שתף קטע נבחר

אורלב דורש: משרות מדינה למפוני גוש קטיף

ההתנתקות הותירה כ-1,000 מפונים חסרי תעסוקה. יו"ר המפד"ל, זבולון אורלב, פנה בדרישה אל ראש הממשלה שיורה לגופים ממשלתיים להעסיק מפונים במשרות שיסובסדו על-ידי המדינה. אליעזר אורבך, מפונה אב לחמישה: "הלחץ עלינו מגיע מכל הכיוונים, אני לא ידוע היכן נתגורר באופן זמני ולא באופן קבוע. בין כל זה ברור שקשה לנו למצוא עבודה"

רוצים עבודה עכשיו. יושב-ראש המפד"ל, זבולון אורלב, פנה אל ראש הממשלה, אריאל שרון, בדרישה שיכפה על משרדי הממשלה להעסיק את מפוני גוש קטיף וצפון השומרון הרבים, שנותרו מחוסרי עבודה בעקבות תוכנית ההתנתקות.

 

על-פי נתונים שמסר אורלב לראש הממשלה, נותרו כ-1,000 מפונים חסרי תעסוקה, 400 מהם עובדי המועצה האיזורית גוש קטיף עד לאחרונה. "אני מתכבד לפנות אליך בנדון, מעבר למחלוקת הפוליטית הנוקבת שבינינו בקשר לתכנית ההתנתקות", כתב אורלב לשרון. "מההיכרות והקשר הישיר שיש לי עם אנשי גוש קטיף, אני לומד כי בעיית התעסוקה הופכת למעיקה וקשה ביותר. אין צורך להכביר מילים על חשיבותה של התעסוקה, לא רק כדי לפרנס בכבוד את משפחה, אלא גם כדי לשמור על חיי משפחה והיחסים בתוכה וכן לצורך קיום חיי קהילה והשתלבות הפרט בתוכה".

 

אורלב מציין כי הוא מודע לכך שבשוק העבודה הבעייתי בישראל קשה למצוא מאות משרות המתאימות דווקא ליכולות ולכישורים של אנשי גוש קטיף. על פי הצעתו, יש להורות למשרדי הממשלה, התאגידים הממלכתיים והממשלתיים, החברות הממשלתיות, הרשויות המקומיות והמוסדות להשכלה גבוהה, לקלוט מכסה של עובדים מקרב אנשי גוש קטיף, על פי כישוריהם, לתקופה של שלוש שנים. משרות אלה, מציע אורלב, תסובסדנה על ידי משרד האוצר בשנת העבודה הראשונה ב-75 אחוזים, בשנת העבודה השניה ב-60 אחוזים ובשנה השלישית ב-50 אחוזים.

 

"מהלך שכזה הוא גילוי אחריות לאומית לגורל תעסוקתם של אנשי גוש קטיף וביטוי ממלכתי למחויבות המדינה כלפי מי שהמדינה החליטה לפנותו מביתו ולהפסיד את מטה לחמו", מוסיף אורלב במכתבו אל ראש הממשלה. "אשר על כן אבקש כי הצעתי תידון ברמת ראש הממשלה ואשמח אם תוכל לעדכן אותי על החלטתך בהקדם".

 

אחד המפונים שעשויים להינות מפירות מכתבו של אורלב הוא אליעזר אורבך, אב לחמישה שעבד 17 שנה במועצה הדתית בגוש קטיף. מאז הפינוי הוא שוהה עם משפחתו במלון הייאט בירושלים. "אני בן 47 ואין לי מושג אם מישהו יקבל אותי לעבודה", הוא אומר. "אם אכן ראש הממשלה יענה לפנייתו של אורלב זה יכול להיות מבורך. זה בהחלט יכול לעזור לי ולמשפחתי. הלחץ עלינו מגיע מכל הכיוונים, אני לא ידוע היכן נתגורר באופן זמני ולא ברור היכן יהיה ישוב הקבע שלנו. בין כל זה ברור שקשה לנו למצוא עבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלליטי
אורלב ושרון. "גילוי אחריות לאומית"
צילום: דן בלליטי
מומלצים