שתף קטע נבחר

פרץ והאופוזיציה: רוצים בחירות ב-7 במרס

יו"ר מפלגת העבודה החדש נפגש היום עם יו"ר האופוזיציה, יוסף לפיד, והשניים הסכימו כי הבחירות הן עובדה מוגמרת. ביום חמישי ייפגש פרץ עם שרון כדי לדון עימו בקיום הבחירות בתאריך שהוסכם. ההצבעה על פיזור הכנסת נדחתה ליום שני

ריק הבחירות באוויר, עכשיו גם יש תאריך. היום אחר הצהריים (ג') סיכמו סיעות האופוזיציה בכנסת עם יושב ראש מפלגת העבודה, עמיר פרץ, על ה-7 במרס, ז' באדר, כתאריך המועדף לבחירות. ביום חמישי ייפגש פרץ עם ראש הממשלה, אריאל שרון, ובפגישתם יעלה את סוגיית התאריך.

 

מוקדם יותר נועד פרץ עם יו"ר האופוזיציה, יוסף לפיד. השניים הסכימו כי הולכים לבחירות ו"נותר רק לקבוע איך ומתי". לפיד הודה שקיבל הצעות לשוב לממשלה, אולם הוא דחה אותן. פרץ מצידו אמר בפגישה שהמטרה היא למנוע אי-ודאות, ולהגיע למועד מוסכם לבחירות יחד עם לפיד וראש הממשלה שרון. "אין טעם להשתמש בתרגילים פוליטיים כאלה ואחרים, המגמה ברורה", אמר יו"ר העבודה, "אציע לשרון הצעות שאין לי ספק שברגע האמת הוא יגלה אחריות ויקבל אותן".

 

אחר הצהריים התכנסה סיעת העבודה וגיבתה את צעדיו הקרובים של יושב הראש הנבחר. בהחלטה שהתקבלה פה-אחד נאמר כי הסיעה "ממליצה לסיים את השותפות עם הליכוד ולצאת מממשלת שרון. היא מסמיכה את יו"ר המפלגה להמשך הידברות עם המפלגות האחרות, כדי להגיע למועד מוסכם לבחירות מוקדמות לטובת המדינה. אם לא נגיע להסכמה כזו, מסמיכה הסיעה את היו"ר להביא הצעות נוספות, כולל הצעת חוק לפיזור הכנסת או הצבעת אי-אמון בממשלה".

 

מוקדם יותר היום הביעו חברי-הכנסת זבולון אורלב (מפד"ל) ויצחק לוי (איחוד לאומי) את הסכמתם לקיים את ההצבעה על הצעתם לפיזור הכנסת רק ביום שני בשבוע הבא. הדיון בהצעה ייפתח כבר מחר, אולם ההצבעה עצמה - בקריאה טרומית - תתקיים רק ביום שני.

 

 

ההחלטה על הדחייה התקבלה בעקבות פגישה שקיימו אורלב ולוי עם יו"ר העבודה החדש, עמיר פרץ, שמעדיף לפי שעה להמתין עם ההצבעה עד לפגישה עם ראש הממשלה שרון ועד לכינוס מרכז מפלגתו. ללא תמיכת העבודה, אין לאופוזיציה סיכוי לאשר את ההצעה לפיזור הכנסת, ואם זו תיפול - ניתן יהיה להגישה שוב רק כעבור 45 יום.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
פרץ. רוצה בחירות באביב
צילום: ירון ברנר
צילום: אביגיל עוזי
לפיד. נותר רק לקבוע מתי
צילום: אביגיל עוזי
צילום: גיל יוחנן
אורלב. הכנסת קיבלה ממנו ארכה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים