שתף קטע נבחר

מופז: "מוקדם להספיד את הליכוד"

ביום שבו מבשרים הסקרים על עלייה מסוימת בכוחו של הליכוד, מבטיח מופז במפגש פעילים עם תום סיור בשוק התקווה: "יש לי תוכנית לשיקום התנועה". לדבריו, "עמדתי במבחן הכי קשה. הציעו לי בקדימה להיות מספר 2, סגן ראש הממשלה ושר הביטחון - וסירבתי". הוא גם הבטיח "לבדוק איך אפשר באופן חוקי להוציא את הפייגלינים מהליכוד". גם יו"ר העבודה פרץ, שהסקרים מנבאים לו ירידה, יצא לסיור - אבל במדרחוב הירושלמי לא התרגשו יותר מדי

"מוקדם להספיד את הליכוד, יש לי תוכנית לשיקום התנועה. אם ייבחר נתניהו, הרבה חברים יעזבו התנועה ונתרסק. אני אלטרנטיבה". כך אמר היום (ו') שר הביטחון והמועמד לראשות הליכוד, שאול מופז, במפגש עם פעילים בתום סיור בשוק התקווה בתל אביב.

 

"בית לא עוזבים", הוסיף מופז, והסביר: "עמדתי במבחן הכי קשה. הציעו לי בקדימה להיות מספר 2, סגן ראש הממשלה ושר הביטחון - וסירבתי".

 

צילום וידאו: ירון ברנר 

 

"אם נתניהו ייבחר, התנועה הזאת תהיה קטנה מאוד, תנועה שלא תשפיע על סדר היום הלאומי שלנו. זה יביא בסופו של דבר לריסוק הליכוד", תקף מופז את המוביל במירוץ לראשות המפלגה - וירה גם ימינה: "החיבור של הפייגלינים לתנועה עושה לה הרבה נזק. אחד הדברים הראשונהים שאעשה - לבדוק כיצד ניתן באופן חוקי להוציא את הפייגלינים מתוך תנועת הליכוד, ולשמור על האידיאולוגיה האמיתית של הליכוד, שזה ימין מתון שמכוון למרכז המפה הפוליטית של מדינת ישראל". 

 

בראשית הסיור קרא שר הביטחון למתפקדי הליכוד להגיע לקלפיות ב-19 בדצמבר ולהצביע. "מדובר במאבק על דמותה של התנועה שלנו ועל עצם

קיומה", אמר. לדבריו, "על הליכודניקים האמיתיים לבוא ולהצביע למען תנועה לאומית מתונה ודרך חברתית. אסור שנהפוך לתנועה פייגליניסטית קטנה ושולית".

 

מופז הוסיף כי "אם רוצים רוב יהודי, צריך 3 דברים: להעדיף דמוגרפיה על פני גאוגרפיה, עידוד עלייה ותמיכה במשפחות ברוכות ילדים. מה שעשו עם הקצבאות זה בדיוק ההיפך ממה שצריך".

 

מופז הוסיף ל-ynet, כי "אם נתניהו ייבחר, התנועה תהיה קטנה ושולית. צריך לדאוג להוציא את הפייגלינים מהליכוד כי הם מייצגים ערכים ימנים קיצוניים".

 

בסקרים שפורסמו בסוף השבוע מגיעה מפלגתו של אריאל שרון לשיא חדש של 39 מנדטים, והליכוד עולה ל-13 , בהשוואה ל-10 בשבוע שעבר. ש"ס מקבלת בסקר 10 מנדטים, שינוי 5, מרצ 5, האיחוד הלאומי 5, יהדות התורה 5, ישראל ביתנו 4, והמפד"ל 3 מנדטים.

 


מופז מסייר בשוק (צילום: ירון ברנר)

 

בסקר שבדק את הרכב הרשימה, מופיע מופז (אם לא יזכה בראשות התנועה) במקום החמישי, עם 70% תמיכה. על פי הסקר, זוכה גדעון סער במקום הראשון (80%), אחריו דני נווה (74%), עוזי לנדאו (72%) וראובן ריבלין (71%).

 

פרץ בירושלים: "נהנה לנצח את הסקרים"

 

מופז הוא לא המועמד היחיד שיצא היום "להרגיש את הרחוב". יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ יצא לסיור במדרחוב בירושלים, אחד המקומות המרכזיים בעיר שרק שוק מחנה יהודה מתחרה בו על הפופולאריות.

 

נוכחותו של המועמד לראשות הממשלה בלב העיר לא עוררה התרגשות יתרה במדרחוב. פרץ יכול רק להתנחם בעובדה שאם לא נשמעו קריאות שמחה והתרגשות רמות, הרי שגם השמצות וקריאות בוז לא אפיינו את הסיור.

 


פרץ מסייר במידרחוב. צילום: יואב גלאי

 

פרץ הגיע חמוש בצלמים, פעילי מפלגת העבודה ובעיקר - טבעת מאבטחים שהקיפה אותו כל עת. זו גם הסיבה לכך שרוב התושבים הירושלמים הצליחו רק לראות מצלמות טלוויזיה ומאבטחים מתרוצצים בין החנויות, ותהו "מה בדיוק קורה פה?" פה ושם שלפו תיירים ועוברי אורח מצלמות ופלאפונים וניסו לתפוס תמונה של פרץ. המאבטחים דאגו להדוף כל מי שניסה להתקרב ופרץ נאלץ להתווכח איתם כדי שיאפשרו לו ללחוץ ידיים ולתת כמה נשיקות על הלחי. אבל נראה שפרץ לא מצליח לעורר את אותן תגובות שמעורר נתניהו כשהוא מסייר ברחוב וגם לא תגובות שלהן זוכה כמובן ראש הממשלה שרון.

 

פרץ התייחס היום לסקרים הלא מחמיאים ואמר בחיוך: "אני תמיד נהנה לנצח את הסקרים". ח"כ דני יתום שהצטרף לסיור אמר: "אסור להשתכר מהסקרים, ואסור להתרגש מהם. אחרי הפריימריז מצבנו יעלה וישתפר".

 

פרץ קרא לחברי מפלגת העבודה שפרשו ועברו למפלגת קדימה של שרון: "לא יעזור לכם: שרון הוא שרון, צחי הנגבי הוא אותו צחי הנגבי, ואני קורא לכולכם לחזור הביתה".

 

בכיכר ציון, שבה נערכה ההפגנה הידועה נגד הסכמי אוסלו אמר פרץ: "אני עומד כאן באחד המקומות ההיסטוריים ומזכיר לכל חברי במפלגה שיצחק רבין היה איש של שלום וגם איש של צדק חברתי. הוא דאג לחינוך, שינה סדרי עדיפויות - ואת זה אסור לנו לשכוח".

 

בסיור השתתפו גם אופיר פינס ועו"ד יובל אלבשן. פרץ, אגב, כבר למד מטעויות העבר - כשהתבקש לענות על שאלות לתקשורת הזרה, הוא האזין לשאלות שנשאלו באנגלית, אבל לא לקח סיכון וענה בעברית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
מופז. "בית לא עוזבים"
צילום: אלי אלגרט
צילום: רויטרס
פרץ. קורא לחזור הביתה
צילום: רויטרס
מומלצים