שתף קטע נבחר

עלו ברשת: אירוויזיון לכולם

או"ם לא שמום, אנציקלופדיית הציפורניים, צלצלו "איי-נין", תג על הצג, HTML בעברית, מה קורה למנטוס בקולה, סופרמן קיבוצניק וגם:שרה מהאף

פייבוריט: רשת מקושרת

 

רשת חברתית זה הטרנד החדש. כעת ברור לכל יזם, שהגולש הממוצע כבר אינו מסתפק בשירותים בסיסיים ומפוצלים, כמו קהילות מבוססות פורומים ואתרי היכרויות - אלא דורש את המוצר האינטגרטיבי, המלא, שבו יוכל לפרסם כרטיס מידע אישי ומפורט, להציג עצמו בתמונות ובתכנים, ולשייך עצמו לחבורה או לקבוצת חברים.

 

לצד Dex המעולה ושוקס של מעריב, שזכו ליחסי-ציבור מוגברים, פועל גם מקושרים, המונה כבר כמה מאות חברים, רובם בשנות העשרים, ומהווה פלטפורמה יפה וטובה לתחזוקה של קשרים חברתיים בחבורות גדולות. העיון בכרטיסי המידע האישיים, מערכת הסקרים האישית והאופציות לחיפוש חברים למטרות היכרות כרוכים ברישום לאתר (חינם), והשיוך לקבוצה זו או אחרת מחייב הזמנה בידי אחד מחבריה. פרט לכך מספק האתר לכל חבר גם עיתון אישי, הודעות דואר, אופציה לשאלון אישי מורחב ועוד.

 

אינטרנט: מתחרה לסקייפ?

 

אחרי שסקייפ ייבשה את ביצות ה-VOIP,

והיתה אחראית לשינוי הדרמטי ביחס לתקשורת הקולית על גבי הרשת, ולעובדה שמיליונים בעולם נתנו את אמונם בטכנולוגיה הזו ורתמו אותה לשימושם היומיומי - כבר הרבה יותר קל להציע לציבור הגולשים מוצרים דומים, עם שיפורים כאלה או אחרים.

 

תוכנת ineen, לדוגמה, היא חלופה לא רעה לסקייפ, שמציעה גם כמה תוספות שוות. לא השווינו, אבל מזמינים את מי שיחליט להוריד ולהתנסות - לדווח.

 

מידע: המתחם המתחמם

 

המכנה המשותף למידע ברשת הוא בדרך כלל תחום עיסוק או איזור גיאוגרפי מוכר (שכונה או עיר), ולכן שווה לעקוב אחר ההתפתחות של מתחמים, אתר חדש המספק מידע על בסיס מקומי - לקהל יעד שאין לו שום מכנה משותף פרט למקום עבודתו.

 

לא מדובר באזורי תעשייה בסגנון הישן, אלא במתחמי מסחר ותעסוקה גדולים - דוגמת איזור הבורסה והסיטי של רמת גן, דרך בגין בת"א, איזור המסחר וההייטק של הרצליה פיתוח ועוד. מתחמים מאפשר לכל עובדי המתחם או סוחריו התמצאות קלה ומהירה בכל השירותים הקיימים בסביבתו, ומציג כרטיסי מידע על בתי העסק באיזור. בכך שואפים מפעילי האתר לקרב בין העובדים במתחם לבין בתי העסק ונותני השירותים, ולהציע להם לייעל את שהותם במתחם באמצעות ביצוע הקניות ושימוש בשירותים שבקרבתם.

 

צבא: טפט בחאקי

 

טפט בשבילך הוא שירות חדש ומדליק של היזם גיא ברנע, המאפשר הורדה בתשלום של טפט צבעוני לבחירתכם ישירות לסלולרי שלכם. בעת הזו מתמקד האתר בטפטים לחיילים, וברוח זו מציע להורדה מאות סמלים ותגי יחידות צה"ליות, לצד משפטים וקלישאות אופייניות ליחידות השונות (האדם שבטנק ינצח, יחידת סגולה ועוד), מעוצבים בהתאם לגודל המסך הסלולרי הממוצע. חביב.

 

עוד צבא: לא רק היחידה

 

גם יחידה מתמקד ביחידות לוחמות, אך מהכיוון ההסברתי, מתוך ניסיון פרטי לחלוטין של כמה בוגרי סיירות ויחידות קרביות לשמר את רוח האידיאל קרבי זה הכי אחי. האתר בסיסי למדי, ונועד לספק מידע לבני-נוער המתלבטים באשר למסלול הצבאי שלהם. בשלב זה תכניו מצומצמים עדיין, אך המפעילים מייעצים לפונים בשאלות במסגרת הפורום.

 

שימושי: בפקודה!

 

שימו לב לאתר ולשירות המדליק הזה: yubnub מאפשר לכל גולש לייצר לעצמו קיצורים שימושיים לפקודות (קבצי Commands) שניתן להציג למערכת ההפעלה.

 

אבל מה שנחמד באתר הוא לא דווקא החשיבות שבשירות, אלא האפשרות לחפש, לעיין ולהשתמש בנוחות באלפי הפקודות המקוצרות שגולשים אחרים כבר ייצרו במסגרתו (שלח: גדעון נח).

 

תיכנות:דבר עברית

 

לירן חסון בן ה-15 השקיע את רוב שעותיו בחופשת הקיץ בהקמת תיכנות כחול לבן, מדריך מקוון לשפת תיכנות תואמת HTML בעברית. האתר מיועד למי שמעוניין לבנות בעצמו אתרי אינטרנט, אולם לא מצליח להטמיע את יסודות ה-HTML באנגלית. המדריכים של לירן חסון מפורטים מאוד, ומוגשים בצורה אסתטית וברורה.

 

נוער: מחפשים אהבה

 

אתרי היכרויות יש לרוב, אבל נוער-לאב הוא הראשון שמכריז על עצמו כאתר שהקימו בני נוער למען בני נוער, למטרות של חיפוש אהבה, לא פחות. האתר מקצועי, אסתטי וראוי, אך קשה להתעלם מהפוטנציאל הבעייתי של התחזויות ופיתויים אסורים וכן מהיבטים משפטיים אחרים הנוגעים לאתר, שרוב חבריו עוד לא ראו את גיל 41.

 

או"ם: בכלל לא שמום

 

עדיין מתבלבלים בין אונרא, יוניצף, יוניפיל ואונדוף? לא תמיד מבינים על מה שופכות המדינות החברות בארגון האום את תקציבי העתק המוקצים לו? הנה ההזדמנות ללמוד משהו על הארגון קצת יותר מקרוב: אתר זה מביא אינדקס של עשרות הוועדות והארגונים שמפעיל האום בכל העולם, מפרט את מטרותיהם, מקשר לאתריהם הרשמיים, ואחרי עיון ממושך בו אפשר להודות שהאום נראה הרבה פחות מיותר.

 

עיצוב: מזלי-לי

 

מדור חמוד באתר הבית החדש של רשת ביתילי מציע לכל גולש להתחיל את הניווט באתר דרך גלגל המזלות,

בעיון בהעדפות העיצוב הביתי של בני כל המזלות. מדובר, כמובן, בגימיק, אבל הוא גם עובד, שכן יש בו חן, והוא מייצר שער מזמין לעיון במידע המקצועי ובקטלוג של הרשת.

 

אינדקס: עזרה ראשונה

 

אתר פצפון המנסה לענות על צרכים בסיסיים של גולשים חסרי תקווה, ומעמיד למענם אינדקס קטן של אתרים מכל מיני תחומים, כתרופת חירום. בין הקטגוריות: דייטים, ג'ובים, חול, בריאות - וכמובן, סקס. לצד אלה - מפעיל האתר גם פורום (בינתיים שומם למדי) לטובת מי שאיבד את התקווה, אך מחפש אותה ברשת.

 

הצחוקיה

 

כמיטב המסורת, עוד מקבץ של סרטונים, משחקונים וקישורי שטות מגניבים, ששיגרו למענכם קוראי המדור.

 

אירוויזיון לכולם - למי שמתקפת האירוויזיון של השבוע שעבר לא הרגה אצלו סופית את החשק ליורופופ, הנה אוצר קטן לחובבי אירוויזיון מכל הזמנים: עמוד פשוט ומרוכז של כל השירים הזוכים בתחרות הזמר האירופית, עם שמות המבצעים, המדינות, ובעיקר - עם אפשרות לשמוע את כל השירים במלואם (שלחה: ריטה גפן).

 

כלבים מדברים - וזה סרטון מצחיק, מפתיע ומגניב ביותר, שמעלה תהיות אם ידידו הטוב של האדם לא יכול להיות הרבה יותר אנושי ממנו לפעמים (שלח: עמית פל).

 

היא שרה - אחרי התשובה המזרחית לשר מהלב של מה קשור, תנו צ'אנס גם למילה האחרונה בשיטפון הזה, והפעם - הגירסה הנשית. שרה מהאף מתרגמת את כל השיר ללשון נקבה, ואת שמות כל הזמרים לשמות זמרות. לא הצלחנו לברר פרטים נוספים אודות המבצעת והיוצרים, אבל תמיד נשמח לתת קרדיט גם בדיעבד. (שלח: מישל דורושינסקי).

 

קול המנטוס - ועוד מאותו מקור - הקליפ המדהים הבא, שבלעדיו לעולם לא הייתם יכולים לשער מה עלול לקרות אם מחדירים סוכריות מנטוס לבקבוק קולה (שלח: עמית פל).

 

שולפים ציפורניים - אם אתם מכורים למניקוריסטית שלכם, יש מצב שתתנחלו בכתובת הזו, הגרסה המקוונת של מגזין מודפס העוסק אך ורק בציפורניים. חוזרים שנית: צ-י-פ-ו-ר-נ-י-י-ם. הבונוס באתר הוא הגישה לאנציקלופדיית הציפורניים, עם ערכים ומונחים הרלוונטיים לתחום. קדימה, לשלוף (שלח: גדעון נח).

 

טוב לו בקיבוץ - וסירטון הפלאש הקטנטן והדבילי הזה הוא מחווה של הפלאשיסט אור טוויג לכל הקיבוצניקים הסופרמנים באשר הם. גיבור הסרטון שלו הוא מר קיבוץ, שזה עלק-גיבור-העל של ההתיישבות העובדת, ומשם התסריט רק הולך ומידרדר (אבל חביב).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים