שתף קטע נבחר

אתר שיתוף נוסף ירד מהרשת: allofmp3.co.il

בעקבות Lionetwork ו-Lala, גם Allofmp3.co.il לאחר שמפעילו קיבל מכתב התרעה מבעלי הזכויות

אפקט הדומינו ממשיך: טלטלה בעולם שיתוף הקבצים בישראל בעקבות הכרזת המלחמה של הפדרציה לתקליטים וקלטות וא.ל.י.ס, המייצגים את חברות ההפצה בישראל ואולפני הסרטים הגדולים בארה"ב.

 

היום התברר כי גם Allofmp3.co.il הכריז על ירידתו מהרשת, בעקבות Lionetwork ו-Lala. בניגוד לשניים האחרונים, Allofmp3.co.il לא המליץ על תכנים פיראטיים הניתנים להורדה באמצעות תוכנות שיתוף קבצים אלא איפשר לגולשים להוריד שירים עבור תשלום נמוך משרתי allofmp3.com, חברה הפועלת מרוסיה.

 

לאחרונה דיווחנו על השקת הגירסה הישראלית של האתר, המציע להורדה קטלוג של 300,000 שירים לועזיים במחיר זול במיוחד, כאשר כל שיר ניתן להורדה באיכות הקלטה (bitrates) התחלתית של Kbps 128 ועד איכות CD מקורית. רק הדף הראשי של האתר תורגם לעברית - כאשר גולשים לעומק האתר, דפי האינטרנט המוצגים באנגלית בלבד. "בסופו של התהליך כל האתר יתורגם לעברית", הבטיח מקים האתר הישראלי, גל פאר.

 

לטענת מפעילי האתר, כל הפעולות המתבצעות בו חוקיות, מאחר והוא משלם אגרה ל-Russian Organisation for Multimedia and Digital Systems (או ROMS), גוף מקומי, שמייצג את היוצרים בכל הנוגע לזכויות יוצרים. בסופו של דבר, משרד התובע במוסקבה החליט כי אין ביכולתו לתבוע את האתר עקב פירצה בחוק זכויות היוצרים ברוסיה, שאינו מתייחס להפצת שירים באינטרנט. וכך המשיך האתר לפעול.

 

בראיון ל-ynet עם השקת האתר הישראלי אמר פאר כי הוא סבור שגם הגולשים הישראלים יכולים ליהנות מהפירצה בחוק הרוסי ולהוריד מוזיקה לועזית מבלי לחשוש מתביעות, מאחר ושרתי האתר פועלים מרוסיה. היום (ג') התברר אחרת.

 

"לאור פעילות נמרצת של גופי זכויות יוצרים בארץ בשבועות האחרונים נאלצנו להוריד את העמוד העברי", על פי ההודעה שמופיעה באתר, "...אנו בעד ניצול פרצות בחוק לטובת הצרכן במקרה הזה אך לצערינו הסיבה להורדת הממשק העברי היא אוזלת ידינו מול מנגנון משומן וגדול מצד אותם גופים".

 

"לפני כמה ימים קיבלתי מכתב מאוד מאיים מבעלי הזכויות, בו הם דורשים ממנו פיצויים בסך מיליון שקל לפני שיקלול", אומר פאר, "לאור העבודה שאני לא ממש יכול להתמודד מול משרד עורכי הדין, הורדתי את האתר". באתר העברי נכתב, כי האתר האירופי allofmp3.com ימשיך לעבוד עם שמות המשתמש והסיסמאות שנפתחו באמצעות האתר הישראלי.

 

אגב, למרות ההכרזה על הפסקת הפעילות, כאשר מקליקים כרגע על לוגו האתר, שמוצג מצד שמאל למעלה, מופנה הגולש לדף הבית המקורי - סוג של התחכמות, אשר אם תימשך, בוודאי לא תתקבל בשתיקה מצד בעלי הזכויות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים