שתף קטע נבחר

הפרקליטות: לפתוח בחקירה נגד "יש גבול"

בפרקליטות הורו למשטרה לפתוח בחקירה בעקבות מכתב תלונה שהגיע ליועמ"ש, לפיו פרסמה תנועת "יש גבול" כרוז ובו היא מציעה כסף למי שיסרב לשרת בצה"ל. בתנועה אומרים: "ההחלטה תמוהה, מעולם לא פרסמנו כרוז כזה"

חקירה נגד "יש גבול": המשנה לפרקליט המדינה עורך דין שי ניצן, הורה היום (א') למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד התנועה. לפי מכתב תלונה שהגיע ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז ופרקליט המדינה, ערן שנדר, פרסמה "יש גבול" כרוז ובו היא מציעה כסף למי שיסרב לשרת בצה"ל.

 

החקירה תיפתח בחשד להסתה להשתמטות ואי ציות. יצוין כי בימים שלפני תוכנית ההתנתקות, נפתחה חקירה דומה דווקא נגד ארגון שהציע תמיכה כספית לחייל שיסרב להשתתף בתוכנית ההתנתקות.

 

בתנועת "יש גבול" אמרו הערב כי ההחלטה לפתוח בחקירה תמוהה מכיוון שמעולם לא פרסמו כרוז המציע תמיכה כספית למי שיסרב לשרת. "מודעה כזאת היא בניגוד לעמדה שלנו ובניגוד לפרקטיקה של התנועה", אמר ל-ynet ישי מנוחין, דובר התנועה.

 

לדבריו, "אני אשמח לראות את המודעה. זה מוזר מאוד. אני מכיר את כל המודעות שמוציאה התנועה ולא מוכרת לי שום מודעה כזאת, בעיקר משום שזה מנוגד לעקרונות שלנו".

 

מנוחין הוסיף כי היום פסק בית משפט השלום בירושלים שעל המדינה לשלם לו ולפעיל נוסף בתנועה הוצאות משפט בסך 3,000 שקלים לאחר שהשניים זוכו מכתב אישום שהוגש נגדם.

 

כתב האישום הוגש בעקבות השתתפותם בהפגנה בלתי חוקית שנערכה בחודש אוקטובר 2000 בדרך חברון בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
עו"ד ניצן. בגלל הכרוז
צילום: זום 77
צילום: אלי גוז'נסקי, יש גבול
הפגנת תמיכה בסרבנים (ארכיון)
צילום: אלי גוז'נסקי, יש גבול
מומלצים