שתף קטע נבחר

המשטרה תחזיר לבן גביר את השלט "שרון מטורף"

השוטרים החרימו את השלט מידי פעיל הימין הקיצוני במהלך הפגנה בירושלים. היום הורה שופט מחוזי להחזיר את השלט בטענה כי "ההתבטאות, גם אם היא קשה וחמורה, מהווה חלק מחופש הביטוי במשטר דמוקרטי". בן גביר בתגובה: "שמח להעביר שיעור בחופש הביטוי לפרקליטוות"

בית המשפט המחוזי בירושלים הורה היום (ד') להחזיר לפעיל כ"ך, איתמר בן גביר, שלט עליו תמונת ראש הממשלה אריאל שרון ומתחתיה כתוב: "מטורף???".

 

לפני כשנה, במהלך הפגנה מול משכן הכנסת הוחרם השלט מידי בן גביר על ידי משטרת ירושלים. בן גביר ביקש מבית משפט השלום להורות למשטרה להשיב לו את השלט והמשטרה מצידה פנתה גם היא לבית המשפט וביקשה לחלט את השלט ולא לאפשר לבן גביר לקבלו בחזרה.

 

בדיון שנערך בנושא בבית המשפט נאמר על ידי המדינה כי אין כל כוונה להגיש כתב אישום נגד בן גביר בנושא ואולם מדובר בהעלבת עובד ציבור ולפיכך אין להחזיר לו את השלט. בית משפט השלום לא נענה לבקשת המדינה והורה להחזיר לבן גביר את השלט ואולם, המדינה ערערה לבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

היום הורה השופט משה גל להחזיר את השלט לבן גביר וכתב כי "ההתבטאות, גם אם היא קשה וחמורה, מהווה עדיין חלק מחופש ביטוי במשטר הדמוקרטי. גם התבטאות מקוממת וקשה יכולה להיכנס אל גדר חופש הביטוי".

 

בן גביר אמר היום בתגובה ל-ynet כי "אני שמח להעביר שיעורים בחופש הביטוי לפרקליטות מחוז ירושלים. לצערי הם לא מפנימים מה שכל סטודנט למשפטים לומד בשנה הראשונה: חופש הביטוי חל גם על המקומם, הצורם והמרגיז. ואם השלט הזה מרגיז אותם- זו בעיה שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בן גביר. קיבל בחזרה את השלט
צילום: ירון ברנר
מומלצים