שתף קטע נבחר

עלו ברשת: סיפור מהתחת

אתרי השבוע: מיליון פיקסלים ועוד מיליון, לגגל את הירח, תחרות הדסקטופים, פיקסל בשקל, ציטוטים מקוונים, "בוּק" אישי, עבודה במוקד וגם: לנגב בשירותים עם שטר של אלף דולר

פייבוריט: אתר בן מיליון פיקסלים

 

ההברקה המקורית שייכת לסטודנט בריטי, שחיפש דרך קלה לממן את לימודיו, והציע שיטת פרסום מהפכנית: הוא חילק עמוד רשת אחד לפיקסלים, והציע כל פיקסל בודד למכירה במחיר של דולר אחד. ההיענות הנלהבת ליוזמה יצרה עמוד כל-כך מגוון ויפהפה של סלוגנים,

סמלים ותכנים מסחריים, שהאתר הפך במהירות ליצירת אמנות בפני עצמה, וגם הכניס עד כה ליזם יותר מ-200 אלף דולר!

 

את המודל הזה לקחה קבוצת יזמים צעירים מישראל, וגיירה אותו בדמותו של אתר מיליון השקלים. באותה רוח, מציע האתר המקומי כתובת ישראלית לשטחי פרסום במחיר שקל לפיקסל.

 

היזמים מעודדים מפרסמים קטנים להתאגד בקבוצות, ולרכוש ביחד משבצות בגודל 10 פיקסלים, על מנת להשיג בולטות באתר. התקווה של מפעילי האתר, פרט לרווחים, היא ליצור מעין שמיכת טלאים אלקטרונית, שיכולה לספק הנאה ועניין לזמן ממושך. נחמד.

 

מאגר: מי אמר למי

 

אף ששמו מזכיר מחלה, צטטת אינו אלא מאגר מקוון לציטוטים מעניינים ממאמרים, נאומים וידיעות חדשותיות, בחלוקה לקטיגוריות מידע. לא מדובר בציטוטים מפי מלכים ופילוסופים, מהסוג שנכנס לפנתיאוני הנצח, אלא דווקא באמירות בענייני השעה ממקורות גלויים - התקשורת, ובעיקר זו המקוונת.

 

רוח המאגר היא פוליטית-חברתית, ועל כן הקטיגוריות של הציטוטים לא עוסקות בבידור או ספורט, ולא נועדו לשעשוע, אלא לצורך הצגת עמדות וגישות בעניינים בוערים, שמחלקים את האזרחים בישראל לימין ולשמאל. יש כאן ציטוטים בענייני אנטישמיות, גזענות, האיום הדמוגרפי, השואה, בדואים ועוד.

 

לצד הקטיגוריות האלה ניתן לאחזר ציטוטים של דוברים ספציפיים, לא בהכרח מתוך מאמרים שכתבו, אלא גם מתוך נאומים, הודעות לתקשורת והזדמנויות אחרות. בין אלה אפשר למצוא את ראשי מערכת הביטחון, בעלי טורים פוליטיים, נבחרי ציבור, אנשי אקדמיה ואחרים.

 

כל הציטוטים מקושרים גם למקור שפירסם אותם ברשת. הציטוטים במאגר נבחרים בידי המערכת, אך זו מאפשרת גם לגולשים רשומים להציע ציטוטים מתאימים, ואחרי שנבדקת אמינות המקור - הם מתפרסמים גם באתר.

 

גוגל: מביאים לכם את הירח

 

אחרי ההשקה המוצלחת של גוגל-כדור הארץ המופלא, ממהרים מפעילי מנוע החיפוש הגדול בעולם להציע לכם מסע מצולם אל הירח, בעקבות משלחות המחקר ששיגרו המעצמות לכוכב הקרוב ביותר בשנות ה-60 וה-70.

 

המאגר מספק תמונות תקריב של פני הירח, כולל הסברים ומיפוי של הנקודות שבהן נחתו החלליות השונות. המידע הוויזואלי אמנם חלקי, שכן התקבל רק ממקור אחד (נתוני נאסא), אולם הוא עדיין המקיף ביותר שנגיש ברשת. (שלח: דן דקל).

 

דוגמנות: זה הבוק שלי 

 

לכל מי שחולם להימרח יום אחד במקום דודי בלסר על הבניין שמול גשר ההלכה - פאשיונט מציע את הצ'אנס הראשון לחשיפה: כל גולש יכול להעלות לאתר בוק תמונות אישי. למעשה, מדובר בסוכנות דוגמנות מקוונת, המציעה את שירותיה חינם לדוגמניות ולשחקנים, וגובה חמישה שקלים בלבד מהמלהקים ומהסוכנים כדי לקשר אותם עם המועמד שמתאים להם.

 

במאגר יעיינו מלהקי פרסומות וסוכני ניצבים, שמקווים למצוא שם את הפנים החדשות לצרכיהם. המאגר נגיש גם לקהל הרחב, ואפשר לדרג את התמונות ולשלוח אותן במייל כאיגרות ברכה מקוונות. גודל הבוק: עד 4 מגהבייט.

 

משלוחים: רוצה משלוחה?

 

איך לא חשבו על זה קודם: משלוחים הוא אינדקס ומנוע לחיפוש שירותים שונים, המפעילים משלוחים עד הבית בכל הארץ. באמצעות משלוחים ניתן לאתר כמעט כל שירות שאפשר להזמין טלפונית הביתה: מזון, פרחים, הובלות, כביסה, ציוד משרדי, ציוד לבעלי חיים, ואפילו שירותי סקס. העיצוב נוח והחיפוש יעיל.

 

ג'וב: מוקד למוקדנים

 

טלמרקטינג מציע מאגר ממוקד למי שמחפש עבודה זמנית או השלמת הכנסה במרכזי שירות טלפוניים. באתר ניתן לעיין בהצעות העבודה הקבועות של חברות גדולות המפעילות מוקדי תמיכה, ולקבל פרטים נוספים אודות התפקיד והתנאים. את המידע המופיע באתר קיבצו מפעילי טלמרקטינג מתוך האתרים הרשמיים של חברות גדולות, ולצדו הם מפרסמים מאמרים וטיפים על שיווק טלפוני ועל השיטות להצלחה בתפקידים אלה.

 

ראש השנה: מוטב מאוחר

 

את הצחוקים הכי שווים שקשורים לראש השנה ולחגים קיבלנו ממש בערב החג, ועל כן לא הספקנו להציג אותם בפניכם מבעוד מועד. מצד שני, תמיד יהיה עוד ראש השנה, אז הנה שלושה לינקים מאוחרים ושווים.

 

בגן של מנטיס: בין ים ברכות הספאם שקיבלנו לחג בלטה במיוחד זו, שהופקה בידי הסביבה המיוחדת לייצור שנות טובות מקוריות, שהשיקה מנטיס, אולי החברה האיכותית ביותר לבניית אתרים בארץ. כל גולש מוזמן לייצר את דמותו המצוירת מתוך תוכנת קלסתרונים, לבחור תווי פנים דומים לשלו, וכן בגדים, צבעים וחפצים האופייניים לו, לצרף מסר אישי - ולשגר כברכה לכמה משתמשים שיחפוץ.

 

הכיף האמיתי הוא בשלב הבא - כשהברכה האישית מצטרפת למאגר ויזואלי של ברכות, המוצג כמגרש משחקים ענק עם המון דמויות, שנוצרו בידי משתמשים אחרים. ניתן להציץ בברכות של אחרים, ולהתענג על המגניבות הכללית. הברכות שנענו בידי משתמשים אחרים באותה סביבה מוצגות כשתי דמויות משוחחות. שמרו את הלינק לשנה הבאה.

 

נותנים בראש: וזו איגרת ברכה מקוונת ואינטראקטיבית, שיצרה חברת עיצוב אתרים בשם OPA מרמת-גן. כמו כל האיגרות השמנוניות ונוטפות הסכרין, גם כאן יש ילדונת מתוקה שמקפצת על חבל, אבל יש טוויסט, ואליו מגיעים אם לוחצים על החץ. די מצחיק. (שלח: עמית פל).

 

מקבץ: הצחוקיה

 

המקבץ השבועי של סרטונים, משחקים וקישורי הבל, באדיבות קוראי המדור.

 

דסקטופ סקסי: הנה ספורט חדש וסקסי לגיקים: עבדתם קשה על הרקעים הייחודיים של הדסקטופ שלכם? הנה ההזדמנות שלכם להכרה ציבורית.

 

הוסיפו את תמונת הדסקטופ המושקע שלכם לאתר, ותנו לגולשים לדרג אותו בשיטת חם או סתם. לצד סתם תמונות שהורדו מאתרים שונים, תשמחו לפגוש שם יצירות יפהפיות באמת. (שלח: אלכס טופליצקי).

 

סיפור מהתחת: וכמו שאתם אוהבים, הנה הלינק השבועי בפינת הלא יאומן כי ירושת: רק נייר טואלט היא חנות מקוונת לאניני טוסיק, שבמחירים מופקעים לגמרי מציעה גלילי נייר טואלט מצוירים, מעוצבים ומודפסים, עם טקסטורות ותמונות שלא יביישו גם את ארמון המלכה (גם היא, אתם יודעים, מבקרת שם לפעמים).

 

יש גלילים הנושאים את תמונות המועמדים לנשיאות ארה"ב (אחד מהם, מיינד יו, הפך גם לנשיא, אבל זה לא מה שימנע את ייעודו האנאלי של הגליל הזה, 8 דולר לאחד), גלילי שטרות של אלף דולר, חייזרים, פרחים, ואפילו מונוגרמות אישיות. בעולם ששליש ממנו רעב ללחם, יש מספיק עשירים, מטומטמים ואטומים, שגם צורכים בחדווה את השטות הזו (22 דולר לשלושה גלילים). לנגב ולא להאמין. (שלח: גדעון נח).

 

של מי התינוק הזה: אחרי סדרת התמונות הראשונה באתר, כשכבר מבינים את הפרינציפ, אין סיבה אמיתית להמשיך הלאה, פרט לסקרנות ילדותית. כך מצאנו עצמנו מנסים לנחש איזה זיווג בין שני סלבריטאים מוכרים מאוד יכול לייצר את הדמויות המוזרות, שמוצגות במרכז הפריים. צריך להמתין מעט לטעינת המשחק, ולהשתאות נוכח הקומבינות המופרכות: למשל, כך ייראה הילד הפוטנציאלי של ניקול קידמן ובניטו מוסוליני, מייק טייסון וג'ון טרבולטה (דה?), הילארי קלינטון ובריטני ספירס ועוד. (שלח: איתי).

 

זהירות, ציפור: וזה משחק חביב מאוד: עליכם לסייע לשני החתולים לנווט את הבלון הפורח שלהם בין עשרות הציפורים הנודדות בשמיים, שכל מפגש מקרי איתן מפוצץ את הבלון ומשליך את החתלתולים אל הארץ. (שלח: עמית פל).

 

אירוויזיון לווייתנים: הסרטון הזה נועד להפצה באימייל, כחלק מהקמפיין האינטרנטי של גרינפיס נגד ציד לווייתנים ויצורי-ים הנתונים בסכנת הכחדה. בבסיס מדובר בקאבר לתחרות האירוויזיון, כאשר את הגרסאות הפוליטיות לשירים ידועים מבצעים לווייתנים ודיונונים, העומדים לשיפוט הקהל. (שלח: דן דקל).

 

לא ממלא פיו מים: ואחרון ודי בענייני חיות פלאש: קבוצת יומן חייתי, חבורת אקטיביסטים ישראלים הפועלים למען זכויות בעלי חיים, הפיקו את סרטון הפלאש הזה, שגם הוא נועד להפצה במייל, כחלק מקמפיין לעידוד צמחונות. במרכזו: מלצר במסעדה מגיש לסועדים דג אמנון, שפוצח את פיו, מבקש שלא יאכלו אותו, וסותר את האמונות הרווחות בדבר גידול דגים (למשל, שדגים לא מרגישים כאב).

 

הך בפלאש: כמה משחקים קטנים, פרימיטיביים אך חביבים, המבוססים על משחק קטילת היתושים הפלאשי. הייחוד - כולם פרי פיתוח עצמאי של סיגל, וכולם מציגים דמויות מעולמו של הארי פוטר: במקום יתושים, אתם מוזמנים לקטול מכשפים ויצורי אופל, המאיימים על שלומו של הקוסם הצעיר. (שלח: אורן די-פנתר).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס"א
גוגול מביאה את הירח
צילום: נאס"א
מומלצים