שתף קטע נבחר

ברכה על פרץ: "הוא שועל לא קטן"

יו"ר חד"ש מוחמד ברכה נפגש עם יו"ר העבודה החדש ואמר: אנו מברכים על הצהרתו כי אנו שותפים לגיטימיים בקואליציה אך זה לא ריאלי. לא נוכל להסכים לקווי יסוד של ממשלה בראשותו". הזהיר את חברי העבודה: גם אם תרצו לטרוף אותו, יהיה קשה לכם ללעוס"

עמיר פרץ ממשיך בסבב הפגישות שלו עם מנהיגי המפלגות בכנסת. לאחר שאתמול נפגש עם יו"ר שינוי לפיד, נפגש היום (ד') פרץ עם יו"ר חד"ש, מוחמד ברכֶּה.

 

"אנו רואים בחיוב את הצהרתו של פרץ כי אנו שותפים לגיטימיים בקואליציה", אמר ברכה ל-ynet בתום הפגישה. "זו אמירה מרעננת אך לא ריאלית. לא נוכל להסכים לקווי יסוד ממשלה בראשות פרץ, במיוחד כאשר הוא מצהיר כי הוא נגד זכות השיבה".

 

"אני צופה מחלוקות רבות במהלך מערכת הבחירות הקרבה", הוסיף ברכה. "צפוי לנו מאבק קשה מול מפלגת העבודה ועמיר פרץ כי הוא למעשה מייצג את המפלגה לדורותיה. במקרה הטוב נוכל להוות גוש חוסם".

 

ברכה חלק שבחים לפרץ והזהיר את מתנגדיו מבית כי יקשה עליהם לעשות לפרץ מה שעשו למצנע: "הוא הפך את מפלגת העבודה לרלוונטית וזה כשלעצמו טוב. זה העלה את הנושא החברתי לראש השיח הציבורי. להבדיל ממצנע, הוא בא למפלגה עם מנגנון משלו ולכן יהיה קשה להם לסבן אותו. מדובר בשועל לא קטן וגם אם ירצו לטרוף אותו, יהיה להם קשה ללעוס".

 

פרץ סיכם אמש עם שאר סיעות האופוזיציה על ה-7 במרס כתאריך המועדף לבחירות. הסיכום הושג לאחר שסיעת העבודה תמכה פה אחד בהחלטה "לסיים את השותפות עם הליכוד ולצאת מממשלת שרון", והסמיכו את פרץ להידבר עם הסיעות האחרות ולמצוא תאריך מועדף לבחירות.

 

בתוך כך נעתרו חברי הכנסת זבולון אורלב (מפד"ל) ויצחק לוי (איחוד לאומי) לבקשתו של פרץ ודחו את ההצבעה על הצעתם לפיזור הכנסת ליום שני בשבוע הבא. הדיון בהצעה צפוי להיפתח היום אולם ההצבעה עצמה - בקריאה טרומית - תידחה.

 

פרץ אמר שהוא מעדיף לפי שעה להמתין עם ההצבעה עד לפגישה עם ראש הממשלה שרון, הצפויה ביום חמישי, ועד לכינוס מרכז מפלגתו, ככל הנראה בשבוע הבא. ללא תמיכת העבודה, אין לאופוזיציה סיכוי לאשר את ההצעה לפיזור הכנסת, ואם זו תיפול - ניתן יהיה להגישה שוב רק כעבור 45 יום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שועל? פרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: ערוץ הכנסת
צפוי מאבק קשה. ברכה
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים