שתף קטע נבחר

עלו ברשת: זמן איכות

מדברים עם אלוהים (ומקבלים תשובות מפתיעות), סרגל כלים המאפשר להאזין לרדיו אינטרנט ישראלי, פורטל לאוהבי סיני, מה הקשר בין מטריקס לסקס והעיר ועוד אתרים

הפייבוריט: זמן איכות

 

ימבה זמן הוא יוזמה פרטית כה מדליקה, שגם אם אין דרך להעריך את סיכויי ההישרדות וההתפתחות שלה, אנו חשים שזו חובתנו לפרגן לה ולרעיונות מסוגה, רק משום שבהם טמונה התקווה שלנו לעתיד טוב יותר, בלי הגזמה. העיקרון מבוסס על תפיסת בנק הזמן - מאגר של שעות פנויות של אזרחים, המעוניינים לתרום מזמנם ומכישוריהם למען מטרה טובה (כדוגמת הפעילות של עמותת רוח טובה).

 

החידוש כאן הוא האפשרות לשתף ולקבל תמורת הנתינה. הנרשמים למאגר מוזמנים לפרט את כישוריהם מצד אחד,

ואת התחומים והמעשים שהיו רוצים ללמוד או לבצע, ואשר לשם כך הם זקוקים להדרכה. בדרך זו מקווים היזמים לייצר קהילה שיתופית, שחבריה רוכשים כישורים חדשים ויכולות ללא תשלום, אלא על בסיס נתינה וקבלה.

 

כל חבר חדש מוזמן להציע ולבקש שירות וידע בכל תחום: ללמד צרפתית תמורת הדרכה בבישול, להעביר שיעור פילאטיס תמורת הדרכה בפיתוח קול וכו'.

 

המערכת מאובטחת, הרישום פשוט ודיסקרטי, השירות ניתן חינם, ואם לא די בכך - מפעילי האתר מתחייבים גם לתרום למען ארגונים המסייעים לקהילה. עד סוף החודש יכולים נרשמים חדשים למאגר ליהנות גם משעה ראשונה חינם. אם היינו אתם - היינו נרשמים.

 

בית חולים: שניידר מחייך

 

מתיחת פנים נאה גם באתר של המרכז הרפואי שניידר לילדים. בצד האינפורמציה המתבקשת על המחלקות והשירותים של בית החולים - מידע המיועד להורים ולאנשי מקצוע - מציג האתר גם ממלכת ילדים: סביבת אנימציה מחויכת וחביבה, המאפשרת לילדים לנווט בין תכני האתר הרלוונטיים רק להם.

 

שירות: שלח 50 מגהבייט

 

התסכול הזה ודאי מוכר לכם: כמה פעמים ניסיתם לשלוח קובץ גדול בדואר האלקטרוני, אולם כשלתם במשימה בגלל מגבלות התיבה שקיבלתם מספק האינטרנט שלכם? SendIt, שירות חדש, מאפשר לכם לשגר קבצים במשקל גדול, עד 50 מגהבייט, בפשטות ובקלות. צריך למלא את פרטי הנמען, לבחור קובץ למשלוח - ולשגר.

 

שירות 2: רוצה משלוחה?

 

קוויקי הוא אתר חדש, שמציע הזמנת משלוחי מזון ממסעדות, גלידריות וחנויות יין בכל הארץ, באמצעות האינטרנט. על מנת להיעזר בשירות יש להירשם, לעיין בתפריט של המסעדות, לבחור מנה ולאשר משלוח.

 

רדיו: צליל על הסרגל

 

שירות חביב שמציע אתר קטן: סרגל כלים מפיתוח עצמאי, שאחרי שמורידים אותו ומתקינים בדפדפן - הוא מאפשר בחירה והאזנה לכל תחנות הרדיו מישראל, המשדרות באינטרנט.

הכלים האחרים בסרגל מאוד 'גוגליים': חוסם חלונות קופצים, מבזקים, תרגום מאנגלית לעברית, סורק וירוסים ועוד. 

 

סיני: דווקא עכשיו?

 

אי אפשר שלא להתפעל מהאופטימיות של יזמי גו סיני, פורטל תכנים ושירותים ענק ואיכותי המתמקד בכל מה שקשור בסיני. אופטימיות, בעיקר על רקע ההתראות שמשחררים גורמים רשמיים בנוגע לאיומים על ביטחונם של ישראלים שמגיעים באזור. ואכן, זהו אתר אופטימי.

 

ניכר עליו שנבנה מתוך אהבה גדולה לחצי האי, ומתוך תקווה לעתיד שקט ושלו בחלקה המוזהבת הזו של המזרח התיכון.

 

כפורטל, מספק האתר כמעט כל שירות ותוכן רלוונטי למי שמעוניין לצאת לחופשה בסיני, ובעיקר מידע על כל בתי המלון בחצי האי, לצד מידע על החושות ואתרי התיירות הפחות-ממוסדים, שבהם ניתן לחפש על-פי רמתם, טווח המחירים של האירוח או מידת הקירבה לים.

 

עוד באתר: מפות, גלריות של תמונות אופייניות, מידע על כל שמורות הטבע, הצעות למסלולי טיול, הסברים הכרחיים על מעברי הגבול, ביטוחים ותחבורה, אזור נפרד המתמקד באתרי הצלילה על שפת הים האדום, ואפילו מתכוני דגים.

 

אבל הבונוס האמיתי של האתר הוא האנציקלופדיה של סיני - מאגר מידע איכותי מאוד, אולי המדריך המקיף והמשובח ביותר ברשת לענייני סיני בעברית. כל הכבוד. 

 

שיניים: מה שקורה בפה

 

השימושרון הוא מאגר קטן של מאמרים על פרוצדורות רפואיות, הקשורות באורתודנטיה וברפואת השיניים. השימושרון מהווה ערך מוסף לאתר השיווקי (והאסתטי) של מרפאת שיניים תל אביבית. את המאמרים מפרסם מנהל המרפאה, דר רון יהב, המבאר תהליכים ומפריך מיתוסים הקשורים בתחום זה ואחרים - מאכילת שוקולד ועד שיטות להתעמלות מוח.

 

צילום: חיות בטבע

 

צפרים וחובבי טבע ישמחו לגלות את האתר החדש של הצלם חיים זיו,

המביא גלריות רבות של צילומים יפהפיים של בעלי חיים בסביבתם הטבעית. יש שם החל מציפורים נודדות באגם החולה ועד צ'יטות בערבות ובגו'נגלים של אפריקה, לשם יצא הצלם בניסיון ללכוד "רגעי קודאק" במתכונת הכי פרימיטיבית. 

 

שני אתרים משודרגים של מוסדות להשכלה גבוהה:

 

מכון וינגייט - האתר המצוין של מכון וינגייט עבר שדרוג עיצובי מקיף, הממתג מחדש את המוסד הוותיק הזה כגורם המקצועי המוערך בארץ בכל הנוגע לקביעת המדדים לחיים בריאים ואיכותיים, לצד הדינמיקה החינוכית העניפה שבו. לצד הסברים על פעילותו, מתפקד האתר גם כפורטל תוכני משובח לענייני כושר ובריאות.

 

מכללת ויצו - כפי שניתן לצפות מאקדמיה לעיצוב, האתר המחודש של מכללת ויצו בחיפה אסתטי מאוד, מקורי, ומדגיש אירועי אמנות שבהם שותפים הסטודנטים והמורים של המכללה. מצד שני, הוא אינו חורג מהרמה האינפורמטיבית המתחייבת. תכניו מתמקדים במחלקות השונות, אף שראוי היה לנצל את ההזדמנות המקוונת הזו להרחיב אותם גם לתחומים הנובעים מתוך הפעילות, תוך דיאלוג עם קהל הגולשים. 

 

הצחוקיה

 

כמדי שבוע - הנה עוד מקבץ של סרטונים, משחקים וקישורים קלי משקל, ששיגרו קוראי המדור החרדים למפלס המצברוחטוב שלכם.

 

שיחה עם אלוהים - עד שמישהו ימציא אינטליגנציה מלאכותית שהיא גם אינטליגנטית, אפשר להתנחם בדיאלוג עם רובוטים מתחכמים, שמעמידים לרשותכם אתרים רבים. כל אלה הולכים בעקבותיה של החלוצה, הבוטית היפהפיה אליס. כמה מדליק.

 

אבל יש יזמים שלוקחים את זה צעד אחד רחוק מדי: האתר הזה, למשל, מתיימר לשמש תא הווידוי העולמי, והוא מציע לכל גולש ברשת להיכנס, לבחור צבע שמיימי, להמתין שהמלאך יטען את האפליקציה, ולבטא בכתב את חרטותיו ומשאלות לבו. להרהוריו יענה אלוהים בכבודו ובעצמו, לא פחות.

 

קל להיסחף לשיחה עם אלוהים, כי הוא ידידותי וסבלני למדי, אבל אם לשפוט על פי הטקסטים שלו - מדובר בברנש עילג עם קושי אמיתי בהבנת הנקרא, כך שאין טעם לצפות לנס (שלח: דן דקל).

 

מטריקס והעיר הגדולה - אם פיספסתם את השידור המקורי, הנה ההזדמנות שלכם להתענג על הברקת ההברקות - קומבינה מפוארת ועשויה היטב של סקס והעיר הגדולה עם מטריקס, וזה נראה לא פחות טוב משזה נשמע, כלומר פשוט ענק.

 

קארי ברדשאו מטרחנת בקול רם את טיבה של מערכת היחסים המתפתחת שלה עם ניאו, חודרת למטריקס, מתחמקת ממורפיאוס, וכמו תמיד, מדווחת באובססיביות על כל פרט לחברותיה ולקוראי הטור שלה. פרט לכפיל שמחליף את קיאנו ריבס, משתתפים בהברקה הזו כל המשתתפים המקוריים בשתי הסדרות. רוצו. (שלח: ליאור אבידב).

 

טניס אינטרנט - וכדי ליצור את האנטי קליימקס המתבקש - הנה קישור להגיג של יוצר משועמם, לפיו כך ייראה יום אחד משחק הטניס העתידי. מטומטם להפליא, אבל מצחיק (שלח: עמית פל).

 

טריקים שימושיים - והנה דאחקה עם הומור של קוזאקים: שני קשקשנים מזמינים אתכם ללמוד טריקים שימושיים שתוכלו להציג בפני קהל פרטי בחצר האחורית שלכם. זה מתחיל באיך להחטיף מכה בפטיש עצום ולהישאר בחיים, וממשיך במהלומת את חפירה. אל תנסו את זה בבית (שלח: עמית פל).

 

פסלים של מים - הזה מציג תמונות יפהפיות, שהקפיאו את רגע המפגש של טיפה במים, ואת הנתזים, היוצרים פיגורות מדליקות. המאגר כולל עשרות תמונות ואפשר לצפות בו בפסלי מים נקיים,

במים צבועים ובפסלים עם אפקט חרסינה, שנוצרו בעקבות ערבוב חלב צבעוני ושמנת. מדליק (שלח: גדעון נח). 

 

קטעים פה - האתר הישראלי החדש הזה מציע מנה יומית של קטעי וידאו: בדיחות מצולמות, סרטוני פרסומת מצחיקים, מתיחות ועוד. אסתטי וחביב.

 

לא עובד - מפעילי האתר הפרטי הזה טרחו וחקרו, וכעת ממציאים לפניכם שורה ארוכה של המצאות שהוכרזו מהפכניות בזמנן, או שהושקעו בהן משאבים יקרים של ממלכות ומעצמות - והתבררו כפלופ אדיר בגלל טעויות בחישובים הנדסיים, הנחות יסוד מופרכות או סתם מגלומניה (שלח: גדעון נח).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליס. חלוצת הרובוטים המצ'טטים
ועכשיו - תורו של אלוהים
מומלצים