שתף קטע נבחר

שרון על יוזמת כץ וסער: "ההדחת וגם דרשת?"

ראש הממשלה זועם על הצעת סער וכץ לפריימריז מאוחרים תמורת הצהרה כי יישאר בליכוד בכל מקרה. "אין גבול לחוצפה", אמר בכנס פעילים. "רוצים שאבטיח כל מיני דברים אם הניסיונות להדיח אותי אכן יצליחו"

"היום שמעתי שיש דרישה לא פחות ולא יותר שאתחייב ואבטיח כל מיני דברים אם הניסיונות להדיח אותי אכן יצליחו. אין גבול לחוצפה. הרי כינוס המרכז ביום ראשון הוא ניסיון הדחה ואלו שמנסים לגרש ולהדיח, עוד מעזים לבוא בדרישות. ואני שואל: ההדחת וגם דרשת?"

 

במילים חריפות אלה תקף היום (ד') ראש הממשלה, אריאל שרון, את יוזמתם של השר ישראל כץ וחבר הכנסת גדעון סער בשיחה עם פעילי ליכוד במעונו. השניים הצהירו היום במסיבת עיתונאים על כוונתם לתמוך בהקדמת הפריימריז אם שרון לא יודיע תוך זמן קצר כי שהוא מתכוון להישאר בליכוד גם אם המרכז יצביע בעד הקדמת הפריימריז.

 

"אל תגרשו ואל תדיחו. אך אל דאגה - אנחנו ננצח ביום שני, ננצח את הבחירות ונשאיר את הליכוד בשלטון עוד הרבה שנים", אמר שרון לפעילים.

 

"אני בחזית בכפולה: מצד אחד אני בעבודה, ויש הרבה עבודה, ומצד שני אני מנסה למנוע את הדחתי, ולצורך כך אני מדבר איתכם ועם עוד חברים. אני מציע שתגייסו את האנשים שמתנגדים להדחה, אני אישית מוגבל לעבור מישוב לישוב בגלל הביטחון.

קיבלתי מפלגה עם 19 מנדטים וחובות אדירים. הצלחתי להתגבר גם על זה, והצלחתי להביא אותנו לארבעים מנדטים. עשיתי מסע בין הבנקים ושכנעתי אותם לפרוס את החובות".

 

"אם תודח מה יהיה?", שאלו פעילים ושרון השיב: "תפעלו שלא אודח". בהמשך ציין: "אני לא מתכוון לנהל שום דיון לגבי ירושלים. כל יום, דווקא מהצד שלנו, מדברים על ירושלים, על זה שאני אחלק את ירושלים. זה לא יהיה, וכל הזמן השקר הזה חוזר".

 

בהמשך התייחס שרון לגילו המבוגר ואמר: "יש לי כוח. זה דבר שיש לי. גם כשהיו בחירות הפיצו שמועות על גילי הקשיש". או אז צעקו מהקהל: "הלוואי עלי כזה קשיש". שרון המשיך: "הייתי מספר על אורך חיי משפחת אימי, שכולם חיו עד גיל מאה".

 

כץ וסער הוסיפו במסיבת העיתונאים כי אם שרון ידבוק בסירובו הרי שפירוש הדבר שבכוונתו לפרוש מן הליכוד בעתיד, ולכן אין להמשיך את התהליכים הפנימיים בתוך הליכוד ולבזבז זמן. אי לכך צריך לקיים בחירות מקדימות לרשות התנועה.

 

גם סגנית השר גילה גמליאל, שנפגשה אתמול עם בנימין נתניהו. אמרה דברים דומים. גמליאל קראה לראש הממשלה להצהיר על מחויבותו להישאר בליכוד. לדבריה, מכיוון שראש הממשלה לא מצהיר על מחויבותו להישאר בליכוד ועל מחוייבות לכבד את החלטות מרכז המפלגה, אין מנוס מהקדמת הפריימריז. בהודעה זו הצהירה למעשה גמליאל, כי היא תומכת בהקדמת הבחירות המקדימות לרשות הליכוד.

 

אתמול, בכנס חברי מרכז במעונו, התייחס ראש הממשלה להתמודדות בליכוד וביקש מכתשעים הפעילים: "היום החשוב הוא ה-26, אך אל תשאירו אותי לבד ב-25 בספטמבר. יהיו שם הפרעות. לא רציתי לעזוב ואני לא רוצה לפרוש, למרות אלה המבקשים את פרישתי".

 

עוד הוסיף: "לא הייתי כאן כמה ימים ושמעתי שיש כאלה שאומרים שאני מתכוון לנצח במרכז ואז לפרוש מהליכוד. אני מתכוון לנצח במרכז, להתמודד על ראשות הליכוד, ולהוביל את המפלגה לבחירות במועדן כדי להשאירה בשלטון".

  

בסביבתו של ח"כ בנימין נתניהו אמרו בתגובה לדברי שרון: "שוב הוכח שלמעשה שרון מתכוון לעזוב את הליכוד כדי להרכיב מפלגה מתחרה. הראיה: הוא מסרב בתוקף להתחייב כי הוא יישאר בליכוד בכל מקרה, ולא יפרוש". מקורביו של שר האוצר לשעבר אמרו גם כי "ההתנהגות של שרון ואנשיו, שמשנים כל כמה שעות את עמדותיהם ומכחישים את דבריו של ראש הממשלה עצמו, מעידה על איבוד עשתונות ולחץ לקראת התבוסה במרכז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר כהן
שרון, בכנס פעילים אמש
צילום: ניר כהן
צילום: צביקה טישלר
ניסיונות הדחה? פריימריז בליכוד (ארכיון)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים