שתף קטע נבחר

צורב Philips DVDR - 16STK

צורב ה-DVD החדש של חברת Philips עבד מצוין גם על-גבי דיסקים זולים, ועמד יפה במהירות הנקובות במקרים שבדקנו

צורב ה-DVD החדש של חברת Philips מגיע עם כבל ותוכנה, המאפשרים להמיר קלטות וידאו ישירות לדיסק DVD. הצורב הוא פנימי, דו שכבתי (Double Layer), המאפשר אחסון של עד 8.5 גיגהבייט (על-גבי דיסק מתאים, יקר יותר). הצורב תומך גם ברוב שאר הפורמטים של הצריבה (DVD-RW, DVD-R, DVD+RW, DVD+R, CD-RW, ו-CD-R), במהירויות גבוהות.

 

הצורב עבד מצוין גם על-גבי דיסקים זולים, ועמד יפה במהירות הנקובות במקרים שבדקנו. על-גבי דיסק DVD רגיל (4.7 גיגהבייט) ניתן להקליט עד כשעתיים באיכות רגילה (SP), וכפול מכך בדיסק דו שכבתי.

 

עם הערכה מגיע גם כבל USB 2.0, שיכול להתחבר לווידאו בחיבורים RCA או S-Video. בנוסף ישנה תוכנת המרה, בשם Digital Converter 1.01 של חברת NewSoft (ישנה כבר גירסה 1.02, שניתן להורידה בקלות בעזרת כפתור Live Update המצוי בתוכנה. הגירסה החדשה מאפשרת גם צפייה בסרטי DVD בעזרת תוכנת Presto! DVD וקידוד טוב יותר).

 

דרישות מערכת גבוהות

 

התוכנה תאפשר לכם לבצע את ההמרה, וגם מכילה ומתקינה את הדרייברים המתאימים לכבל המתאם. DC המגיעה בערכה מיועדת לעבוד רק עם צורב Philips. תוכנה נוספת המגיעה עם הצורב היא תוכנת הצריבה המוצלחת של Nero בגרסה 6, המשמשת (בין השאר) גם לצריבה.

 

דרישות המערכת גבוהות יחסית; נדרש מעבד פנטיום 4 2.0 גיגהרץ או מקביל אליו, מקום רב על הדיסק הקשיח (300-500 מגהבייט להתקנה, ו-9 גיגהבייט לצריבת סרטים ארוכים), וחיבור USB 2.0, שמשום מה שכחו לכתוב על הקופסה (למי שאין – ניתן לרכוש כרטיס USB 2.0 בממשק PCI לרוב המחשבים מהשנים האחרונות, בעלות של כ-100-150 ש"ח).

 

תוכנת ההמרה Digital Converter לא מוכנה לעלות אם אין ברשותכם USB מהיר. לגבי מהירות המעבד – הצלחנו לבצע המרות גם על מחשב מעט חלש יותר, אך בכל-זאת כדאי להתקרב ואפילו לעבור את דרישות המינימום.

 

אם אין ברשותכם צורב, או שאתם מעונינים לשדרג לצורב דו שכבתי, ויש לכם קלטות רבות שאתם רוצים להמיר לפורמט DVD - מדובר בפתרון מעולה. עם הצורב מקבלים כבל ותוכנה שעושים את ההמרה עצמה, שעולים כ-250 ש"ח באתר החברה, לפני משלוח. אם נוסיף לזה את Nero 6 נקבל ערכה משתלמת מאוד.

 

לסיכום: חבילת חומרה ותוכנה טובה מאוד, בעיקר למי שאין צורב DVD

 

יתרונות: נוח להמרה מוידאו לDVD-, צורב דו-שכבתי איכותי

 

חסרונות: דרישות מערכת גבוהות, לא ניתן להעביר את הקלטות לדיסק הקשיח או לצורב אחר, לא ניתן לערוך את הקלטות

 

מחיר: כ-800 שקלים

 

ציון:

 

מפרט טכני:

 

  • הצורב: פנימי
  • ממשק E-IDE ATAPI, דו שכבתי (Double Layer),
  • Buffer בגודל שני מגהבייט
  • פורמטים נוספים של צריבה: DVD-RW, DVD-R, DVD+RW, DVD+R, CD-RW, ו-CD-R
  • מהירויות צריבה DVD+-R x16, DVD+R Dual-Layer x8, DVD-R DL x4, DVD+RW x8, DVD-RW x4, CD-R x48, CD-RW x32
  • תכונות נוספות: מגיע עם כבל USB 2.0, תוכנת המרהDigital Converter ותוכנת צריבה Nero
  • דרישות מערכת: פנטיום 4 2.0 גיגהרץ (או דומה), מערכת הפעלה Windows XP SP2, עם USB 2.0 ו-300 מגהבייט פנויים על הדיסק הקשיח (עדיפות ל-500 מגהבייט פנויים), כדי לצרוב סרטים צריך תשע גיגהבייט פנויים, 256 מגהבייט פנויים

 

מדריך זה פורסם בגיליון נובמבר של netמגזין. לחצו כאן להזמנת מנוי היכרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צורב Philips DVDR - 16STK
צילום: נט מגזין
מומלצים