שתף קטע נבחר

מקורבי שרון: "ביבי לא יקבע לנו מה להביא להצבעה"

במסגרת הניסיונות להגיע לפשרה בליכוד, הודיע נתניהו שהוא מוכן להצביע בעד מינויו של אולמרט, אם ההצבעה תופרד ממינויי שני השרים הנוספים. אנשי שרון רק התעצבנו: "שמחת זקנתנו. נתניהו יהיה זה שיקבע מה נביא להצבעה?"

"אם ראש הממשלה יפריד את ההצבעה על מינויי השרים, נתניהו צפוי לתמוך במינויו של אהוד אולמרט לשר האוצר מתוך אחריות לאומית למשק ולכלכלה". כך אמרו אמש (ג') גורמים בסביבתו של שר האוצר לשעבר.

 

נתניהו נפגש אתמול עם חברי הכנסת גדעון סער ומיקי איתן, המנהלים מגעים בניסיון להשיג פשרה עם הח"כים בליכוד המתנגדים למינויים של זאב בוים ורוני בר-און לשרים. בתום הפגישה סירבו הצדדים למסור פרטים על תוכנה, ואולם, נודע כי נתניהו הבהיר שאין בכוונתו לתמוך במינויי השרים במתכונת הנוכחית - קרי, אם שרון יתעקש להביא את שלושת המינויים יחדיו כמקשה אחת. מאוחר יותר הבהירו מקורביו של שר האוצר לשעבר, כי מתוך כוונה להעביר את הכדור למגרשו של שרון, צפוי נתניהו לתמוך במינויו של אולמרט לשר אוצר, אם מינוי זה יובא להצבעה באופן נפרד.

 

בסביבתו של ראש הממשלה הגיבו בחריפות ובמילים בוטות בהתייחס לעמדת נתניהו. בכירים בלשכת שרון אמרו בתשובה לשאלת ynet כיצד הם מתייחסים להודעת נתניהו: "שמחת זקנתנו. נתניהו יהיה זה שיקבע מה נביא ומה לא נביא להצבעה? הממשלה קיבלה החלטה, וכך היא תובא לאישור הכנסת. כמו שבעבר התקבלו החלטות בעניין התקציב ואנשים הצביעו על התקציב כמקשה אחת, כך זה יהיה גם הפעם".

 

חברי הכנסת איתן וסער צפויים לקיים בימים הקרובים מפגשים נוספים עם הח"כים המתנגדים למינוי שלושת השרים, בניסיון "להוריד אותם מן העץ". הבוקר ייגפשו השניים עם אחד מבכירי המנגדים, ח"כ מיכי רצון. בסביבתו של רצון אמרו כי הוא לא מתכוון לשנות את עמדתו, והוא יצביע נגד מינוי שלושת השרים.

 

בתוך כך, מקורביו של ראש הממשלה תקפו בחריפות גם את אנשי מפלגת העבודה, ששיגרו היום איומים לפיהם הם לא מתכוונים להצביע בעד התקציב בקריאה ראשונה, כל זמן שלא יוכנסו בו שינויים. לדברי גורם בלשכת ראש הממשלה, "אנחנו לא מתרגשים ממפלגת העבודה. הם משחקים פוקר בלי קלפים. תומכי העבודה הם אנשים שהכי לא רוצים לפרק את הממשלה הזאת".

 

ובתוך מפלגת העבודה פנימה נמשכות הבחישות לקראת ה-9 בנובמבר, אז אמורות להתקיים הבחירות לראשות המפלגה. אתמול הודיע מזכ"ל המפלגה, ח"כ איתן כבל, כי הוא נערך לכינוס מרכז המפלגה בתחילת השבוע הבא. ואולם, מאוחר יותר התברר בבדיקה שנערכה במפלגה כי מספר החתימות של חברי מרכז שהגיש חבר לשכת המפלגה, דני כהן, כדי לכנס את המרכז אינו מגיע לעשרה אחוז מחברי המרכז. לכן, הוחלט להעביר את הדיון בנושא כינוס המרכז למוסד לבירור עתירות, שאמור להתכנס ביום חמישי, כדי לדון בעתירות של עמיר פרץ ושמעון פרס, המבקשים לבטל את כינוס המרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
נתניהו. מוכן לתמוך באולמרט
צילום: חגי אהרון
צילום: איי אף פי
שרון. "הממשלה קיבלה החלטה"
צילום: איי אף פי
מומלצים