שתף קטע נבחר

פרס: יד ברזל נגד מתנחלים שפוגעים בחיילים

המשנה לראש הממשלה יוצא נחרצות נגד נערי הגבעות שהיכו את חיילי צה"ל. "הממשלה חייבת להתייצב בכל הכוח לצידם של בנינו – חיילינו. על הממשלה להתייצב מאחורי דברי הרמטכ"ל לפיהם אין לאפשר למי שפוגע בחיילי צה"ל ובמפקדיו ללבוש מדים. לתגובת הממשלה על האירועים הקשים יש חשיבות מכרעת למניעת הידרדרות נוספת", הסביר. גם אלוף פיקוד מרכז יקיים דיון מיוחד באלימות

"הממשלה חייבת להתייצב לצד בנינו. יש לפעול ביד ברזל נגד הפוגעים בהם", כך הסביר הבוקר (יום ו'), המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, בהתייחסו לגילויי האלימות של המתנחלים נגד חיילי צה"ל בשטחים. הוא אף קרא לקיים דיון דחוף בנושא בישיבת הממשלה הקרובה.

 

גם אלוף פיקוד מרכז, יאיר נווה, יקיים ביום ראשון אחרי הצהריים דיון משפטי עם נציגי משטרת מחוז ש"י ונציגים מפיקוד מרכז בנושא אלימות המתנחלים במאחזים.

 

בית משפט השלום בפתח תקווה שיחרר היום למעצר בית של ארבעה ימים צעיר ונער, החשודים כי במהלך פינוי המאחז הסמוך לאלון מורה, תקפו שוטרים והציתו את הכסאות בטיולית שהובילה את העצורים.

 

אחד החשודים הוא תושב אלון מורה והשני הוא קטין תושב יצהר. בכוונת המשטרה להגיש נגד השניים כתב אישום בימים הקרובים.

 

פרס: להחריף את הטיפול בעבריינים

 

המראות הקשים של גילויי האלימות במהלך פינוי ארבעה מאחזים מתוך שישה, אתמול ביהודה ושומרון, גרמו לפרס להעלות את תביעתו לדיון בממשלה. "גילויי האלימות הגיעו לשיאם בפציעתו של סא"ל בני שיק. המראות הקשים וקולות הנאצה משקפים הידרדרות מסוכנת שיש לבולמה ביד ברזל. חיילים המסכנים חייהם במלחמה בטרור ובהגנה על מתנחלים – הופכים קורבן לאלימות קשה, להשפלות ולנאצות ללא גבול", אמר.

 

השר פרס הוסיף: "הממשלה חייבת להתייצב בכל הכוח לצידם של בנינו – חיילינו. עם זאת, אני סבור שאין די בדיון בממשלה. עליה להנחות את כל גורמי אכיפת החוק להחריף את הטיפול בעבריינים, ולבצע תיקוני חקיקה מתחייבים. על הממשלה להתייצב מאחורי דברי הרמטכ"ל לפיהם אין לאפשר למי שפוגע בחיילי צה"ל ובמפקדיו ללבוש מדים. לתגובת הממשלה על האירועים הקשים יש חשיבות מכרעת למניעת הידרדרות נוספת", הסביר.

 

שר הביטחון שאול מופז הצטרף גם הוא לדברים, ואמר כי האלימות נגד חיילי צה"ל היא עבריינות לשמה והיא תטופל במלוא חומרת הדין על ידי צה"ל והמשטרה. "לא ייתכן שביום שבו עלינו להשקיע את כל תשומת הלב בסיכול הטרור ובחיבוק משפחות הנפגעים, אנו נאלצים לבקר קצינים וחיילים בבתי חולים, לאחר שנפגעו מידם של יהודים. רבים היום צריכים לעסוק בחשבון נפש ולהפעיל את מלוא כובד משקלם, כדי לעצור את ההידרדרות העבריינית הזאת. זאת לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
פרס. להתייצב לצד בנינו
צילום: שי רוזנצוויג
האלוף נווה. דיון באלימות
צילום: דני סלומון
צילום: חנן גרינברג
מופז. עבריינות לשמה
צילום: חנן גרינברג
מומלצים