שתף קטע נבחר

ולרשטיין: הליכוד נותר ימני, אך לא הקצין

ראש המועצה האזורית בנימין מרוצה מבחירתו של נתניהו ומנבא: "אפשר לבנות גוש ימין גדול". בימין הקיצוני, לעומת זאת, לא מתרגשים וקוראים לציבור שלא להתפתות אחר "משיח השקר". ברוך מרזל: "ביבי רע ליהודים"

בתנועות הימין קיבלו בסיפוק את נצחונו של בנימין נתניהו בבחירות לתפקיד יו"ר הליכוד. "אני חושב שבסיטואציה הזאת הליכוד יעבור את 20 המנדטים וביחד עם מפלגות הימין והמפלגות החרדיות יהיה אפשר לבנות גוש ימין גדול. אני לא בטוח שזה יהיה גוש חוסם אבל כך יוקטן הנזק ששרון עשה", אמר ל-ynet ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין.

 

לפני כשבוע פורסם ב-ynet לראשונה שאנשי מועצת יש"ע, בהם ולרשטיין, קראו לתמוך בנתניהו והמליצו להוציא את משה פייגלין מהליכוד, כיוון שלדבריהם הוא יכול לגרום רק לנזק.

 

בעקבות תוצאת סקר "קול ישראל" שחזה ניצחון מוחץ לנתניהו, אמר ולרשטיין: "הליכוד היה ימני ונשאר ימני וללא המהלך של שרון הוא גם היה נראה כזה היום. משה פייגלין לא צריך להיות בהנהגת הליכוד. הבעיה שלי היום היא לא שאני צריך עוד 'איחוד לאומי' או 'תקומה', אלא להחזיר הביתה מצביעים שנטשו את הליכוד. בזה סילבן שלום וביבי נתניהו ביחד תורמים הרבה יותר".

 

בהתייחסו לעובדה שפייגלין זכה ל-15 אחוזים על פי מדגם "קול ישראל", אמר ולרשטיין: "אני לא חושב שהליכוד הקצין. יש בליכוד חבורה רצינית של אנשים, הם לא כלומניקים, יש פה פאנל יפה".

 

מי שלא קיבל ברוח טובה את נצחונו של נתיהו היו אנשי הימין הקיצוני, שאמרו כי הם קוראים לציבור שלא להתפתות אחרי "משיח השקר". בימין הקיצוני אף שוקלים לפרסם תמונות של נתניהו עם כאפייה כדי להמחיש את הסכנה, לדבריהם, מהאיש ומה"אין-דרך" שהוא מציג.

 

יושב ראש מפלגת חזית יהודית לאומית, ברוך מרזל: "הבחירות בליכוד מוכיחות שרק 15 אחוזים מהליכודניקים נאמנים לארץ ישראל. היתר נאמנים לכיסאות ולג'ובים. לא נשכח ולא נסלח לנתניהו על מסירת חברון. ביבי לא טוב ליהודים".

 

גורמים אחרים אמרו: "אנחנו שומעים את הקולות של מועצת יש"ע - את העסקנים שבהם, כמו פנחס ולרשטיין ובנצי ליברמן. אין להם טיפת ראייה קדימה אבל אנחנו דווקא זוכרים את נתניהו שמסר את חברון, שעשה את הסכמי 'וואי', שדיבר על נסיגה ופעימה שנייה ושלישית ולכן מבחינתנו נתניהו רע ליהודים בדיוק כמו שרון וכמו פרץ. אנחנו מתכוונים להבהיר לציבור הימני שנתניהו לא משלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ולרשטיין. פייגלין לא מקובל עליו
צילום: עמית שאבי
צילום: סבסטיאן שיינר
מרזל. "נאמנים לכיסאות והג'ובים"
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים