שתף קטע נבחר

Pinnacle Studio DV 9.0 SE

Pinnacle ידועה בעיקר בתוכנת עריכת הווידאו הטובה Studio, אולם החברה מייצרת גם פתרונות חומרה, בעיקר כאלה הקשורים לעריכת וידאו, כמו כרטיס עריכת הווידאו Pinnacle Studio 9.0

Pinnacle ידועה בעיקר בתוכנת עריכת הווידאו הטובה Studio, אולם החברה מייצרת גם פתרונות חומרה, בעיקר כאלה הקשורים לעריכת וידאו, כמו כרטיס עריכת הווידאו Pinnacle Studio DV 9.0 SE.

 

כרטיס עריכת הווידאו, בממשק PCI, כולל חיבור FireWire, כניסה ויציאה מסוג Composite (כלומר RCA – הכבלים המפוצלים והצבעוניים של הוידאו), וכניסה ויציאה מסוג S-Video. נוסף על כך, צורף גם כבל FireWire וכבל לחיבור מצלמה לכרטיס קול, אך בלי כבל S-Video.

 

התוכנה המצורפת היא התכונה המוצלחת לעריכת וידאו Pinnacle Studio 9.0, ובנוסף הגיע גם דיסק DVD עם תוספות שונות.

 

תוכנת עריכת הווידאו עובדת בשלושה שלבים פשוטים; בראשון תוכלו לייבא את סרט הווידאו מהמצלמה או ממכשיר הווידאו שלכם, בשלב השני תוכלו לערוך את הסרט. שם תוכלו להסיר חלקים, לחבר אחרים, להוסיף אפקטים ועוד. בשלב השלישי ניתן פשוט לצרוב את הסרט שיצרתם, או לשמור אותו על הדיסק הקשיח שלכם.

 

בסך הכל מדובר בערכה מוצלחת, אך עם לא מעט בעיות. את הדרייבר ניתן להתקין רק דרך התוכנה, ולכן כדאי קודם להכניס את הכרטיס, ורק אחר-כך להתקין את התוכנה – אשר תעדכן את הדרייבר. כשעשינו זאת בסדר הפוך, מערכת ההפעלה זיהתה את הכרטיס רק לאחר עדכון מהאינטרנט.

 

בעיות בהמרה

 

כמו כן נתקלנו במספר בעיות בהמרה ממכשיר וידאו. הסרט, למשל, הפסיק לעבור למחשב לאחר זמן מה או שהסאונד – המגיע מכרטיס הקול – לא היה מסונכרן עם התמונות. רוב הבעיות נפתרו לאחר מספר ניסיונות או התקנה מחדש. לא מעט משתמשים התלוננו שהבעיות החלו כשעברו ל-SP2 של Windows XP. גם התקנת התוכנה (הארוכה מאוד) לא חפה מבעיות – היא נתקעה באמצע והיינו צריכים להתקינה מחדש.

 

מי שלא מכיר את תוכנת Studio, ייאלץ לקחת את הזמן וללמוד אותה, אך לאחר שישלוט בה – ייהנה מאוד מביצועיה. בחו"ל כבר יצאה גירסה 10, אך רוב המשתמשים יכולים להסתפק בגירסה 9.

 

לסיכום: מי שמעוניין ויכול לבצע התאמות לכרטיס ייהנה מחבילה זולה ותוכנת עריכת וידאו טובה מאוד

 

יתרונות: ערכה זולה, תוכנת Studio המפורסמת לעריכת וידאו, ניתן להעביר את הקלטות לדיסק הקשיח (ואחר-כך לצרוב), ניתן לערוך את סרט הווידאו לאחר ההעברה למחשב

 

חסרונות: לכרטיס יש בעיות תאימות, התקנת התוכנה נתקעה לנו, לא מגיע עם כבל S-Video

 

ציון:

 

מחיר: לחצו כאן להשוואת מחירים בערוץ הקניות של Ynet

 

מפרט טכני

 

  • כרטיס לעריכת וידאו בממשק PCI,
  • כניסה ויציאה מסוג Composite (כלומר RCA – הכבלים הצבעוניים של הוידאו),
  • כניסה ויציאה מסוג S-Video,
  • חיבור FireWire,
  • כבל FireWire,
  • כבל לחיבור מצלמה לכרטיס קול,
  • תוכנת Studio 9 ודיסק עם תוספות

 

מדריך זה פורסם בגיליון נובמבר של netמגזין. לחצו כאן להזמנת מנוי היכרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Pinnacle Studio DV 9.0 SE
צילום: נט מגזין
מומלצים