שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

"ביצענו המתות חסד לגוססים בניו אורלינס"

ה"מירור" חשף וידוי מצמרר של רופאים מניו אורלינס וסביבותיה, לפיו בימים שקדמו לסופה הזריקו מורפין לגוססים והשאירו אותם למות. "זה לא רצח, זו חמלה", הסבירה אחת מהן. בתוך כך ערך הנשיא בוש את ביקורו השלישי באזור

רופאים בניו אורלינס וסביבותיה ביצעו המתות חסד בחולים סופניים בימים שקדמו לסופת ההוריקן קתרינה על-מנת לחסוך מהחולים את מה שהגדירו כ"מוות בייסורי הסופה". כך חשף הבוקר (יום ב') ה"מירור" הבריטי.

 

אחת הרופאות מניו אורלינס, שסירבה להזדהות בשמה, סיפרה: "חילקנו את החולים לשלוש קבוצות - בעלי סיכוי לשרוד, כאלה שנזקקו לסיוע דחוף וגוססים. לאחר מכן, בצער רב, הזרקתי מורפין לגוססים. לאלה שלא הספיקה מנה אחת הזרקתי שתיים. בלילות התפללתי לאלוהים שיחוסו על נשמתי. זה לא היה רצח, זו היתה חמלה. הם ממילא היו מתים תוך שעות או ימים. נתנו להם את הזכות האנושית הכי בסיסית - הזכות למות בכבוד".

 

הרופאה סיפרה כי שבוע לאחר מכן עזבה את בית החולים וברחה מהעיר בשל החשש שתירצח על-ידי כנופיות הבוזזים. גורמים רשמיים בקרב כוחות החילוץ אישרו את סיפורה. וויליאם מק'גווין, העובד באחד מבתי החולים בפרברי ניו אורלינס, אישר אף הוא את הדברים וסיפר: "נתנו מורפין לאנשים בלי סיכוי לחיות. אחר כך הם הושכבו במקום חשוך, שם מתו".

 

נאט"ו בדרך לניו אורלינס

 

בעוד סיפורי האימה מניו אורלינס לא מפסיקים לזרום, ומספר ההרוגים הרשמי עלה ל-400, ערך הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, ביקור שלישי באזור מוכה האסון. זאת, בצל הביקורת ההולכת וגוברת על תפקודו בעת המשבר ובעוד סופה נוספת, אופליה, מתקרבת לחופי ארצות הברית.

 

אחת הטענות המרכזיות נגד בוש היא זו של מושלת לואיזיאנה, קתלין בלנקו, לפיה לא הצליחה ליצור קשר עם הנשיא או עם הרמטכ"ל ביום בו היכתה הסופה. במקום זאת, נאלצה המושלת להשאיר לשניים הודעה אצל פקידים בדרגים נמוכים יותר.

 

ראש עיריית ניו אורלינס, ריי נגין, הטיח אף הוא ביקורת עזה באנשי הממשל וטען כי "מסיבה כלשהי הנשיא לא הבין את גודל האסון שפקד אותנו".

 

בתוך כך, יצאו כוחות נאט"ו לאחת המשימות האזרחיות הראשונות בתולדותיהם, ויפעילו סיוע אווירי מאירופה לארצות הברית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפנים גופות
צילום: איי פי
צילום: איי פי
ביקור שלישי. בוש
צילום: איי פי
מומלצים