שתף קטע נבחר

יבנה: דקר חבר לכיתה ח' בגלל חמישה שקלים

התלמיד, בכיתה ח', נדקר בתיכון ביבנה על ידי חבר לשכבה, ופונה במצב בינוני לבית החולים, מאוחר יותר השתפר מצבו. הסיבה לדקירה: חוב של חמישה שקלים שלא החזיר על "ראש נרגילה". התוקף נעצר, קשר עצמו למעשה והסביר: זה בגלל החוב

האלימות בבתי הספר ממשיכה להשתולל, הגיל יורד: תלמיד כיתה ח' נדקר היום (א') לפני הצהריים בשטח תיכון ידוע ביבנה על ידי תלמיד אחר בבית הספר. הרקע לדקירה – חוב של חמישה שקלים שלא החזיר הנדקר לדוקר. הנדקר פונה במצב בינוני לבית חולים "קפלן" ברחובות ואילו הקטין הדוקר נעצר על ידי המשטרה וקשר את עצמו לאירוע. לחוקרים הסביר כי הנער הנדקר סירב להחזיר לו את החוב של 5 השקלים ו"בגלל זה החלה הקטטה".  

 

האירוע התרחש בתוך בית הספר ובתוך דקות ספורות הוא פונה לבית החולים.דוקטור לוי שמואל, סגן מנהל בית החולים קפלן, אמר בצהריים כי "לבית החולים הגיע נער בן 14, שנפגע מדקירת סכין בבטן ובמרפק, מצבו קל ויציב, הוא מאושפז להשגחה במחלקה הכירורגית". ההערכה היא שלא נגרם נזק לאיברים פנימיים כתוצאה מהדקירה והנער לא יזדקק לניתוח.

 

מחקירת המשטרה עולה כי לפני כמה ימים ביקש הנדקר מחברו נרגילה לצורך עישון עם חברים. החבר הביא לו את "ראש נרגילה" ואמר לו כי המחיר שלו 10 שקלים. הנדקר עצמו הסכים לעסקה והבטיח לשלם במועד מאוחר יותר. אלא, שעד היום הוא לא הספיק לשלם לחבר את מלוא הכסף, שילם רק מחצית החוב ונותר חייב עוד 5 שקלים.

 

לפני הצהריים נפגשו שני החברים בשטח בית הספר, והחלו להתווכח בנוגע למהות החוב של החבר. מהר מאוד הפכו הדיבורים לקטטה בין השניים. במהלך הקטטה שלף הנער סכין ודקר את חברו בפלג גופו העליון. אנשי מד"א שהגיעו בעקבות הקריאה טיפלו בנער בשטח בית הספר והעבירו אותו להמשך טיפול לבית החולים קפלן.

 

ממשרד החינוך נמסר כי "מייד עם היוודע האירוע, הזעיק בית הספר את המשטרה והנער פונה מיידית לבית החולים. המפקח על בית הספר נמצא בקשר עם המשטרה ועוקב אחר החקירה. אם יתגלה כי אכן מדובר בדקירה, זהו מקרה חמור ולאחריו נפעל בהתאם".

 

דובר עיריית יבנה, אריאל הלר, מסר בתגובה: "בשלב זה אנו לא יודעים פרטים על האירוע. בכל מקרה היום בערב תתקיים ישיבה עם ועד ההורים העירוני, ובמקביל ייערכו שיחות עם התלמידים לגבי חומרת האירוע".

 

כזכור, רק לפני כחצי שנה דקר נער בן 17 את חברו לכיתה בכפר מנדא שבגליל, בגלל "זכות קדימה" בכניסה לכיתה. הנער נפצע קל, טופל בבית הספר ופונה לבית חולים להמשך הטיפול. שוטרים ממשטרת משגב עצרו את הדוקר. 

 

בין השנים 1996-2004 נרשמה עלייה חדה במקרי עבריינות נוער בכלל ועבריינות אלימה במוסדות החינוך בפרט. כך עולה מנתונים שהציגה המשטרה בפני דיון בוועדת החינוך של הכנסת. עוד עולה מהנתונים כי בשנת 2004 לבדה נפתחו 1,789 תיקים של מקרי אלימות בבתי הספר - עלייה של 100 אחוזים לעומת שנת 1996. במהלך הדיון לא עסקו חברי הכנסת במתן פתרונות מעשיים - אלא שמעו סקירה על פעילויות משרד החינוך בנושא וקבעו: "התגובה לאלימות צריכה להיות בזמן אמת".

 

מנהלת אגף השירות הפסיכולוגי במשרד החינוך, ד"ר בלהה נוי, הציעה כי כל תלמיד שיקבל ציון שלילי בגיליון ההתנהגות בתעודה יחוייב בעבודות שירות. נוי הוסיפה כי המשרד מסתייג מהנתונים לגבי העלייה בשיעור האלימות וכי "יש להיות זהירים ולא לדבר על עלייה בשיעור האלימות". עוד ציינה נוי כי ישנה תוכנית חדשה לטיפול בילדים אלימים בשעות אחר הצהרים.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור-בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלית קוסובסקי
דקירה. ארכיון
צילום: גלית קוסובסקי
מומלצים