שתף קטע נבחר

יעוכבו תקציבים לרשויות שמלינות שכר

חברי ועדת הכספים החליטו היום לעכב העברות תקציביות לרשויות מקומיות שאינן משלמות שכר לעובדי המועצות הדתיות. ח"כ זבולון אורלב: "הגיע הזמן להכריח את הממשלה להפסיק להלין את שכרם של העובדים"

ועדת הכספים תעכב כל העברה תקציבית שידרוש משרד הפנים לטובת הרשיות המקומיות שלא משלמות שכר לעובדי המועצות הדתיות, עד שימצא פתרון לאי-תשלום משכרותם המתמשך של עובדי המועצות הדתיות.

 

חודש נובמבר נחשב לסוף "עונת ההעברות" במשרדי הממשלה השונים, המבקשים מדי יום מחברי ועדת הכספים לאשר העברות תקציביות או שימוש ברזרבות התקציביות לקראת סוף שנת התקציב. חברי הוועדה החליטו לנצל זאת וקבעו שהוועדה "תקבור" בקשות של משרד הפנים בכל הקשור להעברות תקציביות עבור הרשויות המקומיות, במיוחד כאלו המלינות את שכרם של עובדי המועצות הדתיות.

 

הוועדה גם החליטה שמעתה, כל ישיבת ועדה תיפתח בדיון בנושא הלנת השכר. לדיונים אלו יוזמנו נציגי משרד ראש הממשלה והפנים וידווחו לוועדה האם יש התקדמות בתשלומי השכר.

 

הדיון הזה נערך ביוזמת חבר הוועדה, ח"כ זבולון אורלב (המפד"ל), שהסביר: "העברות תקציביות הן נקודת תורפה משמעותית לכל משרד ממשלתי. הגיע הזמן להכריח את הממשלה להפסיק להלין את שכרם של העובדים. שערוריית הלנת השכר נמשכת שנים רק מפני שמדובר בשרותי דת. למרות שתשלום משכורות הוא עניין סוציאלי מובהק ,יש היתר לאומילזלזלולפגוע בשירותים הדתיים".

 

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב ליצמן (אגודת ישראל), מתכוון לדחוף עמוק במגרות הוועדה כל בקשה של משרד הפנים: "אעכב כל דרישה של משרד הפנים. לא ייתכן שמשרד הפנים ידאג למשכורות עובדי הרשויות ויזניח את עובדי המועצות הדתיות. לא אתן לזה יד", אמר ל-ynet.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זבולון אורלב
צילום: גיל יוחנן
צילום: סבסטיאן שיינר
יעקב ליצמן
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים