שתף קטע נבחר

ח"כ שוחט צפוי להודיע על התפטרותו מהכנסת

הח"כ ששימש בעבר כשר אוצר, צפוי להודיע ביום א' על פרישתו מהחיים הפוליטיים. ככל הנראה הוא ישתלב בעולם העסקים. במקומו ימונה סגן השר לשעבר, סלאח טריף

ח"כ אברהם (בייגה) שוחט צפוי להודיע בתחילת השבוע על התפטרותו מהכנסת ועל פרישתו מהחיים הפוליטיים.

 

בחודשים האחרונים ניהל שוחט מגעים עם חברות עסקיות שבהן ישתלב ככל הנראה לאחר פרישתו מהכנסת. במקומו ימונה סגן השר לשעבר, סלאח טריף.

 

שוחט, בן 69, שימש כיו"ר ועד התושבים בערד באמצע שנות ה-60, ולאחר מכן היה לראש העיר המיתולוגי של העיר עד 1989. בשנות השמונים שימש כסגן יו"ר המרכז לשלטון מקומי. במפלגת העבודה הוא נמנה על ראשי מחנה רבין. נכנס לכנסת ה-11 לקראת סופה, ונבחר לכנסת ה-12. מאז הוא משמש כחבר כנסת ברציפות. שימש כשר אוצר פעמיים: בין 92' ל-96', תחת יצחק רבין ושמעון פרס, ואחר כך מ-99', תחת אהוד ברק.

 

ב-2000 הוא מונה גם לשר התשתיות בעקבות פרישת ש"ס מהממשלה. נחשב למקורב לעמרם מצנע במרוצו לראשות העבודה, ובחודשים האחרונים היה מראשי מטהו של אהוד ברק, ויצא בחריפות נגד שמעון פרס והמשך כהונתו כיו"ר העבודה.

 

כבר לפני כמה חודשים פורסמו בתקשורת ידיעות על כוונתו של שוחט לפרוש מהחיים הפוליטיים. שוחט עצמו סירב להתייחס לידיעות באופן רשמי, אולם במפלגת העבודה ידעו כמה בכירים לומר כי הוא עושה את דרכו אל עולם העסקים. בתקופה האחרונה ניהל שוחט משא ומתן עם כמה גופים עסקיים, אולם לא ברור עד כמה הם הצליחו. מקורבים לחבר הכנסת הוותיק אומרים כי לא כסף הוא שמניע אותו, אלא ההבנה כי יהיה לו קשה מאוד להיכנס לכנסת הבאה, וכן הרצון להיות עם משפחתו ועם נכדיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
שוחט. "זמן לנכדים"
צילום: אורן אגמון
מומלצים