שתף קטע נבחר

מנכ"ל הכח: "התנהגות בית"ר מכוערת ומגעילה"

בקבוצת הליגה הלאומית זועמים על בית"ר י-ם, שמעוניינת במאמן הכח: "אוהדי בית"ר היו שורפים את המועדון שהיה עושה דבר כזה". אברהם לוי: "למלמיליאן יש אישור להשתחרר לבית"ר, עד יום חמישי יהיה לנו מאמן". משרד יחסי הציבור של גאידמק מכחיש ידיעות על כוונתו לסגת מהרכישה

מנהל בית"ר ירושלים, אברהם לוי, אומר כי למרות הודעתה של הכח עמידר רמת גן לפיה היא לא תשחרר את אורי מלמיליאן לבית"ר ירושלים בעד שום סכום שבעולם, הרי שהמאמן עדיין עשוי לקבל פניה מהמועדון.

 

"לא שמעתי שהכח הטילו וטו, אם יוחלט שמלמיליאן מועמד אנחנו נפנה אליו", אמר לוי. "ידוע לנו שיש לו הסכם בחוזה לפיו הוא יכול לעזוב את הכח לקבוצת על ואני חושב שבית"ר היא קבוצת על, אבל לא פנינו למלמיליאן ולא שאלנו אותו. לא ננהל מו"מ עם הכח ולא עם אף קבוצה, אלא עם מאמן שמתאים לבית"ר. תוך ימים ספורים כולם יידעו מי ינהל ומי יאמן. אני מאמין שעד יום חמישי יהיה לנו מאמן. זו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שמתחלף מאמן בבית"ר".

 

 

בהכח ר"ג הגיבו בזעם על דבריו של אברהם לוי ועל הכוונה לפנות לאורי מלמיליאן. מנכ"ל הכח, איציק פוזמנטיר: "לא קיבלנו פניה מבית"ר וגם אם נקבל פניה כזו לא נגיב אליה. הנושא מבחינתנו הוא טאבו . הכח לא תשחרר את אורי מלמיליאן למרות סעיף השיחרור שלו בחוזה, הנתון לפרשנות. אנחנו לא מבקשים פיצוי ולא רוצים כלום. אורי מלמיליאן מאמן הכח עד תום החוזה שלו ביוני 2007. בסוף העונה הזו הוא יכול לממש אופציה להשתחרר אם יקבל הצעה מקבוצה בליגת העל".

 

פוזמנטיר הוסיף: "מכעיסה אותי הארוגנטיות של אברהם לוי, שאומר שלא ינהל מו"מ עם קבוצות. איזו חוצפה זו לפנות לאדם שמועסק תחת חוזה. אם פונים למאמן שחתום בקבוצה אחרת זו עבירה על התקנון. עושים לאורי נזק אדיר. הבן אדם מועסק ומשגעים אותו כל היום בטלפונים. זה פוגע בו ובקבוצה. אם היה עובד במכבי היו פונים אליו?


היו ימים בירושלים (צילום ארכיון: גיל נחושתן)

 

"עם כל ההערכה והסמפטיה שלי לבית"ר, זו לא התנהגות ג'נטלמנית. אוהדי בית"ר היו שורפים מועדון שהיה עושה דבר כזה. זה מכוער ומגעיל. אורי ישב בבית שנתיים ולא עבד לפני שהכח פנו אליו, אז למה לקלקל לאחרים? זה מעשה כבשת הרש בצורה גסה וברוטאלית. אורי לא יבקש להשתחרר אם לא נרצה לשחררו כי הוא איש ישר. לא כמו שאחרים מתנהלים. אנחנו לא מתכוונים להתלונן נגד בית"ר כי זו לא דרכנו".

 

משרד יחסי הציבור של גאידמק: אין שום נסיגה מהרכישה

 

ממשרד יחסי הציבור "גיתם" המייצג את ארקדי גאידמק, נמסר כי "גאידמק משלים את הצעדים לרכישת בית"ר. כל מילה המרמזת על כיוון אחר הינה חסרת בסיס מציאותי. אם היה פקס שנשלח לבית"ר הוא בנוגע לסכומים שהועברו על חשבון הרכישה".

 

ההודעה התייחסה לפרסומים לפיהם גאידמק אינו מתכוון לרכוש את בית"ר, אלא רק להעביר סכומים לתמיכה בקבוצה, שישמשו כהלוואה. כמו כן, נמסר כי כבר היום הועברו לבית"ר ירושלים כספים על חשבון רכישת הקבוצה. עו"ד יאיר רבינוביץ', ראש הרשות לבקרת תקציבים, אמר: "מבית"ר ירושלים לא פנה אלינו בנושא הגברת זכויות ורכישה".

 

בינתיים, בבית"ר ממשיכים להתכונן למשחק החוץ נגד מכבי נתניה בשבת, במסגרת המחזור השני בליגה. גם היום העביר עוזר המאמן גיא עזורי את אימון הקבוצה ואם לא ימונה מאמן עד יום שבת ידריך עזורי את השחקנים בנתניה.

 

הקשר יואב זיו, שנפצע אתמול ונטש את האימון, חזר היום (ג') להתאמן כרגיל ואמור לפתוח בהרכב הקבוצה. שני השוערים של בית"ר נעדרו היום מהאימון. השוער הראשון איציק קורנפיין פצוע ומקבל טיפולים מאז יום שבת. השוער השני גיא סולומון שוחרר בשל טקס נישואיו שיתקיים הערב. המגן דוד אמסלם קיים אימון חלקי.  

 

בבית"ר מצפים לצרף עד יום חמישי, מועד סיום ההעברות, גם את קשר מכבי חיפה, רביד גזל, שאמור לקבל שחרור מהאלופה. בבית"ר הגיעו להבנות עם גזל לגבי תנאיו בקבוצה אולם נכון לעכשיו דרישת מכבי חיפה לתשלום בגובה 300 אלף דולר מונעת את העסקה.

 

בלם נבחרת סלובקיה, מיכאל האנק, לא מגיע בינתיים למבחנים בבית"ר, כיוון שקבוצתו, דינמו מוסקבה, מערימה קשיים על שחרורו.


פורסם לראשונה 13/09/2005 11:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי מלמיליאן. איש ישר
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים