שתף קטע נבחר

3 אנטנות סלולריות הוצתו בצפון ביום כיפור

שתי אנטנות הוצתו ליד הכפר מע'אר, שלישית הוצתה ליד טמרה-יזרעאל. במע'אר סיכנה השריפה גם מיכלי סולר סמוכים למקום, והמשטרה חושדת כי אזרחים הציתו אותן עקב החשש מקרינה

הצתת האנטנות הסלולריות בצפון נמשכת: שלוש אנטנות סלולריות הוצתו בצפון במהלך יום הכיפורים.

 

שירותי הכבאות של טבריה עסקו בכיבוי שריפת שתי אנטנות ליד הכפר מע'אר שבגליל התחתון. זאת לאחר שלפני שבועיים הוצתו בכפר עילבון הסמוך שתי אנטנות נוספות.

 

כשעה לפני תחילת הצום הוזעקו שלושה צוותי כיבוי מתחנת טבריה לכבות שריפה של שתי אנטנות סוללריות הנמצאות על תרנים גבוהים ליד בסיס "מחווה אלון" הסמוך למע'אר. האש איימה להתפשט לעבר שני מיכלי סולר גדולים בסמוך.

 

קצין המבצעים של שירותי הכבאות טבריה, רשף-משנה יחיאל שמו, סיפר: "המיכלים התעוותו והיה חשש שהם יתפוצצו. האנטנה של 'פרטנר' נשרפה כליל, וגם המבנה הסמוך והגנרטור. גם לאנטנה של 'סלקום' נגרם נזק. הכבאים נאבקו באש במשך מספר שעות עד שהצליחו לכבות אותה". חוקר שריפות קבע בוודאות כי מדובר בהצתה. חוקרי משטרת טבריה מצאו במקום מיכל נפט ששימש את המציתים.

 

בשריפה נוספת עלתה באש אנטנה של חברת "סלקום" בשטח חקלאי ליד היישוב טמרה-יזרעאל, מזרחית לעפולה. נזק נגרם לאנטנה וכמו כן נשרפו חוטי חשמל שהובילו למתקן של מקורות הנמצא בסמוך. השריפה כובתה על ידי צוותי כיבוי של שירותי כיבוי עפולה-יזרעאל. חוקרי משטרת עפולה סבורים כי גם במקרה זה מדובר בהצתה מכוונת.

 

במשטרה מעריכים כי ההצתות הן על רקע חשש של תושבים מקרינה, שלטענתם נפלטת מהאנטנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
(ארכיון)
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים