שתף קטע נבחר

שרון לחרדים: בליכוד היו רוצים שאחזור כבר לחווה

רה"מ נפגש עם חברי דגל התורה, והם קראו לו לא לפרוש מהליכוד. שרון הפתיע ורמז: "יש לי הרגשה שהם ישפיעו על החלטתי". שרון גם התלוצץ על כך שבליכוד כבר היו רוצים שיחזור לחווה ויטפל בחיות: "אתם יודעים איך שמים פרסות לסוסים?" שאל אותם שרון, וגפני השיב: "לא, אנחנו רק קיבלנו בעיטות"

לקראת הבחירות המתקרבות - התחממות ביחסי שרון והחרדים: ראש הממשלה נפגש היום (א') עם חברי סיעת דגל התורה כדי לדון עמם על תאריך מוסכם לבחירות, והתלוצץ שבליכוד היו כבר רוצים לשלוח אותו בחזרה לחווה, כדי שיטפל במשק שלו. "אתם יודעים איך שמים פרסות לסוסים?" צחק שרון, וגפני השיב: "לא, אנחנו רק קיבלנו בעיטות מסוסים".

 

יו"ר סיעת הליכוד, גדעון סער, שנכח גם בפגישה שאל: "לא כואב לסוס?" ושרון השיב: "אם אתה יודע באיזו זווית לעשות את זה, זה לא כואב".

 

רביץ המשיך להתלוצץ ואמר: "יש לך הרבה תיקים פנויים, לא היה מזיק לי לטפל בשיכון, אתה השר, אני הסגן".

 

לדברי רביץ וגפני, המכירים את שרון היטב וישבו עמו שעות רבות, נראה כאילו שרון עדיין מתחבט באמת, וטרם החליט על עתידו הפוליטי.

 

בהמשך, התפנתה החבורה לשיחה מעט רצינית יותר, בה טענו רביץ וגפני בפני שרון כי עליו לזנוח את המחשבה על פרישה. רביץ אמר לו: "אתה צריך להישאר בליכוד למרות שהפכת למותג". גפני שיבח אותו: "אתה אדם שלוקח אחריות, אין לך מתחרים בכך, למרות שנפגענו מהממשלה שלך".

 

שרון השיב: "יש לי הרגשה ששני האנשים הנכבדים האלה ישפיעו על החלטתי".

 

גפני אמר שמבחינתו "לא קרה דבר שמצריך הליכה לבחירות מוקדמות". הוא הוסיף כי "יש לי הרבה שעות שרון, ובמהלך כל השיחה ניסיתי לגלות לאן פניו מועדות. רה"מ לא ידע להשיב ולפי הכרותי עמו, הוא באמת טרם החליט".

 

מאוחר יותר פגש ראש הממשלה את שלושת חברי אגודת ישראל, וייפגש גם עם חברי המפד"ל. החרדים הודו לשרון על החלטת הממשלה כי מעתה המועצות המקומיות מחויבות להעביר למועצות הדתיות 60 אחוז מהתקציב הדרוש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. "איך שמים פרסות לסוסים?"
צילום: רויטרס
אתר הכנסת
גפני. "רק קיבלנו בעיטות"
אתר הכנסת
מומלצים