שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בית ליסין ותיאטרון ב"ש יאמצו הפקות צעירות
  הפקת הגמר של תלמידי שנה ג' בסטודיו של יורם לוינשטיין ושתי הצגות שעלו במסגרת פסטיבל "פותחים במה" יוצגו במסגרת הרפרטואר הקבוע של התיאטרונים

  תיאטרון בית ליסין ותיאטרוןב"ש יאמצו הפקות צעירות כחלק מרפרטואר העונה הקרובה. בשני התיאטרונים מדברים על ניסיון למצוא את "הדבר הבא" בין היוצרים, הבמאים והשחקנים.

   

  בתיאטרון ב"ש תיכנס לרפרטואר "לא על זמירים", הפקה על פי מחזהו של טנסי וויליאמס שהוצגה בבכורה ישראלית כפרויקט גמר של תלמידי שנה ג' בסטודיו

  לאמנויות התיאטרון של יורם לוינשטיין. "לא על זמירים", ממחזותיו המוקדמים של וויליאמס, נכתב בשנת 1938, נשכח במשך שנים ונתגלה על ידי השחקנית ונסה רדגרייב שהביאה אותו לתיאטרון הלאומי הבריטי אשר הציג אותו בבכורה בשנת 1998. מחזהו של וויליאמס תורגם לעברית על ידי רבקה משולח בבימויו של רועי הורוביץ. את המחזה, המבוסס על סיפורם האמיתי של אסירים בבית כלא אמריקני, מלווה מוזיקה מקורית שכתב במיוחד להפקה דניאל סולומון. צוות שחקני ההפקה הישראלית המקורית יתוגבר בעמוס לביא ואסתי קוסוביצקי, משחקניו הוותיקים של תיאטרון באר שבע, שיופיעו בתפקיד מנהל הכלא ואמו של אחד האסירים. "לא על זמירים" היא הפקת הסטודנטים השנייה שזוכה לאימוץ על ידי תיאטרון באר שבע. קדמה לה "המדריך לחיים הטובים" שכתבה וביימה יעל רונן במסגרת החוג לתיאטרון בסמינר הקיבוצים.

   

  תיאטרון בית ליסין החליט לשלב ברפרטואר העונה החדשה שתי הפקות של יוצרים צעירים שנוצרו במקור עבור פסטיבל "פותחים במה" שהתקיים בחודש אוגוסט. החל מחודש פברואר יוצגו בתיאטרון "החולה ההודי" מאת רשף לוי ובבימויו של אלון אופיר ו"יומנים" מאת אורן יעקובי ובבימויה של קארין סיגל, שזכו במסגרת "פותחים במה" להצלחה רבה. שתי ההצגות יועלו באותה המתכונת כפי שהוצגו בפסטיבל על אותו צוות השחקנים שכלל ב"החולה ההודי" את אושרי כהן, גילת אנקורי, שלמה וישינסקי ויורם טולדנו, וב"יומנים" את אפרת בוימולד, מאיה מעוז, שמעון מימרן ותם גל. בבית ליסין מקווים לשחזר את הצלחת "מקווה", מחזה שנחשף לראשונה במסגרת פסטיבל הקריאה, הופק לתיאטרון וזכה בתואר הצגת השנה בשנת 2004.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי דסה
  אושרי כהן וגילת אנקורי ב"החולה ההודי"
  צילום: אלי דסה
  לאתר ההטבות
  מומלצים