שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האם שהתעללה מינית בתינוקה ניסתה להתאבד
  ל-ynet נודע שתושבת אלעד החשודה בהתעללות חמורה בבנה התינוק ניסתה להתאבד בתלייה בתאה, אולם סוהרות שהבחינו בכך מנעו ממנה את המעשה. עורכת דינה האשימה: "האסירות האחרות שנחשפו בתקשורת לתמונות שלה עם התינוק, התעללו בה". אמה אמרה: "אני עומדת מאחורי בתי, היא לא מסוגלת למעשים שיוחסו לה". המשטרה לביהמ"ש: "היא ניסתה לשבור בשיניה את הדיסקים שתיעדו את ההתעללות"

  ל-ynet נודע הבוקר (ג') כי האישה שהתעללה מינית בבנה, פעוט בן 11 חודשים, ניסתה ביום א' להתאבד בתלייה בתאה בבית המעצר שבכלא נווה תרצה. בשירות בתי הסוהר אמרו כי סוהרות הבחינו בניסיון ההתאבדות ומנעו ממנה את המעשה. 

   

  עורכת הדין נגה פלג סידי, שייצגה את האם עד הבוקר, סיפרה כי האישה ניסתה להתאבד לאחר שעברה התעללות קשה בעקבות חשיפת האסירות שאיתן היתה עצורה לתמונות ההתעללות שפורסמו בתקשורת: "אתמול ביקרתי אותה במשטרת ראש העין לאחר שנבצר ממני מלראות אותה. היא הובאה לשם מנווה תרצה כשהיא במצב נפשי נוראי, וסיפרה שהיא ניסתה להתאבד בתלייה במיטה עם שמיכה.

   

  "אני גם ראיתי סימן בראשה, אבל אף אחד לא הביא רופא ולא טיפלו בה", האשימה עורכת הדין, "כמו כן לא נתנו לה ליצור איתי קשר למרות הוראת בית משפט

  השלום בנתניה, שהורה באופן מפורש שהיא יכולה ליצור עימי קשר. היא גם לא זכתה לליווי צמוד כפי שהורה בית המשפט, ודבר זה גרם להתעללות האסירות בה. נוצר מצב שהיא עצורה אבל אי אפשר להגן עליה".

   

  בשירות בתי הסוהר אמרו כי "ביום א' החשודה קשרה מטפחת לצווארה וניסתה להתאבד אך עוד לפני כן הסוהרות הבחינו במעשה ומנעו זאת ממנה ומאז החשודה נמצאת בהשגחה מלאה ורצופה של הסוהרות כדי למנוע ממנה להתאבד".

   

  בנוגע לטענה על התעללות של האסירות בחשודה אמרו בשב"ס ש"לא הייתה שום התעללות פיזית בחשודה מצד עצירות ועצורות אחרות אך בגלל המעשים הקשים בהם חשודה האם העצירות צועקות לה מילות גנאי ומקללות אותה".

   

  "אני עומדת מאחורי בתי"

   

  הבוקר התקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בבקשת עו"ד סידי לשחרר את האישה ממעצר. עורך דינה, ציון אמיר, שמונה על ידי המשפחה לייצג את האישה, אמר לאחר הדיון כי האישה סיפרה שבעלה הלעיט אותה בכדורים בחודש האחרון וכי היא אינה יודעת באילו כדורים מדובר. "הסיפור שלה תמוה מאוד ונשמע הזוי לגמרי ואני מתרשם שטענותיה מבוססות ומאמין כי הסיפור הזה עוד יקבל מפנה והאב ייעצר שוב".

   

  המשטרה טענה בדיון בבית המשפט כי החשודה ניסתה לשבש חקירה כאשר בזמן חקירתה, כאשר היו מונחים מולה הדיסקים והקלטות שתיעדו את ההתעללות, היא תפסה אותם וניסתה לשבור אותם בשיניה.

   

  לבית המשפט הגיעו גם הוריה של החשודה. אמה אמרה: "אני, בעלי וכל בני המשפחה עומדים מאחורי בתי. אנחנו מכירים את הבת שלנו, היא לא מסוגלת למעשים כאלה, אם היא עשתה זאת זה רק לאחר שהיא עברה פגיעה על ידי בעלה".

   

  האב לא ישוחרר בינתיים

   

  בתוך כך, במשטרה החליטו שלא לשחרר היום את האב החשוד כי צילם את אשתו מתעללת מינית בתינוקם בן ה-11 חודשים. זאת למרות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב שהורה לשחרר אותו למעצר בית לאחר שהוא הגיש ערעור על החלטת בית משפט השלום בנתניה שהאריך ביום שישי את מעצרו ב-10 ימים.

   

  ההחלטה שלא לשחררו ולבקש שוב את הארכת מעצרו היא לדברי המשטרה בעקבות חומר חקירה נוסף שהגיע למשטרה. במשטרה אמרו כי "אנו רוצים לבדוק את החומר ולבצע פעולות חקירה בזמן שהאב נתון במעצר ולא יכול לשבש את החקירה".

   

  בסופו של דבר האריך בית משפט השלום בפתח תקווה את מעצרו בשישה ימים. 

   

  כאשר האב הגיע בשבוע שעבר להתלונן במשטרה והציג לחוקרים דיסק עם הצילומים המזעזעים של אשתו מתעללת בתינוק הבחינו החוקרים כי הדיסק והצילומים ערוכים. כבר אז חשדו במשטרה כי האב ערך את הדיסק והציג בפניהם רק צילומים המפלילים את אשתו.

   

  המשטרה ניסתה להשיג את שאר הצילומים ולאחר שאותר החומר שחסר בקלטת הוצא צו בבית המשפט והחוקרים הצליחו להשיג את הצילומים החסרים. במשטרה אמרו כי מדובר בחומר רב שעליהם לבדוק אותו ובמהלך הבדיקה יתברר אם האב היה מעורב בהתעללות המינית בתינוק.

   

  עד סיום הבדיקה הם מעדיפים שהאב ישהה במעצר בתחנת המשטרה ולא במעצר בית ולכן הם מבקשים להאריך את מעצרו. במשטרה מוסיפים כי מחקירת האם עולים טענות נגד האב וטענות האלו צריכות להיבדק.

   

  בסוף השבוע נעצרו זוג ההורים. בני הזוג התחתנו לפני כשנתיים, ובעקבות תלונות הדדיות על אלימות החלו בהליכי גירושין. על פי החשד, האם התעללה מינית בבנה התינוק, בידיעת בעלה. האישה טענה כי בעלה סימם אותה וביים את התמונות, ומעצרם של בני הזוג הוארך בעשרה ימים.


  פורסם לראשונה 20/09/2005 10:08

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רענן בן צור
  האם מובאת לבית המשפט
  צילום: רענן בן צור
  צילום: ירון ברנר
  האב בהארכת מעצרו
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים