שתף קטע נבחר

אתר חדש למאבק באנטנות הסלולריות

"נלחמים על הבית מתנתקים מהאנטנות", זו הכותרת שבחרו אנשי אתר Nocell למאבק שהם מנהלים נגד האנטנות הסלולריות. יש עצומה, מחקרים, עדכונים וקישורים ואפילו צילומים של הגולשים, החושפים את מיקומן של מקורות הסכנה

נושא הקרינה שפולטים הטלפונים הסלולריים והאנטנות הפרושות בכל רחבי הארץ מסרב לרדת מסדר היום, והציבור הישראלי - למרות שעדיין אינו מצביע ברגליים ונפרד מידידו הטוב ביותר (ידעתם שבישראל יש יותר מכשירי טלפון סלולרי מאנשים?) - מתחיל להפנים את המחיר האמיתי של זמינות ללא גבולות.

 

השבוע עלה לרשת אתר למאבק באנטנות הסלולריות, תחת הסלוגן: "נלחמים על הבית - מתנתקים מהאנטנות", המנסה לספק מידע בכל הנוגע לקרינה המופצת מטלפונים ואנטנות סלולריים כאחד.

 

באתר תוכלו להתעדכן בהתפתחויות בקרב המר בין חברות הסלולר לציבור, שלפתע פתאום גילה כי האינטרסים שלו אינם בראש מעיניהם של ראשי ספקיות הסלולר הישראליות, ולקרוא חדשות - בעלות אופי מקומי בעיקר - לגבי מיקומן של אנטנות חדשות, פתיחתן של זירות נוספות במאבק ועוד.

 

אחד המדורים המועילים הוא זה המציע לגולש לצפות בתמונות שצילמו גולשים אחרים, המנציחים אנטנות שהוצבו בסמוך לביתם. זו דרך לגיטימית ודמוקרטית למדי לחשוף את היקף הפריסה האמיתי של האנטנות, שלעיתים קרובות מדי מוסוות בתוך דודי שמש או מעוצבות כ"פסל סביבתי" מוזר.

 

ייעוץ משפטי חינם

 

Nocell מציע גם תרגום לעברית של חדשות מעולם המחקר, שחלקם אמנם מגלים קשר כלשהו בין נזקים בריאותיים לבין אנטנות, אולם רבים עוד יותר דווקא מצביעים על המכשיר הסלולרי עצמו כעל גורם היסכון העיקרי. אם אתם בכל זאת מאמינים שיש דברים בגו, ויש מי שנורא רוצה שלא נחשבו על דברים לא נחמדים בהקשר הסלולרי, תוכלו להיעזר באתר כדי לברר על הפגנות שנערכות בערים וישובים ברחבי הארץ.

 

מהצד המעשי יותר, מציעים ב-Nocell, אתר מבית הפורטל Local, ייעוץ נדל"ני בהקשר הרלוונטי: האם ירד ערך הנכס שלכם בעקבות אנטנה שהוצבה לידו ובכמה כסף מדובר, היכן ממוקמות אנטנות חדשות, מהי הדרך הנכונה למדוד קרינה באזור המגורים וכן ייעוץ משפטי חינם. עוד תמצאו קישורים למפת אתרי השידור, פורום החברות הסלולריות, סקרים ואפשרות לדיווח על אנטנות חדשות.

 

"אנחנו קו ההגנה האחרון"

 

"המאבק באנטנות הסלולריות מחייב התגייסות לאומית", מוסרים אנשי Local, שהעלו לאתר "עצומה שמטרתה לגייס חתימות נגד 30,000 אנטנות הדור השלישי, שיתווספו לקיימות כבר ברחבי הארץ". על פי הדיווחים, עד כה חתמו על העצומה כ-10,000 איש, והיעד הוא להגיע ל-100,000 חתימות, שיוצגו בפני חברי הכנסת ושרי הממשלה וישמשו כאמצעי להפעלת לחץ ציבורי על חברות הסלולר.

 

"חברות הטלפון הסלולרי מנצלות את כוחן והשפעתן העצומים כדי לכופף את ידה של הממשלה בניסיונן להציב כמה שיותר אנטנות ברחבי הארץ. על פי תוכניותיהן, עתיד מספרן של האנטנות לגדול פי שלושה וארבעה כדי לכסות את המדינה לקראת עידן "הדור השלישי". האם אתם מעדיפים לצפות ביצפאן בטלפון הסלולרי על חשבון ערך הבית שלכם ועל חשבון בריאותכם ובריאות היקרים לכם", נכתב באתר, שמציג עצמו כ"קו ההגנה האחרון שלכם, האזרחים!". (רוני שני)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים