שתף קטע נבחר

האם שרי בלייר תישפט בגלל דבריה על המתאבדים?

בבריטניה מקדמים הצעת החוק האוסרת התבטאויות של עידוד אלימות בכל רחבי העולם. שר בריטי מזהיר שאם החוק יתקבל, עלולה אשת ראש הממשלה, שרי בלייר, לעמוד לדין בגלל גילוי האמפתיה לפלסטינים מתאבדים

אשת ראש ממשלת בריטניה, שרי בלייר, עלולה לעמוד לדין אם יעבור חוק חדש למלחמה בטרור. בלייר התבטאה לפני שנתיים בנושא המתאבדים הפלסטינים וגילתה הבנה לתופעה. אמש (יום ג') הפנה שר בממשלת הלייבור, שהאיד מליק, את תשומת לבו של שר הפנים הבריטי, צ'רלס קלארק, לכך ששרי בלייר עלולה לעמוד לדין על דבריה.

 

העיתון "איבנינג סטאנדרד" פרסם שהשר מליק התייחס בדבריו להצעת החוק האוסרת התבטאויות המעודדות אלימות בכל רחבי העולם, שעלולה להוביל להעמדתה לדין של הגב' בלייר.

 

ההסתבכות של בלייר החלה כאשר ביקרה במשרדי קרן צדקה פלסטינית, המעניקה סיוע רפואי והומניטרי לתושבי השטחים. היא ביקרה שם יחד עם רעייתו של המלך הירדני, המלכה ראניה, כדי לחנוך מבצע התרמה לגיוס חצי מיליון ליש"ט עבור הקרן. השתיים נשאלו על-ידי עיתונאים מה דעתן על הפיגוע בירושלים, שהתרחש כמה שעות לפני כן.

 

המלכה הירדנית התייחסה לסבל של שני העמים והדגישה את הצורך בחזרה למשא-ומתן, ובלייר הרגישה חופשיה יותר להשיב: "כל עוד צעירים ירגישו שאין להם תקווה, אלא רק לפוצץ עצמם, לא תהיה התקדמות לשלום באיזור".

 

השר מליק טוען כי בעקבות החקיקה החדשה, ניתן יהיה להעמיד את הגברת בלייר לדין באשמת עידוד הטרור. שר הפנים קלארק השיב שיבחן מחדש את ההצעות בענין הלוחמה בטרור ובמיוחד ישים דגש על ההבדל בין התטאויות פוליטיות לבין כאלו שמהן משתמעת תמיכה בפעולות טרור. עם זאת ציין קלארק שלדעתו לא צפויה הגברת בלייר לעמוד לדין.

 

שר נוסף ממפלגת הלייבור, דיויד וויניק, אמר שהחקיקה החדשה עלולה להעמיד בבעיה את האנשים שבשנות ה-70 וה-80 תמכו במאבק של ה-ANC (ארגון שלחם למען זכויות השחורים בדרום אפריקה) נגד האפרטהייד, כולל מר קלארק עצמו ונלסון מנדלה שעמד בראשו בתקופה מסויימת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרי עם טוני בלייר. אמירה בעייתית?
צילום: איי פי
מומלצים