שתף קטע נבחר

עלו ברשת: אל תקליקו

ממשק שעושה עליכם ניסויים, מדריכי טיולים איכותיים, תחזית מזג אוויר חדשה, התפתחות היקום, טסים בבואינג מהבית ועוד סרטונים ואתרים

אל תקליק על זה

 

הניסוי הזה מוכיח עד כמה אנחנו עבדים של ההרגלים, ונוטים לפעול על פי המימשקים המוכרים לנו בלבד, אולי מתוך חוסר ביטחון בהתפתחויות חדשות שקשורות בעיצוב ובניווט: קבוצת חוקרים ומעצבי אתרים ניסו ליצור מימשק ניווטי חדש ויעיל לאתרי אינטרנט, שימנע כל צורך להקליק בעכבר על קישורים וכפתורים. 

 

נשמע פשוט? היכנסו לאתר, לחצו על הקישור לאתר ההדגמה,

ואולי גם אתם תחושו שאתם פועלים בניגוד מוחלט לאינסטינקט הניווטי שלכם. האתר עוקב אחר התנהלותכם, ומעיר לכם (די בגסות) אם חלילה לחצתם על לינק מסויים.

 

הניסוי עוסק בעיקר במימשקי אתרים אבל ניתן ללמוד ממנו לא מעט על ההרגלים שלנו גם בתחומים אחרים. חישבו למשל, איך היינו מתמודדים עם מכונת כביסה, שבה אין צורך לכוון חוגות או ללחוץ על כפתורים, אלא להגדיר את המשקל וסוג הבגדים בעזרת חומרי הכביסה עצמם (שלח: גדעון נח).

 

מדריך: למטיילים המכורים 

 

האתר המקסים הזה הוא ריכוז מרשים של מדריכים איכותיים, הכתובים בידי מטיילים בעלי ניסיון, ששהו תקופות ארוכות ביעדים שונים בעולם.

 

שמו של האתר, המכורים לדרך, מעיד לא מעט על איכות תכניו וגישתו הכללית, והמידע בו הוא מאגר בלתי רגיל של ידע, ניסיון וחוכמה, שלא ניתן למצוא בשום מדריך טיולים מודפס או רשמי. לראייה, 

התיאור הלא כל כך מחמיא של ישראל והישראלים. כה מדויק ואמין, שלשם שינוי אי אפשר לומר על כותביו שהם אנטישמים: השורה התחתונה, חרף כל המגרעות שלנו, חיובית למדי. 

 

אקלים: שינויים במזג האוויר

 

למרות ההבדלים הגדולים בין תנאי מזג האוויר האופייניים ליישובי רמת הגולן, לאלה המוכרים מהחופשות באילת - עדיין ישראל כולה אינה אלא אזור אקלים אחד קטנטן, וטפטוף בצפון משפיע בדרך כלל גם על תעופת הפרפרים בחי בר של יטבתה.

 

אולי משום כך די קשה להסביר את העניין הגדול במידע על מזג האוויר הישראלי, כפי שהוא בא לידי ביטוי ברשת, ולא פעם גם במדיה המסורתית. החידוש האחרון בתחום זה ברשת הוא השידרוג הנאה באתר מזג אוויר, שמנהלים טל שמאי ואליאור גיל.

 

האתר מביא תחזיות לחמשת הימים הבאים, עשרות מאמרים וכתבות על המאפיינים של האקלים הישראלי, עדכונים שוטפים, מידע על מפלס הכנרת, תמונות רבות, קישורים למצלמות מזג אוויר מהארץ ומהעולם ועוד. 

 

הנכס העיקרי של האתר הוא גרעין מגובש של גולשים נאמנים וחובבי מטאורולוגיה, שמספקים לו נתונים ממקומות שונים בארץ, מידע חדשותי בתחום ותמונות. 

 

אבולוציה: מסע במנהרת הזמן

 

תנו צל"ש לאנה לייקין על מנהרת הזמן - האתר שהקימה במסגרת פרויקט הגמר שלה בלימודי ההוראה, ומביא בשפה פשוטה מידע רב על התפתחות היקום,

כדור הארץ, וכן החיים על פני האדמה והתהליך שהביא ליצירת האדם. האתר אינו מביא תשובות מפורטות או מונחים מקצועיים, אלא מציג את ההתפתחויות העיקריות על ציר הזמן, ומאפשר להקיף במבט כללי את בריאת העולם.

 

איטום: שלא יטפטף לכם

 

בחום הזה קל לשכוח ששיא החורף זה עניין של עוד חודשיים-שלושה, ואם הגג של המרפסת דלף בחורף הקודם ובקיר של חדר השינה התפשטו כתמי רטיבות ותקרת האמבטיה ממילא כבר מעלה עובש - רוב הסיכויים שבחורף הקרוב כבר ינבע מעין קטן לתוך הסלון.

 

מכיוון שתחום האיטום נשמע בארצנו כנגזרת של שיפוצים, והרשת מציעה לא מעט מידע מסחרי ותדמיתי בתחום, נחמד לגלות את איטום-נט - פורטל מקצועי ורציני, המספק המון מידע איכותי על כל היבט בתחום, מביא מאמרים ומדריכים, מאפשר תגובות ומפעיל פורומים לקבלת ייעוץ מקצועי.

 

אישי: כולם באותו פסיפס

 

שימו לב לתוכנה המקסימה הזו, שמאפשרת לכל אחד לייצר תמונת פסיפס ענקית אחת מתוך אלפי התמונות הפרטיות השמורות במחשב האישי. התוכנה הזו, סנטרסיה שמה, שוקלת קצת פחות ממגהבייט, קלה להתקנה ומאוד פשוטה להפעלה. אם זה לא מספיק צ'ופר, היא ניתנת להורדה חינם, אך מפעילי האתר ישמחו מאוד אם תלחצו על הלינקים של אתרי הספונסרים, על-מנת לאפשר את המשך הפצתה החופשית (שלח: אסף ניצן).

 

מטוס: בואינג כבקשתכם

 

את ההברקה של השבוע מספקת יצרנית המטוסים האמריקנית בואינג, שמציגה באתר מקצועי ומלוטש את מטוס הנוסעים העתידי שלה, ענק ידידותי לסביבה ולאדם ושפיץ טכנולוגי בפני עצמו - בואינג 877. 

מה שנחמד באתר הזה הוא האפשרות שמציעה החברה לחובבי תעופה וכלי טיס מכל העולם להשפיע על תכנונו של המטוס כבר בשלב זה - בשיפורים נדרשים, ברעיונות עיצוביים, ובהתחשבות בצרכי הנוסעים.

 

המטוס העתידי אמור להטיס עד כ-300 נוסעים במהירות של כ-900 קמ"ש, ויושק עד שנת 2010. אם בא לכם לתרגם את הניסיון המר שלכם כנוסעים מתמידים ליוזמות מעשיות - זה הצ'אנס שלכם (שלח: מישל דורושינסקי). 

 

יוזמה: נעזור לרון גילברט 

 

לבו הרחום של הבלוגר עודד שרון נכמר על רון גילברט, היוצר של משחק המחשב הידוע אי הקופים, שהקשישים בינינו עוד זוכרים כמה עונג הביא לנו בילדותנו, בימים שעוד נאלצנו להתניע את המחשב האישי בדחיפה מול עששית נפט.

 

למה? מתברר שאותו גילברט שפך בבלוגו את מררתו על כי העולם זנח אותו, ומעולם לא הכיר בהצלחת המשחק שהמציא. גילברט מתאונן קשות עד כמה התאכזב לגלות, שאיש לא קשר סרט אדום סביב מכונית חדשה והחנה אותה מול ביתו בערב חג המולד, ומנג'ס ששכחו אותו ואת תרומתו לעולם. פירסום וכסף - זה מה שהוא רוצה. 

 

הקשקוש הזה נגע ללבו של עודד שרון, איש טוב רב פעלים אך כנראה עם זמן פנוי לרוב, והוא נחלץ למען הגשמת החלום של גילברט. מכיוון שמכונית חדשה הוא לא יכול לקנות, הוא מימן בכספו את עלות הדומיין, הבנייה והתחזוקה של אתר חדש, שבו הוא קורא לכל מעריצי אי הקופים לתרום ככל שקמצנותם תאפשר על מנת שיוכל להגשים את בקשתו של גילברט עד חג המולד הקרוב.

 

עד כתיבת שורות אלה נאספו באמצעות האתר הזה 297.63 דולר בדיוק, מתוכם 120 דולר הם תרומתו האישית של שרון, ובכל מקרה זה אומר, שלגילברט תהיה מכונית קטנה מאוד (או ישנה מאוד). בכל מקרה, עודד שרון אופטימי. יפה.

 

הצחוקיה

 

כמדי שבוע, מקבץ של קישורים נבחרים מתוך עשרות ההבלים ששלחו למענכם קוראי המדור בשבוע האחרון: סקס, סרטים ושקרים אחרים:

 

לנגן סקס - האורגן המקוון הזה מיועד בעיקר למבוגרים. בחרו אחד מתוך ארבע נעימות בכפתורים העליונים, ועל הרקע הזה אתם מוזמנים להפיק צלילי גניחות סקסיות וזעקות תענוג על המקלדת (שלח: אופיר אלבז).

 

גגל אותה טמבל - ג'וש פאוול, סוציומט אחד, שנמאס לו שאנשים שואלים אותו שאלות מטופשות בלי להתאמץ ולחפש את התשובה בעצמם, הקים מעין אתר מחאה פרטי, אותו הוא מפיץ כעת באמצעות דואר אלקטרוני לכל העולם.

הרעיון שמאחורי: אם קיבלתם לדואר שלכם את כתובתו, סימן ששאלתם שאלה מפגרת, שהתשובה הטובה ביותר עליה היא גגל את זה בגוגל, חתיכת אידיוט. המענה האדיב הזה מיועד בעיקר לעצלנים שנוטים להשחית את זמנכם היקר בשאלות טריוויאליות, שעליהן היו מקבלים תשובות מפורטות ופשוטות אם רק היו טורחים לגגל אותן. שמרו את הלינק, עוד תזדקקו לו (שלחה: ורד שלום).

 

רקע טוב - אם נמאס לכם להביט לצדדים במשרד ולהיכנס לדיכאון מהחלונות המוגפים וממחיצות האופן ספייס, הנה מאגר גדול של תמונות נוף עוצרות נשימה מכל העולם, שיכולות להיות אחלה רקע לשולחן העבודה שלכם (במחשב, לא על הקיר). התמונות ענקיות, נקיות מסימני זכויות, ויפהפיות (שלח: מישל דורושינסקי).

 

תעלולי עיניים - בעמוד הזה תלמדו עד כמה מוחנו מתרגם בטעות מידע ויזואלי הקשור בצבעים, ביחס לצבעי הרקע שמסביבם של אובייקטים (שלחו: נועה בן שבת וגבריאל קרדה).

 

מטריקס פינג פונג - סרטון וידאו קצר וקורע מצחוק, ובו חבורת תעלולנים מציגה משחק פינג פונג ברוח פעלולי מטריקס (שלח: אופיר אלבז).

 

סבתא בישלה דייסה - וזה סרטון פלאש פרימיטיבי אך מצחיק, המציג את הפרשנות של שראל דואניס לקלאסיקת הפעוטות סבתא בישלה דייסה, בכיכובו של תינוק עצוב אך מפתיע (שלחה: נועה בן שבת).

 

אנטי סנובים - אור טויג החלט להילחם בסנובים באמצעות אתר קטן ודי מעפן בשם האגודה למלחמה בסנוב, הכולל מדריך לזיהוי סנובים, מבחן האם אתה סנוב? וגם משחק.

 

____________________________________________________

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גגל אותה טמבל. אל תשאלו סתם
מומלצים