שתף קטע נבחר

מופז: לקח רצח רבין לא הופק

שר הביטחון דיבר בטקס אזכרה לחללי חיל הים ואמר: "הרוח הרעה של אלימות, פריעת חוק והתרסה נגד סמכות המדינה, עד כדי תקיפה פיזית של חיילים וקצינים במילוי תפקידם ואיומים על מנהיגים ונושאי משרות ממלכתיות - הרוח הרעה הזאת עודנה נושבת"

"למרבה הצער הלקח מרצח רבין כנראה לא הופק. הרוח הרעה של אלימות, פריעת חוק והתרסה נגד סמכות המדינה עד כדי תקיפה פיזית של חיילים וקצינים במילוי תפקידם ואיומים על מנהיגים ונושאי משרות ממלכתיות – הרוח הרעה הזאת עודנה נושבת, אולי אף מתגברת". כך אמר הערב (יום ב') שר הביטחון שאול מופז בטקס אזכרה לחללי חיל הים, שנערך בגן אלישבע באשדוד.

 

מופז הוסיף כי "אם לא נעמוד מול הרוח הזו במלוא התוקף, בכל אמצעי אכיפת החוק ובמיצוי הדין ללא פשרות – עתידה של המדינה יהיה בסכנה. אסור לנו להקל ראש בבריונות הפרועה, יהיו סיבותיה, מניעיה אשר יהיו. שום אידיאולוגיה או אמונה אינם יכולים להיות הרשאה לאלימות והפרת חוק. אני סבור כי הסכנה הזאת מבית איננה פחותה מחומרתה מהסכנה החיצונית. ההיפך הוא הנכון".

 

ובתוך כך השב"ס עתר היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב וביקש להאריך את תקופת החזקתו בנפרד של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה, יצחק רבין. בשב"ס טוענים כי אין לשלב אותו בחברת אסירים אחרים, משום שהוא עלול ליצור קשר עם גורמי ימין קיצוני. כמו כן טענו שאסירים עלולים לנקום בו משום ש"רצח את תהליך השלום".

 

השב"ס עותר מדי שישה חודשים כדי לקבל אישור להמשך החזקתו של יגאל עמיר בנפרד מיתר האסירים. בשב"ס טוענים כי יש להקפיד על הפרדתו של יגאל עמיר מיתר האסירים, בהם אסירים דתיים, נוכח מידע מודיעיני חסוי המעיד על ניסיון ליצירת קשר בינו ובין גורמי ימין קיצוניים על רקע אידיאולוגיה משותפת, והפעילות האלימה של גורמים אלו.

 

גורמי המודיעין מעריכים כי יצירת מגע שכזה עלולה לתרום להשפעתו של עמיר על פעילי הימין הקיצוני ואף תתרום לשיפור יכולתו להשפיע על אותם גורמים מחוץ לכתלי הכלא כדי לבצע פעילות אלימה ובלתי-חוקית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חנן גרינברג
מופז. הלקח לא הופק
צילום: חנן גרינברג
רבין. עשור לרצח
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים