שתף קטע נבחר

אירופה: מוצרי חלב לתינוקות של נסטלה הורדו מהמדף

הרשויות באיטליה ציוו להוריד מהמדפים כ-30 מיליון ליטר מוצרי חלב לתינוקות של ענקית המזון השוויצרית נסטלה, לאחר שנמצא כי המוצרים באו במגע עם חומר מזהם שנמצא באריזות. מנסטלה נמסר כי המוצרים יוסרו מהמדפים גם בצרפת, ספרד ופורטוגל

ענקית המזון השוויצרית נסטלה מורידה מהמדפים מוצרי חלב לתינוקות באיטליה, צרפת, ספרד ופורטוגל, לאחר שנמצא כי המוצרים באו במגע עם חומר שמשמש בייצור אריזות. על כך נמסר היום (ג') מהחברה.

 

סוכנות הידיעות האיטלקית Ansa דיווחה הבוקר כי הרשויות באיטליה ציוו להוריד מהמדפים כ-30 מיליון ליטר מוצרי חלב לתינוקות של ענקית המזון השוויצרית נסטלה, לאחר שפסקו כי אינם ראויים לצריכת בני אדם. חברי יחידת הביטחון המיוחדת נפרשו ברחבי המדינה מצויידים בצווים להחרמת המוצרים. לטענת נסטלה, הכמות שהורדה מהמדפים באיטליה היתה נמוכה בהרבה, והסתכמה ב-2 מיליון ליטר בלבד, ובמדינות אחרות הכמות שהוחזרה היתה נמוכה משמעותית.

 

הרשויות באיטליה מסרו לסוכנות הידיעות כי כמעט כל מוצרי החלב לתינוקות שמשווקת נסטלה באיטליה "באו במגע עם חומר מזהם שנמצא באריזה". החרמת המוצרים בוצעה בהוראת התובע הציבורי באסקולי, שחוקר את המקרה. מותגי התינוקות של נסטלה שהוחרמו היו Mio, Mio Cereali, נידינה 2 ונידינה 1.

 

החטיבה האיטלקית של נסטלה מסרה אתמול בהודעה כי החליטה להוריד מהמדפים את כל המוצרים שציינו הרשויות, המכילים את החומר ITX (איזופרופילתיוקסנתון) שמשמש בייצור האריזות. נסטלה טוענת כי החומר שנמצא במוצרי החלב לתינוקות אינו מהווה סכנה בריאותית. החברה מסרה עוד כי בעקבות המקרה החלה ליישם תהליך אריזה חדש, שיימנע את הזיהום.

 

הרשויות באיטליה מסרו כי טרם נקבע האם החומר המזהם הוא רעיל או לא, אך הבדיקות העלו כי הוא שינה את הרכב המוצרים, ולכן הוחלט על הסרתו מהמדפים.

 

ביוני השנה נאלצה נסטלה להוריד מהמדפים בסין אבקות חלב לתינוקות לאחר שנמצא בהן ריכוז גבוה של יוד, העלול, בין השאר, לגרום להגדלה של בלוטת התריס. בעקבות הפרשה הודיע מנכ"ל נסטלה סין מו לי כי החברה מתנצלת בפני הצרכנים על אבקת החלב ש"לרוע המזל" הכילה יוד וסטתה מתקני הבטיחות הנהוגים במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוצרי החלב לתינוקות יורדים מהמדפים
מומלצים