שתף קטע נבחר

פרץ: "לקחתי 300 אלף ש' הלוואה לקמפיין"

בין ים פוליטיקאים שמגייסים כספים בעמותות, שטיקים וטריקים, מפתיע עמיר בפרץ בכנותו כשהוא מספר ל-ynet איך גייס כספים לתקציב הקמפיין המידלדל. "לקחתי הלוואה אישית של 300 אלף שקלים", הוא מספר ל-ynet. ומי יחזיר את ההלוואה? פרץ סומך על העם

אין זה סוד שמירוץ פוליטיקאים לעמדות מפתח עולה כסף, הרבה מאוד כסף. אבל הפוליטיקאי הישראלי התרגל בשנים האחרונות לשלוח את החשבוניות לעמותות למיניהן שהוא מקים מבעוד מועד, שכל מהותן היא לשמש שואב-מזומנים מתורמים נדיבים עם לב רחב. העיסוק בעמותות סיבך עם החוק לא מעט פוליטיקאים בשנים האחרונות. אחרים מתרחקים מהן כמו מאש כדי להימנע מחקירות מביכות בהמשך.

 

יושב ראש ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, החליט לוותר על התענוג שבביקור ביחידה הארצית לחקירות הונאה. פרץ, שמנהל מירוץ יקר ואמביציוני לראשות מפלגת העבודה ומעסיק לא מעט אנשי מקצוע כדי שיסייעו לו לכבוש את הצמרת, הודיע בתחילת הקמפיין כי יממן אותו רק מכספי תורמים שיצהירו כי הם תומכים במדיניותו הכלכלית-חברתית, או מכספים שיאספו באמצעות אתר שהוקם באינטרנט למטרה זו. האתר הוקם כדי לאפשר לאזרחים שרוצים לראות את פרץ בהנהגה הלאומית לתרום - אפילו סכומים של חמישים שקלים.

 

אלא שלפני ימים אחדים התברר לפרץ ולאנשיו שאזרחי ישראל לא ממהרים להמר בכספם על מנהיג העובדים. ולא רק זאת, אנשי עסקים שדווקא רצו לתרום לפרץ, לא הסכימו להודיע בפומבי כי הם תומכים בו ובעמדותיו. הדרישה העיקרית של יו"ר ההסתדרות היתה לשמוע מאנשי העסקים תמיכה ברורה בהעלאת שכר המינימום. דרישה זו, אמרו כמה אנשי עסקים רציניים מאוד ליו"ר ההסתדרות, "פשוט לא מתאימה לנו".

 

פרץ, שהבין שכסף לא צומח באתרי אינטרנט ושתקציב הקמפיין הולך ומידלדל, סיפר ל-ynet שפנה אל הבנק, ולקח לפני ימים אחדים הלוואה אישית בסכום של קרוב לשלוש מאות אלף שקלים. זאת, בה בשעה שחשבון הבנק שלו נאנק באוברדרפט של כמה עשרות אלפי שקלים, וגם הבית הפרטי שלו בשדרות משועבד לבנק, בגלל הלוואה שלקח לפני שנים אחדות כשהקים את "עם אחד".

 

ומי יחזיר את ההלוואה? פרץ אופטימי וסומך על העם: "קבעתי לעצמי עיקרון, שאת רוב הכסף שלי אגייס דרך קמפיין האינטרנט שאנחנו עושים, ורציתי שהציבור הרחב יממן את הקמפיין הזה, כי הוא למענו", אומר יו"ר ההסתדרות ל-ynet. "אני מקווה שנגייס עשרת אלפים איש שיתרמו כל אחד מאה שקלים ואז לא יהיו בעיות. בכל מקרה, אני לא מוכן לקחת כסף מתורם שלא מכריז שהוא תומך בעמדתי".

 

ומה יקרה אם העם לא ישתף פעולה? "אני לא רגיל לסכומים כאלה", אומר פרץ. "אני מקווה שאצליח לגייס את הכסף. מעולם לא הייתי איש עשיר, תמיד ידעתי שתעודת הביטוח שלי זה האוברדראפט שיש לי בחשבון. אני מקווה שזה יצליח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
פרץ. "מקווה שזה יצליח"
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים