שתף קטע נבחר

מדד ההסתה: קריאות גזעניות כלפי שחקנים שחורים

ברוך דגו, איברהים עבדול ראזק, אלן מסודי, פבריסיו קרבאליו, וינסנט אניימה - כולם שחקנים שחומי עור, כולם ספגו קריאות נאצה מאוהדי הכדורגל בישראל

נראה כי גם בעונת 2005/06 נידון גורלם של שחקנים שחורים לספוג קריאות גזעניות מקהל אוהדי הכדורגל בארץ. ברוך דגו, אלן מסודי, איברהים עבדול ראזק, פבריציו קרבליו, וינסנט אניימה - כולם שחקנים שחומי עור, כולם נאלצו לשמוע קריאות גנאי הקשורות לצבע עורם. כך עולה ממדד ההסתה והגזענות שמפעילה הקרן החדשה לישראל במגרשי הכדורגל בארץ.

 

קבוצה גדולה מאוהדי מכבי תל אביב לא זכרו לברוך דגו את ימיו היפים בצהוב, נהמו וקראו כלפיו קריאות גזעניות. האוהדים הוסיפו וקראו קריאות דומות גם כלפי שחקנים שחומי עור נוספים מבין שחקני הפועל תל אביב, אחד מהם הוא שחקן מכבי בעבר, ג'ון פנטסיל.

 

אוהדי בית"ר ירושלים קראו קריאות דומות במגרש 'הקופסא' בנתניה, כלפי שחקני מכבי נתניה, עבדול ראזק ומסודי. בנוסף, זרקו אוהדי בית"ר קרטוני שתיה על השופט לירן וקסברגר לאחר שהרחיק את תומר חליבה, וכן לאחר ששרק לפנדל לטובת נתניה. אוהדי שתי הקבוצות לא כיבדו את דקת הדומיה לפני המשחק לזכר אוהד נתניה, מושיק שוייצר, וקיללו את המחנה שמנגד.

 

קבוצה קטנה מאוהדי בני יהודה קראו לשחקן הפועל כפר סבא, פבריסיו קרבאליו "כושי, לך לאפריקה". קרבאליו, אגב, הוא שחקן ברזילאי - ושחום עור. מנגד, אוהדי הפועל כפר סבא, שבדרך כלל מתמקדים בתמיכה נלהבת בקבוצתם, התפנו בשבת לקרוא קריאות גנאי לשוער בני יהודה, וינסנט אניימה הניגרי.

 

בנוסף לאירועים הללו נקלט במצלמות ערוץ 10 שוטר מכה אוהד של הפועל ת"א בדרבי. לאם עברייה עדיין יש סיבות לא מעטות למנוע מבניה להגיע למגרשי הכדורגל בישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
ברוך דגו
צילום: ראובן שוורץ
צילום: שאול גולן
אלן מסודי
צילום: שאול גולן
צילום: טל שחר
איברהים עבדול ראזק
צילום: טל שחר
מומלצים