שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  13 יצירות בכורה באירועי "הרמת מסך"
  פרויקט הדגל של יצירת המחול הישראלית החדשה יחל ב-16 בחודש

  אירועי "הרמת מסך" ליצירת מחול ישראלית חדשה ייפתחו ב-16 בנובמבר ויימשכו כשבועיים.

   

  השנה נוצרו במסגרת הפרויקט 13 יצירות חדשות שיעלו בחמישה מסכים שונים. רשימת היוצרים המשתתפים בפרויקט כוללת השנה את: ענת דניאלי, יוסי ברג,

  מיה שטרן ותומר שרעבי, שלומית פונדמינסקי, ניב שינפלד, סהר עזימי, ארקדי זיידס, מיכל הרמן, גילת אמוץ, מאטה מוראי, רונית זיו ונעה דר.

   

  "אנו רואים במסגרת זו פרויקט דגל בתחום המחול ולפיכך אנו משקיעים אנרגיה ותקציב", אמר מיכה ינון, ראש מנהל תרבות התומך בפרויקט בסכום של 1,250,000 שקל. ינון הוסיף ואמר כי השנה הוחלט לסייע בניוד יצירות "הרמת מסך" ובכך לאפשר חשיפה מקסימלית שלהן. "המחול הישראלי מצליח בחו"ל בצורה יוצאת דופן חשבנו לנכון שהגיע הזמן להרחיב את הגרעין הקשה אך המצומצם של קהל המחול בישראל ובזה אנחנו משקיעים אמצעים ומחשבה. חלק מכך הוא בתמיכה בניוד ההפקות ובחשיפתן בפני בני נוער ברחבי הארץ".

   

  נאוה צוקרמן, המנהלת האמנותית של הפרויקט המלווה את היוצרים בתהליך היצירה, אמרה כי בניגוד לעבר השנה מתעסקות מרבית היצירות בפרטי. "יש התכנסות לדלת אמות, זה לא אסקפיזם אלא אין אונות מול המציאות. אם לפני ארבע שנים היו לא מעט נגיעות פוליטיות, נדמה לי שכעת ליוצרים כבר אין כוח לצעוק אז הם מתכנסים ונוגעים באינטימי", היא אומרת.

   

  דגש מיוחד הושם השנה על עבודה בשיתוף עם דרמטורגים ועשייה בינתחומית כמו שילוב עבודות וידאו, אמנות פלסטית ומוזיקה חיה בתוך יצירת המחול. השנה לראשונה הוקדש מסך שלם ליצירות סולו שברובן מבוצעות על ידי הכוריאוגרף עצמו. חידוש נוסף יציע לקהל מפגש עם היוצרים והרקדנים מאחורי הקלעים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים