שתף קטע נבחר

חשד: הרב חיתן ילדות בנות 13

רב ביישוב בצפון הארץ שבו יש קהילה גדולה של חסידי ברסלב, נחקר במשטרה בחשד שנהג לחתן ילדות בנות 13 ו-14 "שעדיין לא מבינות מה קורה סביבן". הפרשה נחשפה עוד במרץ 2003, הרב ברח מהארץ, היום חזר - ונעצר בנתב"ג

רבה של חסידות ברסלב ביישוב בצפון הארץ, נחקר היום (ב') במשטרה בחשד כי חיתן נערות בנות 13 ו-14, וזאת בניגוד לחוק בארץ המתיר לנשים להינשא מגיל 17 ולגברים מגיל 18. בחקירתו במשטרה הכחיש הרב את החשדות המיוחסים לו.

 

לדברי המשטרה, הרב נהג לחתן בנות המשתייכות לקהילה עם נערים בני הקהילה. גורם בחקירה אמר ל-ynet כי מדובר ב"ילדות שעדיין לא מבינות מה קורה סביבן".

 

לפני כמה חודשים עזב הרב את הארץ בעקבות חקירה שהתנהלה נגדו במשטרה על חיתון ילדות צעירות, היום חזר - ואז הובא לחקירה בימ"ר עמקים. בסיום החקירה הורחק הרב לתקופה של משך חודש מהיישוב שבו הוא מכהן, וישהה במרכז הארץ.

 

הפרשה נחשפה עוד במרץ 2003 על ידי שוטרי תחנת טבריה, שגילו כי ביישוב הצפוני, שבו קהילה גדולה של חסידות ברסלב, מחתן הרב קטינות מהחסידות בניגוד לחוק. בעבר הזהירה הרבנות הראשית את הרב לבל יעשה זאת.

 

מפקד ימ"ר עמקים, רב פקד עמי מועלם, סיפר: "הרב ברח מהארץ ונעצר מיד עם שובו בנתב"ג. הוא מכחיש את החשדות המיוחסים לו. הוא הורחק מהאזור למשך חודש. החקירה נמשכת והרב ייחקר בהמשך שוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
(אילוסטרציה)
צילום: שאול גולן
מומלצים