שתף קטע נבחר

עמית הצטרף לעבודה; נערכים לפרישת פרס

במפלגת העבודה של עמיר פרץ נערכים לפרישת "הזקן", המנהיג לשעבר שמעון פרס, שחזר מברצלונה וצפוי להודיע בקרוב רשמית על החלטתו. במסיבת עיתונאים לרגל צירופו של הרכש החדש, ניצב בדימוס אריה עמית, סירב פרץ בעקשנות לומר האם התאכזב מצעדו של פרס וחלק שבחים דווקא לאהוד ברק. מיליונר האינטרנט אבי שקד הודיע על הצטרפותו למירוץ בעבודה

שמעון בדרך החוצה: שמעון פרס נחת אחר הצהריים (יום ד') בנמל התעופה בן גוריון לאחר ביקורו בברצלונה שבספרד. פרס צפוי להודיע הערב ב-20:00 על החלטתו בנוגע לעתידו הפוליטי. פרס ביקר בברצלונה, שם נכח במשחק ראווה ב'קאמפ נואו' שמטרתו היתה "לקדם את השלום ולקרב בין לבבות הישראלים והפלסטינים".

 

בצהריים סירב יו"ר המפלגה, ח"כ עמיר פרץ, לומר אם יהיה מאוכזב לנוכח פרישתו של פרס.

 

צילום: ירון ברנר

 

במסיבת עיתונאים בבית המפלגה בתל אביב, לרגל הצטרפותו של שחקן חיזוק נוסף, ניצב בדימוס אריה עמית לעבודה, אמר פרץ: "אני מקווה מאוד ששמעון פרס ישאר חלק מתנועת העבודה. עשיתי כל מאמץ כדי שפרס יהיה חלק מהמהפך הצפוי בישראל. הייתי מאוד רוצה שפרס יהיה חלק מהמהפך. העבודה היא הבית של הסוציאל דמוקרטיה, וכאן ניתן לקדם את השלום".

 

פרץ נשאל על ידי הכתבים, יותר מפעם אחת, האם יהיה מאוכזב אם פרס יעזוב, אך סירב לענות. הוא שמר על שתיקה שניות ארוכות, ולמרות השאלות המציקות - סירב להשיב.

 

עם זאת, פרץ התייחס להרכב רשימת העבודה לכנסת הבאה, ואף זרק מילה טובה על יריבו המר, אהוד ברק. לדבריו, "ברשימת העבודה יהיה מקום לכל החברים שהצטרפו אלינו, וגם לוותיקים. אני מתכוון לעשות הכל כדי שהחברים שאיתנו יהיו בקדמת הרשימה. יש לי פגישה עם אהוד ברק מחר. אני לא פוסל איש. נפגשתי איתו לפני יומיים, ולשמחתי היתה פגישה מאוד טובה. אני מעודד שלא דלף ממנה כלום. לאהוד ברק יש מקום נכבד בהחזרת תנועת העבודה לשלטון".

 

אריה עמית, המצטרף החדש למפלגת העבודה אמר כי לאחר ניצחונו של פרץ בבחירות לראשות העבודה, החליט להפשיל שרוולים ולהצטרף לחיים הפוליטיים. "זה לא סוד שמאז שפרשתי מהמשטרה היו הרבה פנות שאצטרף לפוליטיקה. כל הזמן מצאתי לעצמי תירוצים למה לא. כשעמיר פרץ קדימה והחזיר את הסומק ללחיים של המפלגה, היה ברור שלא אמצא שום תירוץ למה לא לתרום. זה בער בעצמותיי. התרשמתי שאיכפת לו מאנשים ומסבל, והוא יודע איך לטפל בזה".

 

עמית אמר כי היו אליו פניות ממפלגות שונות שרצו שיצטרף אליהן, אולם מבחינתו - הן לא היו אופציה. "היו אליי כל מיני פניות מכל מיני גורמים, אבל הן לא היו רלוונטיות, כי מהרגע שעמיר פרץ קדימה - רציתי לראות עצמי לצידו. אעשה כל מה שאני יכול כדי לסייע לעמיר. אני מאמין בכוחו, ונוכל להצעיד קדימה את החברה".

 

פרץ בירך את עמית על הצטרפותו, וייחס לנוכחותו חשיבות רבה במאבק נגד האלימות בחברה הישראלית. לדברי פרץ, "עם פנייתו, ראיתי שאחת התשובות לנושא הפשע המאורגן והמאבק בפשיעה קיימת. המאבק בפשיעה משתלב עם התפיסות החברתיות שלנו. פשע ואלימות זו מחלה אנטי חברתית. ילדים שחוששים ופוחדים זה לא בריא לחברה. אנחנו מקבלים היום את אחת הדמויות האמינות בציבוריות הישראלית".

 

ועוד מצטרף למירוץ: מיליונר האינטרנט אבי שקד 

 

המיליונר אבי שקד הודיע היום בבית מפלגת העבודה על ההצטרפות הרשמית למירוץ ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. שקד אמר: "אני מיליונר ולא מתבייש בזה, אבל אני קודם כל סוציאליסט ואח"כ מיליונר. למרות כל הכסף שלי אני מאמין שבשביל העתיד של כולנו במדינת ישראל חייבים לפעול דווקא בשביל אלה שאין להם וכדי לעשות זאת החלטתי להתמודד ברשימת מפלגת העבודה לכנסת. אני מאמין כי צמצום הפערים הוא אינטרס גם של אלה שיש להם וכמדע ראשון יש להעלות את שכר המינימום לחמש אלפים שקל בחודש, אסור לנו להתעלם מחוסר השוויון ומתחושת המרמור כי הפערים יתפוצצו לכולנו בפרצוף. זה הזמן להשפיע ורק המצע של מפלגת העבודה יביא למהפך המבוקש".

 

שקד, בן 52 נשוי ואב לשלושה, עם הון מוערך של 400 מיליון דולר. הוא הקים את אתר ההימורים 888, שהפך זמן קצר לאחר השקתו לאחת מחברות ההיי-טק הגדולות והמובילות בעולם בתחום. החברה הונפקה לאחרונה בבורסה בלונדון. שקד הוא חבר במפלגת העבודה זה 24 שנים.

  

"סוניה אמרה לי: תישאר בעבודה"

 

והיו היום גם מי שקראו לפרס לא לעזוב: יורם מרציאנו וארז פרידמן, מראשי תוכמיו ופעיליו של שמעון פרס במפלגת העבודה, קראו לו היום במסיבת עיתונאים בבית המפלגה שלא לעזוב את מפלגת העבודה. בקריאה נרגשת לפרס, אמר מרציאנו: "אני מתחנן, הישאר עימנו. אתה האבא שלנו, ואבא לא עוזב את הילדים לבד. אף אחד לא אמר לך ללכת".

 

מרציאנו סיפר כי אתמול שוחח עם רעייתו של פרס, סוניה, שאמרה לו בסוף השיחה: "תודה לך על כל השנים. הישאר במפלגת העבודה עם עמיר פרץ. מפלגת העבודה היא הבית".

 

פרידמן הוסיף ואמר: "אני נרגש, כי חינכו אותי שיש ערכים ואחרי זה יש מפלגה. איך קורה שבימים שהעבודה גאה לדבר על השלום ועל ערכים חברתיים,

 והעבודה בדרך למהפך - דווקא היום שני אנשים, שמעון פרס ודליה איציק, שהכניסו אותי לפוליטיקה, עוזבים? אני מסתכל לשמעון בעיניים ואומר לו: שמעון, אל תמחוק שישים שנות פעילות. בסוף, יזכרו לך רק את זה. אל תנטוש את המערכה. העבודה תנצח ואתה תהיה בכיר ומורה דרך שלנו".

 

השניים החתימו עשרות פעילי שטח מרכזיים בעבודה וראשי מטות של פרס בהתמודדויות עבר, על מסמך הקורא לו שלא לפרוש. בין היתר נכתב במסמך: "שמעון היקר, מוקיריך ואוהביך אשר הולכים איתך ואחריך במהלך להגשמת חזונך שנים רבות, פונים אליך היום בפניה נרגשת מעומק הלב לא לעזוב את הבית. בביתנו המשותף במפלגת העבודה היום, יותר מכל אנו זקוקים לך איתנו בדרך להגשמת החלום".


פורסם לראשונה 30/11/2005 12:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
פרץ ועמית היום
צילום: ירון ברנר
צילום: רויטרס
פרס. יודיע
צילום: רויטרס
מומלצים