות לעשות הכל כדי לשנות את הדין. בג"ץ בפסיקתו פגע בצביון המדינה כמדינה יהודית וטוב שפגיעה זו תוקנה. היום נמנע אחד האסונות היותר גודלים שיכלה ממשלה יהודית לעשות לעצמה".  

 

הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, ברך אף הוא על ההחלטה, שתאמה את החלטת מועצת הרבנות הראשית ו"מנעה השלכות בינלאומיות על עתיד בתי הכנסת ברחבי תבל", לדבריו. הרב הודה לחברי מועצת הרבנות הראשית "על פועלם המבורך והנמרץ ועל שעמל ימים כלילות כדי למנוע הריסת בתי כנסת. אני קורא להנהגה הפלסטינית שתעשה כל שביכולתה לשמור על המקומות הקדושים לעם היהודי כדי שחס וחלילה לא יחוללו".  

 

צבי הנדל (האיחוד הלאומי) הסביר: "מי יודע? אולי אם היה מתקיים דיון נוסף על ההחלטה האכזרית לגרש אלפי יהודים מביתם היו גוברים התבונה והרגש היהודי בקרב שרי הממשלה, שמסוגלים כך מסתבר לשנות את עמדותיהם 'העקרוניות' תוך זמן קצר". 

 

ואילו ח"כ יוסי שריד (מרצ-יחד) אמר: "על הממשלה הזו שהרסה 1,500 בתים וחיים ולא הרסה 40 בתי כנסת מתים ראוי לומר - ההרסת וגם גילגלת עיניים לשמיים?. מי שמשאיר בתי נכסת מתוך ידיעה ואולי גם מתוך כוונה שייהרסו על ידי אחרים הם עצמם מחללי שם שמיים. החלטת הממשלה היא פרובוקציה פוליטית ואין לה דבר וחצי דבר עם קדושי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. אימת הציבור
צילום: תומריקו
שריד. מחללי שמיים
צילום: תומריקו
צילום: דן בלילטי
אריאל. נמנע אסון
צילום: דן בלילטי
מצגר. השלכות בינלאומיות
צילום: לע"מ
מומלצים