שתף קטע נבחר

התחזית לחורף כולו: גשום וקר יותר

התחזית הסטטיסטית של בועז דיין לחורף הקרוב אומרת כי צפוייה לנו עונה גשומה וקרה במיוחד. וזה מתחיל כבר בחודש נובמבר - כלומר ממחר. הכינו את המטריות, המעילים והצעיפים

ניסיון לנבא עונה שלמה הוא תמיד בעייתי - ונושא בחובו סיכונים. על אחת כמה וכמה שמדובר בחורף, עונה רגישה מבחינתם של הישראלים אוהבי החום. ובכל אופן - ההערכה שלי היא כי חורף 2005/6 צפוי להיות גשום וקר מהרגיל, על פי תחזית סטטיסטית (לעמוד מזג האוויר המלא של ynet).

 

התחזית ניתנת ב-10 השנים האחרונות ואחוזי ההצלחה שלה עומדים על כ-80% (לגבי כמויות הגשמים החזויים לכל עונת הגשמים). היא מפורטת לכל חודש וחודש ולא לדצמבר-פברואר בלבד. מטרתה לתת הערכה גסה לגבי אופי כל חודש במהלך החורף הקרוב ברחבי הארץ. היא מבוססת על סטטיסטיקה בלבד ולא על מודלים עדכניים של שרותי החיזוי הגדולים באירופה וארה"ב.

 

אז בטרם אתם מורידים את המעילים מהבוידעם, נשוב על האזהרה: התחזית היינה תחזית סטטיסטית בלבד. ועכשיו לנתונים הצפויים בחודשי החורף: 

 

  • נובמבר: חודש זה צפוי להיות גשום מהממוצע בעיקר בצפון ובחוף. הטמפרטורות נמוכות מהרגיל.

 

  • דצמבר: טמפרטורות נמוכות מהרגיל וגשום מהרגיל לעונה. אפשרות לשלג בעיקר בפסגות הצפון באמצע החודש.

 

  • ינואר: הפוגה זמנית בהפגזות גנרל חורף. הטמפרטורות יהיו ממוצעות וכמויות הגשמים יהיו נמוכות מהרגיל לחודש זה ברוב אזורי הארץ.

 

  • פברואר: החורף חוזר. כמויות גשמים מעל הממוצע, טמפרטורות נמוכות מהרגיל. באמצע החודש צפויים שלגים בהרי הצפון והמרכז ובין היתר גם בירושלים.

 

  • מרס: גשום מהממוצע עם טמפרטורות רגילות לעונה

 

  • אפריל: חם ויבש מהרגיל.

 

ולסיכום: חורף קר מהרגיל וגשום, בעיקר בצפון ובמרכז ופחות בנגב ובדרום. כמויות המשקעים הצפויות מספטמבר עד מאי בתחנות נבחרות בישראל: ירושלים 620 מ"מ, חיפה 657 מ"מ, הר כנען 840 מ"מ, ת"א 565 מ"מ, באר שבע 210 מ"מ, דגניה 433 מ"מ.

 

מפלס הכנרת נמוך היום בכ-3 מטר מעל לקו האדום (211.6-) וצפוי לסיים את העונה קרוב לקו העליון. חורף מהנה!

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שמאי
חורף של ממש?
צילום: טל שמאי
הצפות בנתניה. שוב נבוסס במים?
צילום: משה אדרי
מומלצים