שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תואר ד"ר כבוד יוענק ליוסי בנאי
  אוניברסיטת בן גוריון תעניק לבנאי את תואר הכבוד על פועלו ותרומתו לתרבות הישראלית

  אוניברסיטת בן גוריון תעניק בשבוע הבא לחתן פרס ישראל, השחקן יוסי בנאי, תואר ד"ר לשם כבוד בפילוסופיה. התואר יוענק לבנאי ביום רביעי, 7 בדצמבר, במסגרת יום העלייה השנתי לקברו של דוד בן גוריון. התואר מוענק לבנאי על תרומתו יוצאת הדופן לתרבות הישראלית. נשיא האוניברסיטה היוצא, פרופסור אבישי ברוורמן, אמר: "התואר מוענק מתוך הערכה לאדם יוצר המבטא אנושיות עמוקה בכל תחומי אמנותו – זמר וקריין, במאי, כותב שירים ומספר סיפורים ומעל לכל שחקן תיאטרון נפלא".

   

  בנאי פנה למשחק בעקבות אחיו הבכור, יעקב ושירת במחזור הראשון של להקת הנח"ל בשנת 1951. לאחר שחרורו למד בבית הספר למשחק של "הבימה" ובמהרה השתלב בהפקות התיאטרון. בתחילת שנות השישים העלה ביחד עם רבקה מיכאלי את התוכנית "ילדות קשה" שהונצחה באלבום בשנת 1968 העלה עם אילי גורליצקי את תוכנית הבידור "חכמים בלילה" מאת ובבימויו של ניסים אלוני. גם הפקה זו הונצחה באלבום שכלל את השירים "תישן חמודי תישן" ו"איך את נראית".

   

  לאחר תקופה בה שהה בפריז הפך בנאי לאחד המובילים ב"העלאת" הזמר הצרפתי לארץ. שירים מתורגמים שולבו במופעים "תל אביב הקטנה" ו"יוסיחזקיונה" ו"ילדות קשה" ובשנת 1969 העלה את "אין אהבות שמחות", תכנית שלמה שהוקדשה לשיריו של ברסאנס.

   

  שירים מתורגמים של ברסאנס ויוצרים דוברי צרפתית כמו ז'אק ברל, ברברה וז'ורז מוסטקי הופיעו באלבומיו השונים. בשנת 1972 עודדה אותו נעמי שמר לכתוב ומה שנולד היה "ספירת מלאי" ללחן של שמר ומילים של בנאי. באלבום "מאזן אהבות" שיצא בשנת 1976 כתב בנאי את כל מילות השירים ללחנים של יאיר רוזנבלום.

   

  בנאי הוציא עד היום כעשרים אלבומים ושיריו מופיעים בעשרות אוספים ואלבומים נוספים. הוא שיחק בתיאטרון הבימה, תיאטרון העונות, באהל, בית ליסין, התיאטרון העירוני חיפה והקאמרי של תל אביב והשתתף בסרטים רבים. בין הספרים שכתב היו "מסיפורי אברהם סוראמלו", "כשאמא שלי היתה מלכה – סיפורים לא ארוכים בשורות קצרות" ו"אני שר להעביר את הזמן" שיצאו בהוצאת "זמורה ביתן".

   

  בשנת 2003 יצא בנאי במופע יחיד חדש בשם "מרוב אהבה" שזכה להצלחה רבה. השנה יצא לאור מארז תקליטורים של בנאי מקריא את התנ"ך. תואר הכבוד יוענק לבנאי בקמפוס האוניברסיטה בנוכחות שמעון פרס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים