שתף קטע נבחר

המלחמה על דעת הקהל: לבנת נוסעת לוושינגטון

לדברי חברת הכנסת מהליכוד היא תהווה משקל נגד ל"מערך ההסברה של ברק" ולא תנגח אותו בפומבי

"אין לי כוונה לנגח את ברק בפומבי, או לבקר אותו. אני נוסעת כדי להציג את עמדותינו, ואת הסכנות שאנו רואים במצב הקיים", כך אומרת ל-ynet ח"כ לימור לבנת, שהמריאה אמש לוושינגטון.
לבנת הוזמנה לארצות הברית על ידי הארגון "American Enterprise Institute". לדבריה, אין סיבה שכשראש הממשלה מביא עימו לוושינגטון מערך ההסברה שלם, לא תינתן לימין בישראל האפשרות להביע את דעתו. "ברק שבר את כללי המשחק", אומרת לבנת, "הוא הביא עמו גם אנשי עסקים פרטיים, כולל אלה החשודים בפרשת העמותות דוגמת טל זילברשטיין. נוכחותי שם תהווה משקל נגד מסויים למתקפת ההסברה הזו, כאשר אין ספק שדעתנו, דעת הימין, צריכה להשמע, במיוחד לאור העובדה שמטרת מערך ההסברה הזה היא לא רק דעת הקהל בארצות הברית, אלא גם זו שבארץ".

האם את עומדת על דעתך כי במידה ויחתם הסכם והימין יחזור לשלטון, אין לכבד את ההסכם?

"לא לזה התכוונתי. ברק מצפצף על הכנסת, ושוכח שלא רק הוא, אלא גם אנחנו, קיבלנו מנדט מן העם. ברק מתכוון ללכת ישירות למשאל עם, מבלי להעבירו בכנסת. אם אכן כך יקרה, או שמא ההסכם יובא לכנסת אבל הממשלה תיפול על רקע אישורו – חוות הדעת המשפטית היא שאין לכבד הסכם כזה. אין לי ספק שיכול להיות פתרון מדיני לויכוח עם הפלסטינים, אבל לא בוויתורים מרחיקי לכת, כמו אלה שמציע ברק. אני מקווה שוויתורי ברק לא יעברו ונגדם אדבר בוושינגטון".

לפנייה לכתב/ת
אתר הכנסת
משקל נגד. ליבנת
אתר הכנסת
מומלצים