שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקבוצה הדוחה בעולם
  גאידמק קנה חתול פרא בשק מצחין. אולי נידוי מכל מפעל אירופי יהיה עונש ראוי לאוהדי בית"ר הגזעניים

  בית"ר ירושלים היא קבוצת הכדורגל האחת והיחידה בכל העולם, שרבים מאוהדיה מודיעים בריש-גלי שלא יקום ולא יהיה: שחקן ערבי לא ישחק בקבוצתם ויהי-מה. ואם הבעלים החדשים לא ישעה לאזהרותיהם, הם יכריזו מלחמה על קבוצתם האהודה, כי בצירוף עבאס סואן הם רואים "הכרזת מלחמה" עליהם - ובמלחמה כמו במלחמה.

   

  אני משער שיש עוד קבוצות בעולם שאינן כוללות בצוות שלהן שחקנים ממוצא לאומי, דתי, או עדתי אחר - יהודים למשל.

   אבל אלו לפחות מתביישות בעצמן, ועל כן גם מנסות להצניע את התנהלותן הגזענית; מכל מקום, הן אינן חושפות אותה לעיני כל, ונמנעות מלהכריז עליה בפומבי. ניתן גם להניח שבמדינות מסוימות, המתוקנות שביניהן, מדיניות של "אחרים החוצה" היא בלתי חוקית ונותנים עליה את הדין. בבית"ר אפילו לא מתביישים. הדגל השחור מורם לצד הדגל הצהוב, והוא מתנוסס מעל למדיניות בלתי חוקית, ולמצער - בלתי מוסרית, מקוממת ודוחה בעליל. בית"ר ירושלים, בשל אוהדיה (לא כולם, לא כולם), היא איפוא הקבוצה הכי מגעילה בעולם.

   

  ארקדי גאידמק מבין היטב לאיזה בור ספיגה הוא נפל. בלאו הכי מאשימים אותו באירופה שהוא נותן חסות לקבוצה לאומנית, גזענית, שהקהל שלה שונא ערבים רק משום שהם ערבים, ואפילו שחקן הנבחרת הלאומית של ישראל הוא "אישיות בלתי רצויה" באיצטדיון הירושלמי. הרושם שנוצר ביומיים האחרונים הוא שגאידמק מתלבט - אוי לו מיצרו ואוי לו מיוצרו, אוי לו אם יזמין את עבאס סואן - גולם האוהדים המכוער יקום עליו - ואוי לו אם ידחה אותו, ואז יוכתם גם הוא עצמו בכתם הגזענות.

   

  אולי אני ממהר לחשוד בכשרים, אבל לי נדמה שהבעלים עומד לסגת, לבטל את דעתו מפני דעת האוהדים, אם בכלל מדובר ב"דעת" ולא בייצר נחות ופרימיטיבי. אם כך באמת יקרה, מן הראוי יהיה להמליץ לפיפ"א שתנדה את בית"ר ירושלים, וגם אם מקומה בליגה יזכה אותה בהשתתפות במפעל אירופי כלשהו, גם אז לא תוכל לשחק על-פי התקנון של ארגון ספורט בינלאומי מכובד: המנדים ינודו, והמחרימים יוחרמו.

   

  קרוב לוודאי שגאידמק לא יודיע במפורש על פסילתו של עבאס. מן הסתם יפרסמו בעוד כמה ימים שהשחקן מסכנין איננו

  מתאים, ו"הצוות המקצועי" לא ממליץ ברגע זה על צירופו - אך ורק מטעמים מקצועיים מובהקים, כמובן. הדלת לשחקן ערבי לא תינעל סופית, והיא תישאר כביכול פתוחה לעתיד לבוא - ולאו דווקא לעבאס סואן. שלא יעבדו עלינו, אנחנו נבין היטב את משמעות הדברים בפועל. אנחנו לא מטומטמים, גם לא אוהדי בית"ר; הם יוכלו לקפל את הדגל השחור שהרימו ולאפסן אותו עד להודעה חדשה, שלעולם לא תבוא - גם שחקן ערבי אחר לא יבוא.

   

  כולי תקווה שדבריי אלה יתורגמו לגאידמק - לצרפתית, לאנגלית או לרוסית. בכל שפה זה נשמע בדיוק אותו דבר, כפי שהבטחתו שלו "להתחשב ברצון האוהדים" נשמעת ומובנת גם היא בכל השפות. למה להתחשב ב"רצון האוהדים", אם הם מתעקשים להפוך את עצמם ואת קבוצתם למצורעים של עולם הכדורגל?

   

  שמתי לב, שאת גאידמק השאירו לבד במערכה. אפילו מי שהביא אותו לבית"ר, אהוד אולמרט, ממלא פיו מים במקום לירוק אותם בפרצופה של הגזענות. למה לאולמרט ולעמיתיו לסבך את עצמם, ועוד בתקופה כה רגישה? במקום לסגת מההתחייבות לבני סכנין ולעבאס סואן, יטיב גאידמק לעשות אם ייסוג מהתחייבויותיו לבית"ר ירושלים. מי שמכר לו את בית"ר לא הציג לו את הסחורה כפי שהיא - פגומה ונגועה - ובעצם הוא קנה חתול בשק. גאידמק לא יכול היה לדעת שהחתול הוא פרא והשק מעלה צחנה.

   

  ח"כ יוסי שריד, מרצ-יחד

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים