שתף קטע נבחר
צילום: שאול גולן

"רצח רבין היה הצונאמי שלנו"

בשבוע הקרוב ימלא עשור לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. במשפחתו של הרוצח יגאל עמיר, טוענים היום בעקשנות כי ההיסטוריה הוכיחה ש"יצחק רבין פשע נגד עמו, ועבירה הנעשית נגד פושע מחייבת עונש קל בהרבה מאשר עבירה נגד אזרח מהשורה". לכן, קוראת המשפחה להחתים עצומה בעד שיחרורו של רוצח ראש הממשלה מהכלא. ביקור בבית משפחת עמיר, 10 שנים אחרי הרצח, ושיחה על מה שמכנה האם גאולה "הירושימה, הצונאמי שלנו"

"שמי הוא אמיתי עמיר, תלמיד ישיבה הממתין לגיוסו. אני בסך הכל עוד בחור נורמטיבי ממשפחה נורמטיבית המתגוררת בהרצליה. אבי שלמה הוא סופר סת"ם, אמי היא גננת מצליחה וחברה במועצת העיר, 4 אחיותיי נשואות עם ילדים. אחי שגיב סיים כעת את שירותו בנח"ל החרדי ופונה ללימודים באוניברסיטה. שני אחיי בוגרי המשפחה, חגי ויגאל, הם כבר נשואים ומצליחים מאוד בתחום עיסוקם. חגי הוא פיסיקאי שמסיים דוקטורט בהצלחה מרובה בטכניון. יגאל הוא עורך דין מבריק שכעת מייצג את זאב רוזנשטיין במשפטו המדובר. אך ללא ספק, חלומו של יגאל הוא לתבוע את יצחק רבין על פשעיו, אותם פשעים שמהשלכותיהם כבר כמעט אין דרך חזרה".

 

קטע זה לקוח מהמאמר "חבר אתה חסר?" שפרסמה היום (ה') משפחת עמיר באתר האינטרנט הרשמי שלה שעלה לאוויר לפני כחצי שנה. מדובר בקטע דמיוני בו תוהה האח הצעיר אמיתי עמיר איך היו נראים חיו אילולא רצח אחיו, יגאל עמיר, את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין.

 

עשר שנים לאחר הרצח ביקרה כתבת ynet בבית משפחת עמיר על מנת לבדוק מה השתנה אצל אחת המשפחות המושמצות בישראל, שמתוכה יצא הרוצח. היא גילתה משפחה נחושה, שמתעקשת על גרסתה לגבי האירועים ומנסה לגרום לשכבות רחבות בציבור לקבל את גירסת הזיכרון האלטרנטיבית. ומנגד, גם משפחה שעברה מצוקה קשה, בשל מה שמכנה האם גאולה "הירושימה שלנו, הצונאמי שעבר עלינו".

 

צילום וידאו: שי רוזנצוויג 

 

כיום, משפחת עמיר אינה מתביישת לומר ברי"ש גלי כי יגאל עמיר צריך להשתחרר מהכלא. באתר האינטרנט של המשפחה התפרסמה היום לראשונה עצומה לשחרור האחים יגאל וחגי עמיר. העצומה קוראת לחתום על הצהרה האומרת כי הגיעה העת לשחרר את יגאל וחגי.

 

בהצהרה נכתב בין היתר כי "המציאות הביטחונית טפחה על פנינו וכיום הוכח שיצחק רבין פשע כנגד עמו כאשר הפקיר את חיינו ואת ביטחוננו בידי אויבנו

 המר. עבירה הנעשית כנגד פושע מחייבת עונש קל בהרבה מאשר עבירה כנגד אזרח מהשורה, אי לכך, 10 שנות בידוד מוחלט בתנאים מחפירים מהווים עונש מספק על הפרת חוקי המדינה".

 

  • בשבוע הבא ימלאו 10 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. ynet מביא סדרת כתבות העוסקת בהנצחת הזיכרון ובחיפוש אחר המורשת ההיסטורית של רצח רבין. זוהי כתבה ראשונה בסדרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
גאולה עמיר. לשחרר את יגאל וחגי
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
אמיתי עמיר. בחור נורמטיבי ממשפחה נורמטיבית
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
גאולה והבן שגיב
צילום: עופר עמרם
מומלצים