שתף קטע נבחר

מדען רוסי: צב שיופעל בשלט רחוק יסייע בריגול

איך לא חשבנו על זה קודם? מדען רוסי טוען, כי אם רק יתנו לו אפשרות, הוא יצמיד מצלמה ומכשור נוסף לשריונם של צבים, שיוכלו לסייע במשימות ריגול בשטח האוייב. הוא טרח להרגיע: הטכנולוגיה יכולה לשמש גם בעיתות שלום

זה אולי נשמע מוזר, אבל מדען רוסי טוען לאחרונה כי הצליח ליצור שלט רחוק שיפעיל צבים. את ההמצאה החדשה מתכוון האיש, אלכסיי בוריקוב, לנצל כך שחיות המחמד תוכלנה לסייע בתעשיית הריגול. את הדברים פרסם הערב (יום ה') אתר אננובה.

 

בוריקוב, העומד בראש המחלקה הביולוגית באוניברסיטת רוסטוב דון, הסביר כי בעזרת שלט רחוק ניתן יהיה לכוון את הצבים בשטח האויב. לטענתו, ניתן להתקין בשריון הצב מתקן מיוחד שיעביר ויברציות לגוף הצב, רעידות שבעזרתן ניתן לאמן את הצבים לשנות את מסלול הליכתם.

 

כמו כן, טען בוריקוב, ניתן להצמיד מצלמה זעירה לשריונו של הצב, כך שהוא יוכל לשדר תמונות בזמן אמת למפקדות של מפעיליו. לדבריו, צבים יכולים להישלח לבצע משימות מסוכנות - מהטמנת פצצות בשטח האוייב ועד נטילת חלק במבצעי הקלטות בטכנולוגיית היי-טק.

 

הוא הדגיש כי הטכנולוגיה יכולה לשמש גם בעיתות שלום. "פיקוח יכול להיות לעזר גם למטרות של שימור הסביבה וכן למטרות הגנה בטחונית", הדגיש. לדברי בוריקוב, צבים יכולים לסייע בחקר חייהם של מינים אחרים, באופן שבני אדם אינם יכולים לו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צב משוחרר. יתגייס בקרוב?
צילום: לע"מ
מומלצים