שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בדרך: סיוע למפעלים יותנה בשמירה על הסביבה
  ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית סעיף בהצעת החוק לפיו מענקים ממשלתיים למפעלי תעשייה יותנו בשמירת המפעל על איכות הסביבה

  ועדת הכלכלה אישרה היום (ג') לקריאה שנייה ושלישית סעיף בהצעת חוק התניית מענקים ממשלתיים למפעלי תעשייה, המתנה אישור מענקים ומימון ממשלתי בשמירה על איכות הסביבה.

   

  קודם לכן אישרה הוועדה את איחודן של 3 הצעות חוק בנושא שיזמו חברי הכנסת איתן כבל (עבודה), אילן לייבוביץ (שינוי) ולאה נס (ליכוד).

   

  על פי החלטת הוועדה, יתקין שר התמ"ת בתוך 6 חודשים תקנות בהתייעצות עם המשרד לאיכות הסביבה ובאישור ועדת הכלכלה, בדבר התנאים בהם חייב לעמוד מפעל תעשייה בנוגע לאיכות סביבה כדי לקבל אישור למענק או מימון ממשלתי.

   

  עד לאישור התקנות תחויב מנהלת מרכז ההשקעות להתייחס להמלצות המשרד לאיכות הסביבה בנוגע לשמירה על איכות הסביבה של המפעל המיועד לקבלת מענק.

   

  בין משרדי הממשלה וחברי הוועדה קיימת מחלוקת אם להוסיף להצעת החוק התניה נוספת בדבר שמירת המפעל על חוק שכר מינימום והיותו בעל רשיון עסק בתוקף, כפי שדורש משרד המשפטים.

   

  יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אמנון כהן, אמר כי הוא נוטה לאשר את ההתניה בדבר תשלום שכר מינימום לעובדים מפני שלא ייתכן שמפעל שפוגע בזכויות עובדים,

  בניגוד לחוק המדינה ייהנה מכספי משלם המסים. עם זאת ציין, כי ההתניה בדבר רשיון עסק בתוקף, בעייתית ועלולה לשלול ממפעלים רבים את המענקים.

   

  "ידוע כי עסקים רבים בישראל פועלים ללא רשיון עסק בתוקף בשל ה'ויה דלורוזה' שהם נדרשים לעבור כדי לקבלו ובשל דרישות בלתי אפשריות של הרשויות השונות האחראיות למתן הרשיון, ולא מפני שהם עבריינים ומתחמקים מביצוע הוראות החוק", אמר ח"כ כהן.

   

  נציג משרד התמ"ת, אבי פלדמן, אמר כי עדיין אין הסכמת ממשלה להצעת החוק מאחר ומשרדו הגיש ערר על החלטת ועדת השרים, שעדיין לא נדון. לדבריו, משרד התמ"ת מתנגד להוספת התניה בדבר שמירה על שכר מינימום ורשיון עסק בתוקף.

   

  יו"ר הוועדה הודיע כי בדיון הבא, לאחר שמשרדי הממשלה יגבשו עמדה בעניין, תכריע הוועדה אם יוכנסו להצעת החוק הפרטית, שתאושר סופית לקריאה שנייה ושלישית, ההתניות בדבר שכר מינימום ורשיון עסק.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים