שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחול ישראלי עכשווי - גם בירושלים

  אירועי "מחול שלם" המתקיימים זו השנה השלישית בבבירה מנסים לשבור את ההגמוניה של ת"א

  אירועי "מחול שלם" המתקיימים זו השנה השלישית במרכז ז'רר בכר בירושלים יפרשו גם הפעם בפני הקהל והיוצרים בבירה תמונת מצב של המחול הישראלי העכשווי. השנה ישתתפו באירועים שיתקיימו בימים ד' וה' (7-8 בדצמבר) יוצרים עצמאיים וקבוצות מחול שיציגו קטעים מתוך עבודות שהועלו במסגרות שונות במרכז הארץ בהן "הרמת מסך", "מחול לוהט" ו"אינטימדאנס".

  צילום: אייל לנדסמן

   

  בכל אחד מהערבים יוצגו חמש עבודות בהן סולו מתוך "Love" של שרון אייל בביצוע טליה פז; טריו מתוך יצירתו של סהר עזימי "כשהרצל אמר"; צפירה שטרן-אסל בקטע מתוך "קולוסטרום"; דואט מתוך "רגעים גנובים" של מימי רץ-ויזנברג; סולו של נדר רוסנו מתוך "געגועים"; קוורטט מתוך יצירתה של רננה רז "רפאים"; דואט מתוך "קו-וריאנס" של ניב שיינפלד ודואט מתוך "אומרים יש" של רובי אדלמן. עוד יוצגו קטעים מתוך "ורטיגו והיהלומים" שיצרה נעה ורטהיים ללהקת ורטיגו ו"חדיר" שיצר אמיר קולבן עבור להקת "קומבינע".

   

  הרקדן והכוריאוגרף רובי אדלמן, מיוזמי הרעיון בשיתוף עם הרקדניות והכוריאוגרפיות עפרה אידל-ליפשיץ וצפירה שטרן-אסל, אומר כי הרעיון מאחורי "מחול שלם" הוא לתת מענה לצרכים בסיסיים שחסרים לקהל וליוצרים בבירה. אדלמן שהחל את דרכו בסדנת המחול בגעתון והמשיך לאקדמיה למחול ברוטרדם, עובד מזה שנים כיוצר עצמאי שעבודותיו הוצגו בישראל ומחוצה לה.

   

  "יש לא מעט יוצרים בתחום המחול שהחלו את דרכם בירושלים, יצאו ממנה החוצה וכשחזרו אליה לא מצאו את מקומם", אומר אדלמן, "מרכז המחול הישראלי הוא בתל אביב וברגע שאתה מחליט למרות זאת לעבוד בפריפריה, אתה נתקל במחסור בתשתית.

  במקום להתעסק ביצירה אתה הופך לאדמיניסטרטור והרצון שלנו הוא לבנות פורמט ירושלמי שיאפשר בסופו של דבר פסטיבל מחול בירושלים. כרגע אנחנו מציגים טעימות מתוך עבודות עכשוויות שהוכיחו את עצמן. בסופו של דבר הכוונה לייצר תשתית יצירה ירושלמית וזה אומר חללי עבודה נגישים ליוצרים שבוחרים לעבוד בירושלים".

   

  בעיית אולמי חזרות ליוצרים בתחום המחול קיימת גם בת"א, אך בולטת לא פחות בירושלים. "רקדנים ויוצרים בתחום המחול בירושלים לא יודעים איך נראית רצפת מחול, אני מדבר על צרכים בסיסיים לעבודה. חשוב לנו למלא את השלבים החסרים בירושלים בין הרקדן הפשוט ועד שלב הלהקה, מרמת הפרויקט הבודד דרך הליווי האמנותי שיאפשר לעבודות חשיפה ראויה. אנחנו רוצים לאפשר לאנשים בשלבים השונים של ההתפתחות היצירתית בסיס לעבודה".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אייל לנדסמן
  מתוך "קו-וריאנס" של ניב שיינפלד
  צילום: אייל לנדסמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים