שתף קטע נבחר

הברקות הח"כים: מ"הסוס הטבריאני" ועד "תוכנית ויסוצקי"

לרגל פתיחת המושב השבוע, לפניכם לקט אמרות שפר של חברי הכנסת ה-16. אמנון כהן (ש"ס) הציע לדון ב"פרשת הסוס הטבריאני", ח"כ מג'אדלה הפליא עם "זה גם יקר וגם עולה כסף". וגם: ממה מכינים את הקובה הכי טובה בעולם?

מושב החורף של הכנסת נפתח השבוע, ולרגל האירוע מביא ynet לקט אמרות שפר של חברי הכנסת ה-16. כל הציטוטים להלן הם מדיוני הוועדות השונות. יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ אמנון כהן (ש"ס) הפגין ידע במיתולוגיה וגיאוגרפיה: "אנחנו נדון עכשיו בפרשת הסוס הטבריאני".

 

יו"ר ועדת הפנים ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה) הפליא עם: "זה גם יקר וגם עולה כסף", ולמי שלא הבין הסביר: "זו הצעת חוק שהטווח הארוך שלה מאוד קצר", ושימו לב - "עוד לא הגענו למצב של 100%, אבל יחסית למה שהיה קודם אנחנו 100%".

 

ח"כ מג'אדלה גם מפגין אינטילגנציה רגשית כאשר הוא מסביר "אני לא צועק, אני רק מדבר בכעס".

 

ח"כ איוב קרא סיפק באחד הדיונים הסבר מדוע אין לאסור על ציד חוגלות: "לא יכול להיות שיאסרו לגמרי ציד חוגלות. בירכא עושים מחוגלות את הקובה הכי טובה בעולם, וגם אי אפשר לייבא ממקום אחר, כי לחוגלה המזרח תיכונית יש טעם מיוחד".

 

בהקשר אחר, ח"כ קרא קורא לתוכנית למאבק באבטלה "תוכנית ויסוצקי" (במקום ויסקונסין). הוא גם דרש בוועדת הכספים לקבל תשובה לשאלה רטורית.

 

ח"כ עסאם מחול התרגז: "בגלל שיש עימות מזוין עשיתם חוק מזוין?". ויש גם נציג חיצוני שהשתתף בדיונים, נציג איגוד המוסכים, שהדגיש באחד הדיונים: "אני רוצה להסב את האוזן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
מג'אדלה. "זה גם יקר וגם עולה כסף"
צילום: אתר הכנסת
צילום: אלכס קולומויסקי
כהן. "נדון בסוס הטבריאני"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: סבסטיאן שיינר
המליאה
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים